Jump to content

Грешка в AIRBAGA от дупка?


Ogy

Recommended Posts

Здравейте колеги,

светна ми лампата за airbag вчера след като минах през дупка,

преди малко си чекнах компа и ми намери следната грешка, която след изтриване пак си остава :

1 Fault Found 00589-Airbag Igniter 1:

Passenger Side (131)

32-00-Resistance too High

някой може ли да помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено голямо съпротивление? Нещо май датчика се е разместил.... Трябва да се види от разбиращ човек.

Същата грешка дава и ако е скъсан кабела (поне при мен беше така) :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То аз имам да сменям шоков датчик, ма нещо ми се свидят 300 лв за няква платка смачкана грозна.... Пък и не разчитам на еърбега да ме спаси като се тресна, да не дава Господ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някаква спирала във волана която се регулира но и аз незнам как!

Още си карам с този проблем , а чистенето на грешка ми струва 20лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз грешката я чистяно тя пак си остава

коя седалка е това Passenger Side (N131)- шофьорската ли ?

Не, тази на пътника (passenger от англ. - пътник)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а може ли на втората дупка да се отвори еърбега? ако това стане много неприятно ще е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под седалката има една букса за еърбега, която е с много тънки "клемички", които при удар или местене на седалката напред-назад губят контакт за момент и се набива грешка. Аз бях си решил проблема до преди 2 месеца с една свинска опашка с която си стегнах буксата към седалката, така че буксата(и жиците към нея) да е винаги неподвижна. Ако си поразместиш буксата на ръка, ще видиш че при чистене с ВАГ КОМ ще започне да се трие грешката, но след време(поне при мен) пак си светва.

Редактирано от DBoy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под седалката има една букса за еърбега, която е с много тънки "клемички", които при удар или местене на седалката напред-назад губят контакт за момент и се набива грешка. Аз бях си решил проблема до преди 2 месеца с една свинска опашка с която си стегнах буксата към седалката, така че буксата(и жиците към нея) да е винаги неподвижна. Ако си поразместиш буксата на ръка, ще видиш че при чистене с ВАГ КОМ ще започне да се трие грешката, но след време(поне при мен) пак си светва.

аз що нямам такава букса или само ако имаш страничен аербег имаш такава букса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз що нямам такава букса или само ако имаш страничен аербег имаш такава букса

Естествено, че само ако имаш страничен еърбег. Кабела от буксата влиза в седалката при страничния еърбег, ти като нямаш за какво ти е? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес свалих първо дясната седалка напръсках трите букси с контактен спрей чекнах компа и след изтриване пак даде същата грешка ,

свалих и шофьорската и за жалост резултата беше същият

някой можели да ми каже коя от трибе букси е за еърбега за да им измеря какво напрежение минава през тях?

а възможно ли е грешката да е от задните седалки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а може ли на втората дупка да се отвори еърбега? ако това стане много неприятно ще е

Щом имаш грешка в въздушната възглавница, и ти свети лампата на таблото, възглавниците не функционират, така че няма как да се отворят от следваща дупка, няма да се отворят и от удар, да не дава господ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а може ли на втората дупка да се отвори еърбега? ако това стане много неприятно ще е

Щом имаш грешка в въздушната възглавница, и ти свети лампата на таблото, възглавниците не функционират, така че няма как да се отворят от следваща дупка, няма да се отворят и от удар, да не дава господ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Колеги,

къде се намира преоблемния датчик на еърбега в седалката?

защото ако не е лоша връзка на кабелите ваг кома казва , че е прецакан датчик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...