Jump to content

audi a6 2.0 16 v -проблем с отоплението


Vaudi_6

Recommended Posts

здравейте колеги.притежавам аудито от 9 месеца и съм много доволен.никакви проблеми с ходова част и мотор за 10000 км.единствения проблем е че няма парно.климатроника работи безупречно,ама сега не е лято.настройвам го на отопление,а на среща ми духа студен въздух.много е неприатно,повярвайте ми.един майстор я гледа и каза че най вероятно е централната клапа на климатроника,която е блокирала.често срещан проблем било при този модел.маркучите на парното са горещи когато автомобила е загрял,значи не е казанчето заминало.термостата работи перфектно и въздух в системата няма.в това се кълнеше майстора.знам че в сайта на любимата ми марка има компетентни хора,от съвета на който се нуждая сега.благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро става въпрос за централната клапа - на 100/А6 клапите са плътни и не се налага да им се лепи каквото и да било. Причината може да е в приводния механизъм на централната клапа, в запушено радиаторче на парното или дори термостат (ако не загрява добре). Разрови се във този подраздел има доста теми с обяснения какво се прави. Виж на 01с канал на климатроника в диагностичен режим какви грешки имаш записани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! проблема ти е в моторчето на централната клапа,трябва да се извади и да се почисти колекторчето.Имаше някъде точно снимки как се извършва тази манипулация,може да изпишеш в търсачката как се ремонтира моторче на централната клапа.Аз имах същия проблем и от там гледах и го оправих,работа за около 1 час и не се сваля никакво табло.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз като теб нямах парно, возихме се с балтони и ушанки. Отивам в сервиза, запушен радиатор(толкова запушен че въздух не минава през него). Сега е Сахара в купето :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! проблема ти е в моторчето на централната клапа,трябва да се извади и да се почисти колекторчето.Имаше някъде точно снимки как се извършва тази манипулация,може да изпишеш в търсачката как се ремонтира моторче на централната клапа.Аз имах същия проблем и от там гледах и го оправих,работа за около 1 час и не се сваля никакво табло.Успех!

Мерси братле.Ще видя тояно как се почиства и се надявам след профилактиката,да се оправи.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...