Jump to content

Recommended Posts

CASTROL TAF-X се препоръчва и за теб... по принцип каквото и да е маслото трябва да има норма VW 501.50

Не знам в София къде да ти препоръчам да идеш, просто съм от Стара Загора. Ако имаш път насам може да помогна... но предполагам колегите от София ще измислят нещо :hilezh:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти! Ще пиша пак когато го сменя, за да кажа как е положението!!!

Поздрави!

Е дано се оправи със смяна на маслото.. Във всеки случай най-малкото трябва да се провери нивото на маслото в кутията и състоянието му - вади се проба със шприца. Трябва да не е гъсто и да е бледо-жълто и чисто. :hilezh:

С тази проба се решава една част от диагностиката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега anrito, и аз имам проблем с включването на първа предавка, когато маслото в кутията е студено. Имам проблем и когато слизам от трета на втора предавка. След смяната на маслото значително се подобри превключването на всички предавки. Описаните проблеми не са изчезнали напълно, но положителния ефект е налице. Както каза колегата SpeedyMan, те синхронизаторите вече са се поизносили, но едно хубаво масълце им улеснява работата. Искам да ти кажа, да не очакваш да стане чудо(сменяш маслото и проблема ичезва).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега anrito, и аз имам проблем с включването на първа предавка, когато маслото в кутията е студено. Имам проблем и когато слизам от трета на втора предавка. След смяната на маслото значително се подобри превключването на всички предавки. Описаните проблеми не са изчезнали напълно, но положителния ефект е налице. Както каза колегата SpeedyMan, те синхронизаторите вече са се поизносили, но едно хубаво масълце им улеснява работата. Искам да ти кажа, да не очакваш да стане чудо(сменяш маслото и проблема ичезва).

Аз, колега, така бях в началото, като си купих колата. Но сега, откакто смених много неща по нея, вече от собствен опит знам, че не трябва да очаквам да стане като нова. Така, че съм наясно. Благодаря все пак за съвета.

Най-странното в цялата ситуация е, че този проблем не го правеше когато беше студено - на минусовите температури, а започна да го прави преди три-четири дни. Днес сутринта и вчера вечерта нямах никакви проблеми със скоростите, но така или иначе пак ще сменя маслото за да ми е мирна главата! :rolleyes:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Да не отварям нова тема - искам да попитам в Еуратек ми предлагат масло за скоростите пълна синтетика 75W90с молибдена добавка.

На опаковката пише за ФВ, Ауди, Сеат, Шкода и т.н.

Какво ще кажете за него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CASTROL TAF-X се препоръчва и за теб... по принцип каквото и да е маслото трябва да има норма VW 501.50

Не знам в София къде да ти препоръчам да идеш, просто съм от Стара Загора. Ако имаш път насам може да помогна... но предполагам колегите от София ще измислят нещо :respekt:

А в Ст. Загора къде да го намеря тва масълце ве колега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес и аз заложих на това масло Castrol TAF-X за 6-ст степена механична кутия. Проблеми няма поне досега. Малко трудно го открих в моя град, на повечето места продават Кастрол, но друг модел, който е същия вискозитет, но е по-евтин 30лв - 1л.

Опитаха се да ме убедят, че онова е по-нов модел, но не успяха.

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.................... - вади се проба със шприца. Трябва да не е гъсто и да е бледо-жълто и чисто. :lol:......................

А къде е тая пробка.........и къв е тоя шприц

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги като става въпрос за Castrol 75W-90 изкам да споделя че, попаднах на един човек във форума на Volvo който продава същото масло внос от Германия в разфасофки по 0,5л. Та тоя човек го продава по 40лв но за хора от форума прави 15% одстъпка.При интерес мога да потерся тел. ном.(пишете на Л.С.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги като става въпрос за Castrol 75W-90 изкам да споделя че, попаднах на един човек във форума на Volvo който продава същото масло внос от Германия в разфасофки по 0,5л. Та тоя човек го продава по 40лв но за хора от форума прави 15% одстъпка.При интерес мога да потерся тел. ном.(пишете на Л.С.)

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги,а на Б6 дизел 131к.с по каталог за 5 степенна скоростна кутия го дават 2,250л. ,а мойта събра към 2,400л (според майстора де)..искам да ви питам нормално ли е да събере толкова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,а на Б6 дизел 131к.с по каталог за 5 степенна скоростна кутия го дават 2,250л. ,а мойта събра към 2,400л (според майстора де)..искам да ви питам нормално ли е да събере толкова?

150 мл. не е фатално хич!

Карай и си свиркай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , защо някои масла за скорости за червени други кехлибарени? От къде идва тая разлика- само боя ли е, каква е разликата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес си купих масло за скоростната кутия.Колата е А4 97г с AFN мотор,обаче не намерих масло TAF-X и взех пак Castrol но Driveline,Syntrax Universal 75W90 API GL4 GL5. добро ли е това масло. Цената беше 31,5лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко скъпо си го взел, но по параметри става за мех. скор. кутия на Фолксваген и Ауди. Таф-Х е специално разработен за ВАГ-групата от Кастрол и си има означенията на Фолксваген като оригиналното масло. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...