Jump to content

A6 срещу BMW 525 (година на произ. и на 2-те 2005г)


Recommended Posts

Здравейте :steinigung: Попаднах на този форум случайно и попречетох тук-таме някой и др коментар, та реших да ви задам тая питанка понеже брат ми се чуди коя от двете да си вземе понеже цената е горе долу еднаква .. Благодаря предварително :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и двте коли са хубави. Важното е на него коя по му допада. Моето мнение за немските коли през последните години е: Мерцедес е, и, и ще е КОЛАТА за мен , после АУДИ и на 3-то място БМВ. Личен избор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и двте коли са хубави. Важното е на него коя по му допада. Моето мнение за немските коли през последните години е: Мерцедес е, и, и ще е КОЛАТА за мен , после АУДИ и на 3-то място БМВ. Личен избор

Възможно е, но трябва да се има предвид, че Мерцедес не правят коли за "средностатистическия" българин. Най-много може да се види 124-ка или Ц-класата старата по пътя, но новите модели са строго за богаташи. Освен цената на придобиване се включва и огромната разлика в цената на поддръжка между мерц и останалите марки.

Иначе по темата, това БМВ е възможно най-красивото БМВ произвеждано някога. Ако има красиво БМВ, то това е то. Лично на мен на външен вид БМВ-то ми допада повече, макар че и Аудито е супер...:bia: Ей ся ме вкарА в дилема :hilezh:

Редактирано от doncheff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомени двигателите поне. А6 какво? 525 какво? Дизел ли, бензин ли?
Ми значи той държи на дизел и това годината да е 2005 това е най-важното и вече цената , но там като гледам се колебаят между 2-3 хиляди в зависимост от някой и др глезотиика :hilezh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 е доста по-добре от към интериор вътрешното пространство е една идея по-голямо и в повечето от случаите навигацията и уредбата са класи над тея в БМВ то.

А6 се управлява много леко и е абсолютно невъзмутима по курса и ако не караш екстремно определено е по-релаксиращия автомобил возията е леко компромисна но е ок.

Неприятното е че е с предно и при много завой не е това което искат повечето зад волана, ако е автоматик почти сигурно е с мултитроник които макар и ревизиран от предишния модел си е дървен и скъп при повреда като цяло голяма и солидна кола но във никакъв случай не е евтина за подръжка особено сравнена с мерц след 2005.

БМВ според мен изглежда по-добре отпред както и че като изключим скапания (по мой вкус( интериор седалките са 2пъти по удобни от тези на аудито мястото отзад пак не е достатъчно за високи хора и предната конзола е отвратителна в мойте очи. Ако е автомат може да си сигурен че е на ниво за мотора не мога да кажа много но 530 звучи по-добре. БМВ със слаб мотор не носи никва радост. Задното предаване прави колата е чувствително по- стабилна в нормално време и управлението е на съвсем друго ниво за мокро а6 е по-лесна за каране, возията ако не са някви супернископрофилни гуми на бавареца е с идея по добра.

според мен а6 ама 4х4 или 3ТДи ако ли не 5-цата определено :owned:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 е доста по-добре от към интериор вътрешното пространство е една идея по-голямо и в повечето от случаите навигацията и уредбата са класи над тея в БМВ то.

А6 се управлява много леко и е абсолютно невъзмутима по курса и ако не караш екстремно определено е по-релаксиращия автомобил возията е леко компромисна но е ок.

Неприятното е че е с предно и при много завой не е това което искат повечето зад волана, ако е автоматик почти сигурно е с мултитроник които макар и ревизиран от предишния модел си е дървен и скъп при повреда като цяло голяма и солидна кола но във никакъв случай не е евтина за подръжка особено сравнена с мерц след 2005.

БМВ според мен изглежда по-добре отпред както и че като изключим скапания (по мой вкус( интериор седалките са 2пъти по удобни от тези на аудито мястото отзад пак не е достатъчно за високи хора и предната конзола е отвратителна в мойте очи. Ако е автомат може да си сигурен че е на ниво за мотора не мога да кажа много но 530 звучи по-добре. БМВ със слаб мотор не носи никва радост. Задното предаване прави колата е чувствително по- стабилна в нормално време и управлението е на съвсем друго ниво за мокро а6 е по-лесна за каране, возията ако не са някви супернископрофилни гуми на бавареца е с идея по добра.

според мен а6 ама 4х4 или 3ТДи ако ли не 5-цата определено :huh:

Алелуя! Подкрепям :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алелуя! Подкрепям :hilezh:

Аз съм за 525d/163k.c. - по-икономичен, по-пъргав и по-евтин за поддръжка мотор в ставнение с 525тдс! (харесъл съм едно такова но е тдс :( )

А6 1,8Т Куатро-ANB, APU, ARK,ръчка е другия ми фаворит или 2,5ТДИ-AKN със същите екстри.

Редактирано от SG mobile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за 525d/163k.c. - по-икономичен, по-пъргав и по-евтин за поддръжка мотор в ставнение с 525тдс! (харесъл съм едно такова но е тдс :stupid: )

А6 1,8Т Куатро-ANB, APU, ARK,ръчка е другия ми фаворит или 2,5ТДИ-AKN със същите екстри.

Аз съм за 525d/163k.c хубаво си решил, в темата става въпрос за по новите модели :bia:

А6 1,8Т Куатро-ANB, APU, ARK не бих си купил нито бърз нито икономичен а да е чак евтин за подръжка :)

2,5ТДИ-AKN със същите екстри :) моя съвет е вместо да гледаш екстрите виж дали има двигател че ако няма :) инъче те всите имат борд, страшна фабрична уредба и приличен салон .Като бивш собственик на такъв автомобил останах с в печатлението че е леко скъп за подръжка то вярно че на 9-10 г няма как да не вадиш ама при тоя дзвер(мотора) трябва някак да преодолеш стериотипа за супер здравото ауди и да преминеш в други граници $ :) което е непосилно за доста собственици. За вървене върви много и харчи относително малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БМВто определено е по-здравата кола в момента и с по-добри мотори.Правил съм няколко 520д и са доста еластични с чип,разхода е около 10/100 с лошо каране,230 е максималната.Няма смисъл чак от 530Д -акциза...Ако не иска да го кара с вратите все де.На аудито само кокпита му е по хубав от на БМВ-то.

преди никога не съм харесвал бмв,но не мога да си кривя душата сега.което е така си е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...