Jump to content

R/C хеликоптери.


Recommended Posts

Мечтата на всяко хлапе е да лети. Добре е когато мечтите се сбъдват.

А в днешно време това е съвсем достъпно.

Накратко - миналата седмица се сдобих с 12 грамово двуканално хеликоптерче. :lol:

Лелее, не съм се забавлявал толкова от много време. Естествено първата перка сдаде багажа след 2 часа. :respekt:

А един ден по-късно изгоря опашният двигател. Докато опитам да го поправя вече имах втори хеликоптер.

Ето и как изглежда.

post-442-1229210538_thumb.jpg

Според много специалисти това е несериозна играчка която за нищо не става. Но това не пречи аз да съм очарован.

С двата му двигателя, литиевият акумулатор 50мАч, жирощангата, променливия ъгъл на главния пропелер, инфрачервения приемник и теглото му от 12 грама при време на полет 5-7 минути нещата съвсем до скоро влизат в категорията "невъзможни".

Забелязах че има и други ентусиасти по темата така че нека това да е нашето място. :lol:

----------------

Снимка под микроскоп на спойката която се беше скъсала на ротора на опашния двигател. Тази най-отпред. Вече е поправена.

Диаметър на ротора - 4мм.

Ос - 0.5мм

Колектор 0.8мм.

:gut: Баси китайците.

post-442-1229210966_thumb.jpg

С пожелание към всички за Успешно и майсторско пилотиране.

И никога да не попадате в подобни ситуации. Едно. Две. Три.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз като се прибрах от GB този Април донесох 3бр. такива. По един за синовете и един за МЕН. След като привикнеш с управлението става голям купон. При нас за сега само два опашни винта дадоха фира но в комплекта на всеки хеликоптер си има резервен. Лошото е че разбрах че честотите са различни на различните цветове хеликоптери а те са общо три цвята. Аз обаче не знаех и взех два зелени и един син и сега в една стая могат да летят само синия и единия зелен хеликоптер. Иначе дистанционните са униеверсални с превключвател за трите обхвата.

Голям купон е. Аз също правя полети вечер по никое време. Разтоварващо е. Особенно като включа един стар вентилатор за да раздвижи въздуха и да прекарам хеликоптерчето през струята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това хеликоптерче дето си го снимал го купих преди ламата. Видях го в билла :respekt: за 23 лв. и съответно го прилапах веднага. лошото,че е много ограничено от към движение и ми отне мнооого време да го накарам да спред да се върти около себе си. След това започнах да се интересувам повече от Р/С хеликоптери и стигнах до момента в който да се меракандисам на лама в3. За съжаение магазин в който да го има тук в бг не открих. най-раон януари... а мерак търпение нема... и взех в4. в първи момент нищо не направих.Нормално. в последствие се понаучих и вече демиджосвам далече по-бавно перики.но те са консуматив. сега се опитвам да летя из нас бгез да го блъскам по стените.Гризли,днес ще дойдеш ли на НИМ? Мисля да докарам ламата да я повъртиме малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са малко по различни. Ето тук ги щракнах с телефона

629140549_m.JPG

В Англия бяха по 20 паунда на промоция. Но си струвата всяко пи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно две като моето. Няма да мога да мина през НИМ за съжаление. Имам много домашни ангажименти.

Тук има разни хеликоптери на добра цена.

Също и във форум Моделистика.

Иначе най-сериозни са в Хонг Конг (този модел е много готин) от където ми е любима тази Валкирия - метал едишън. 4 канала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дистанционното имам следните бутони: Две дирекции за регулиране на опашния винт и за регулиране на основния винт; един бутон за балансиране на опашния винт с (+) и (-) ; бутон с три позиции за трите честоти А, В и С ; бутон за включване и изключване.

В магазина имаше един много готин комплект с два хеликоптера с лазарни къртечници за 100 паунда. Готиното беше, че в момента в който единия хеликоптер бъде осветен от лазарчето на другия хеликоптер основния винт плавно спира и пада на земята. Ефекта от осветяване с лазарен показалец беше същия. Всъщност с такъв показалец демонстрираха в магазина какво става. Идеята е да се води нещо като въздушна престрелка и съответно поразения пада и трябва да бъде рестартиран. Само, че ми се видя доста висока цената от 100 паунда и взех обикновенни. А бе какво ли няма вече само пари да имаш.

Редактирано от kapitango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда..... една много красива джаджа :hilezh: Искам да му благодаря за съдействието и напътствията днес. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазина имаше един много готин комплект с два хеликоптера с лазарни къртечници за 100 паунда. Готиното беше, че в момента в който единия хеликоптер бъде осветен от лазарчето на другия хеликоптер основния винт плавно спира и пада на земята. Ефекта от осветяване с лазарен показалец беше същия. ...

Air Hogs Havoc Heli Laser Battle

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста ефтини са станали. Феврури тази година бяха 100 паунда в Булринга. А сега гледам са намалени от 90 на 63$. За тази цена си струва да се купят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра е това което си загледал. Обаче е с пластмасови части и се опасявам че се чупи лесно.

