Jump to content

Вакса за гумени уплътнения?


Recommended Posts

Колеги, как мислите - има ли смисъл от вакса за гумени уплътнения, става въпрос за тази която продотвратява замръзване на гумени уплътнения към метал и т.н.

Например продават една в Кауфланд 10 лева. Прилича на червило - поне такъв ми се стори приципа, като махнах капачката отгоре.

Аз си мисля да си взема една и да намажа гумените уплътнения на багажника и на вратите / то там връзката е гума-стъкло де:flipoff: и се чудя да не почне в дъждовете да се стича мазнотия/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има смисъл колега от тези неща.Миналата година при нас в Балкана първо заваля нещо като дъжд и след това през ноща сви един голям студ,на сутринта не можах да отворя никоя врата.И си взех един спреи на марката Холтс напръсках си уплатненията на вратите,багажника,ключалките на вратите и капачката на резервоара и не съм имал никакви проблеми цяла зима.Спрея не цапа изобщо и не остава никакви следи.Но тази процедура я правя след всяко миене на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам едно "червило" на Sonax за уплътнения и съм доволен. Определено има смисъл :hilezh: но само зимата.

Това в Кауфланд май е Сонакс. А колега през колко време минаваш уплътненията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'земете си силиконов спрей.

Какъв е този спрей колега, мисля че ще е полезно да споделиш марка, цена, и т.н..... и какво му е преимуществото пред другите подобни препарати?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък купувам от аптеката 1 шише глицерин за няма и левче и мажа гумените уплътнения на всичките ПЕТ коли в къщи с него. Ефектът е, че цяла зима нямам проблем с отварянето на вратите, 3 от които ходят редовно на автомивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та значи намазах гумата на багажника и предните врати на местата където контактуват съответно капака и вратите + стъклата с този Сонакс от Кауфланд. Нещо ми се видя че е малко бошлаф работата , но събота или неделя като се позатопли обедно ще повторя. Даже на места го размазах и с пръсти / възможно е и да е заради това че беше ниска температурата навън /

От "червилцето" отиде може би 1/8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз Сонакс ползвам, засега няма ядове със залепвания на уплътненията.

Не че ще си го купя иначе, тва червилце ми е подарак иначе кат свърши почвам с глицерин от аптеката за левче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

добре де ,а тези гьдели спират ли залепването на стьклата кьм упльтненията.....когато е топло?

Редактирано от vandreev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де ,а тези гьдели спират ли залепването на стьклата кьм упльтненията.....когато е топло?
би тябвало колега все пак този гъдел е на силиконова основа
добре де ,а тези гьдели спират ли залепването на стьклата кьм упльтненията.....когато е топло?
аз съм супер доволен от Сонак на спрей и за през лятото
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Колеги, как мислите - има ли смисъл от вакса за гумени уплътнения, става въпрос за тази която продотвратява замръзване на гумени уплътнения към метал и т.н.

Например продават една в Кауфланд 10 лева. Прилича на червило - поне такъв ми се стори приципа, като махнах капачката отгоре.

Аз си мисля да си взема една и да намажа гумените уплътнения на багажника и на вратите / то там връзката е гума-стъкло де:lol: и се чудя да не почне в дъждовете да се стича мазнотия/

ас ги пръскам с силиконов спреи и нямам проблем през зимата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...