Jump to content

смяна на антифриз на а6


gogobogogogo

Recommended Posts

здравейте разгледах почти всички теми но не намерих как се сменя антифриз на ауди а6 2001 дали мога сам да си го сменя и ако може от каде да източа стария че аз поне не можах да намеря от къде и след като се източи и като се налее новия трябва ли да се прави нещо друго.много ще съм ви благодарен за отговора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте разгледах почти всички теми но не намерих как се сменя антифриз на ауди а6 2001 дали мога сам да си го сменя и ако може от каде да източа стария че аз поне не можах да намеря от къде и след като се източи и като се налее новия трябва ли да се прави нещо друго.много ще съм ви благодарен за отговора

има си сервизи за тези операции колега, защо искаш да оставиш гладен един автомонтьор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата е прав форума е да си помагаме и не виждам нищо лошо да се опитам да го направя сам така че ако някой мже да помогне ще съм му благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На А6 Ц4 АСЕ се сваля долният маркуч на радиатора и единят от помпата. предполагам че е подобно при твоята

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои радиатори имат пробка за източване. Ако няма такава, от най-ниския маркуч в системата и за предпочитане при загрял антифриз да е отворен термостата и да изтече всичко. Може и от дупката за термовключвателя на вентилаторите. Преди това не е зле да сипеш някоя добавка за почистване. Или след точенето може да промиеш с чиста вода и една бутилка оцет в нея (това не се прави при алуминиев блок). Също се препоръчва почистване на радиатора със струя вода (с маркуч). Като налееш новия антифриз трябва да обезвъздушиш. Системата има една или две точки за обезвъздушаване - при мойта кола се отвиват с шестогран и се намират близо до двата температурни датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

ми трудно пуснах парното на мах и чрез стискане на маркучите отдолу на пробката и от горе от кадето се налива то се вижда как излизат големи мехури въздух дотогава парното духше студено разбрах че се е обезвъздушила поне аз така си мисля защото парното изведнъж започна да духа топло.има някакви пробки преди въздушния филтър за парното но чрез тях не стана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...