Метал кип ъпгрейда ще е поне 100$.

Аз си харесах "Метал" серията на 2.4ГХц. Линка е горе.

Тия 6 канални ще искат бая учене май. :respekt:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз имам един хеликоптер, от евтините е, но е мн хубав и лесен за управление. Има всички функции, 3 канална радиоапаратура на 27Мхц. Много перки му смених докато му свикна, но сега си е голямо удовлоствие да го карам. Ако събера някога повече пари бих си взел някоя по-сериозна машина.

Ето и няколко снимки:

Редактирано от podigoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Курсове за пилоти.

Малко онлайн магазини:

Fast lad UK

Ehirobo HK

Heliguy UK

---------

Демонстрация на майсторско пилотиране

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече изкретенясал докрай най-накрая успях да напрява нормално приземяване :hilezh:

http://rapidshare.com/files/173791989/Lama...anding.mp4.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E айде със здраве и повече успешни кацания . Успя ли да подкараш симулатора?Ламата се държи прилично на видеото . Живи и здрави след коледата ще покараме заедно някой безветрив уйкенд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете за тия симулатори. Какво трябва да има човек. Някакво дистанционно, някакъв кабел и програма.

Видях че има един безплатен симулатор. ВИдях че продават и кабели тук там.

Не ми е ясно с всяко дистанционно ли става да се симулира или трбва да е конкретен модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете за тия симулатори. Какво трябва да има човек. Някакво дистанционно, някакъв кабел и програма.

Видях че има един безплатен симулатор. ВИдях че продават и кабели тук там.

Не ми е ясно с всяко дистанционно ли става да се симулира или трбва да е конкретен модел.

Може и с джойстик , симулатора се тегли от нетя , името му е "FMS" , линка е :

http://n.ethz.ch/~mmoeller/fms/index_e.html

Апаратурата си има изход за кабела . Кабела ти трябва само ако имаш апаратура. р

Различните апаратура имат и различни накрайници.Аз ползвам симулатор "REFLEX"-

http://www.reflex-sim.de/

Добър е , но има и по-добри, като REAL FLIGHT 4-например.Без симулатор летенете е почти невъзможно когато става въпрос за 6 сн хели .

Ако купиш хели и пробваш да летиш с него , завършека на 100% е краш и кеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете за тия симулатори. Какво трябва да има човек. Някакво дистанционно, някакъв кабел и програма.Видях че има един безплатен симулатор. ВИдях че продават и кабели тук там.Не ми е ясно с всяко дистанционно ли става да се симулира или трбва да е конкретен модел.
примерно ламите си идват готови за полет в комплект със всичко.дистанционно,кабели софтуери за симулация и .... хеликоптер :flipoff: закачаш кабела на дистанционното на хелито и през усб-то си джиткаш на симулатора. поне според мен обаче симулатора и реалния полет нямат общо.
Може и с джойстик , симулатора се тегли от нетя , името му е "FMS" , линка е : http://n.ethz.ch/~mmoeller/fms/index_e.html Апаратурата си има изход за кабела . Кабела ти трябва само ако имаш апаратура. рРазличните апаратура имат и различни накрайници.Аз ползвам симулатор "REFLEX"-http://www.reflex-sim.de/Добър е , но има и по-добри, като REAL FLIGHT 4-например.Без симулатор летенете е почти невъзможно когато става въпрос за 6 сн хели .Ако купиш хели и пробваш да летиш с него , завършека на 100% е краш и кеш.
Благодаря ти много за напътствията за симулатора.сега всичко върви и настроих командите на дистанционното.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E айде със здраве и повече успешни кацания . Успя ли да подкараш симулатора?Ламата се държи прилично на видеото . Живи и здрави след коледата ще покараме заедно някой безветрив уйкенд.

С няй-голямо удоволствие! аз го изкарах навънка но лошото е,че е твърде лек и няма сила да противодейства на вятъра. трябвя да няма вятър. иначе само казваш и отиваме :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък за моето китайче купих витла от PicooZ и о, чудо!

Поведемието му се промени драстично. Дори започна да лети. :bia:

Освен това може да седи и на място което си е чудо.

Малко имам проблем с разликата в диаметрите на осите който се надявам да реша днес. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-накрая се наложи да му направя по сериозна "центровка" че вече си требваще.Обаче горните витла са ми разбалансирани и се тресе хеликоптерчето яко.(най-вече опашката вертикално)

това как да го оправя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си пластмасите за счупвания , най-вече в основата при зъбните колела (ремонтира се с топъл силикон), после прегледай вътрешната ос за кривини(малко вероятно) , прегледай рамената на серво механизмите за хлабини , апарат наклонителя и луфт във външната ос (получава се когато се охлаби лагерчето под апарат наклонителя)

Дано съм бил полезен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...