Jump to content

Питанка относно функция на центр.


m2595

Recommended Posts

Колеги, имам един може би тъп въпрос. Трябва ли след като запалиш колата и тръгнеш да се заключват вратите? Става въпрос за Б5 '97.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не

Рече и отсече :lol:

Това е настройка и се нарича "anti theft", т.е. "против кражба". Лично си я активирах при мен с VAG-COM. Мнооого удобна екстра за Софийските задръствания и лаптоп седящ на седалката до шофиора. Аз си я активирах в комплект с автоматично отключване на всички врати при вадене на ключа от таблото.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега можеш ли да ми обясниш как точно се активира програмата?аз също имам ваг-ком, но от скоро и не съм запознат още с тези екстра програми.колата ми е 96год а4 1.6 Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с фабрично централно - да.

добре де а как се активира с ваг-кома тази екстра,че аз като пътувам с децата и често забравям да ги заключвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де а как се активира с ваг-кома тази екстра,че аз като пътувам с децата и често забравям да ги заключвам.

ANTI HIJACK

46 – Central convenience

10 - Adaptation

Channel 03 Auto Lock (auto locks car after 10mph)

Channel 04 Auto Unlock (unlock the car when u take the key out)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вижте в http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=49201

намира се в техника/електроника функции през vag com колегата K4m3n ги е описъл много подробно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Рече и отсече :(

Това е настройка и се нарича "anti theft", т.е. "против кражба". Лично си я активирах при мен с VAG-COM. Мнооого удобна екстра за Софийските задръствания и лаптоп седящ на седалката до шофиора. Аз си я активирах в комплект с автоматично отключване на всички врати при вадене на ключа от таблото.

Поздрави

Аз съм новобранец във форума но немога да се съглася с теб. Наистина е нормално да се заключват ако това е зададено в компютъра. Екстрата е "locking via speed" програмира се в 62 Adaptation Channel заводски е изключена. Програмирането става през ВАГ-КОМ. Екстрите в този канал са на две групи. Първата е:

State Bit Dec. Function

ON 0 1 windows up with remote

ON 1 2 windows down with remote

ON 2 4 windows up with key in lock

ON 3 8 windows down with key in lock

ON 4 16 sunroof close with remote

OFF 5 32 sunroof open with remote (does not appear to work)

ON 6 64 sunroof close with key in lock

OFF 7 128 sunroof open with key in lock (does not appear to work)

програмирането тук става като изберете на съответният бит дециметричната стойност, сборувате всички желани дециметрични стойности и полученото число го въвеждате в канала. Преди да натиснете save има тест на който компютъра ви отговаря дали избраното число е ок.

Пример:

Ако искам да ми се вдигат прозорците с дистанционното и да се свалят с дистанционното имам сбор 1 + 2 , ако искам това да става и с ключа имам 1+2+4+8 = 15 въвеждате в 62 канал през ВАГ числото 62 и сте ок .

Функцията за която питаш е в следващата група от екстри, принципа на програмиране е идентичен, а групата е:

Central Convenience Controller Coding:

State Bit Dec. Function

OFF 0 1 Great Britain- alarm system (only with bit 4)

OFF 1 2 flash on when arming/unarming alarm system

ON 2 4 selective locking 1 door/all doors

ON 3 8 activate alarm system

OFF 4 16 rear unlocking block via speed

OFF 5 32 locking via speed

OFF 6 64 comfort functions with remote (adapt in ch 62!!)

OFF 7 128 right side steering

OFF 8 256 avant (glass break sensors in rear side-and rear

windows (if error: safe-LED constantly lit ))

ON 9 512 1x flash when lock with remote

ON 10 1024 horn sounds when lock with remote

ON 11 2048 door/window-logic ( ignition off: No open door

el. windows works 10 min )

OFF 12 4096 normal/????-alarm system

ON 13 8192 No SAFE-function USA only

OFF 14 16384 insulate-glass PR-nr 4KR/4KV

Тук програмираш заключването на вратите при скорост бипкане на алармата флашване с мигачите и други такива.

Дано съм бил полезен

Поздрави Росен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ставам малко досаден ама и аз имам въпрос значи карам ауди а4 1998 с оригиналното централно съм и въпросат м ие следният значи когато карам и иска мда заклуча колата от вътре със специалното копчинце което е на лявата врата искам като го щракна никои да не можи да отваря от вътре защото сега като заклу4а и дърпам ръчката на някоя друга врата като драпна първият път се отключва и като драпна още веднай се отваря вратаат искам като заключа да си остава заключено и аз да определям кога да отключвам та можели да се направи с ваг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ставам малко досаден ама и аз имам въпрос значи карам ауди а4 1998 с оригиналното централно съм и въпросат м ие следният значи когато карам и иска мда заклуча колата от вътре със специалното копчинце което е на лявата врата искам като го щракна никои да не можи да отваря от вътре защото сега като заклу4а и дърпам ръчката на някоя друга врата като драпна първият път се отключва и като драпна още веднай се отваря вратаат искам като заключа да си остава заключено и аз да определям кога да отключвам та можели да се направи с ваг

При теб НЕ става, защото това за което питаш е механика и не се управлява от компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...