Jump to content

ауди 80 2.0 16 v ACE ГАСНЕ И ГЛЪХНЕ


bambuleo

Recommended Posts

Може ли някои да ми каже заято колата ми трудно пали на бензин става вапрос за ауди 80 б4 2.3 бензин и газ????? Пали трудно но като запали няма проблем варви идеалнело обороти даржи и т.н.... Или ако може някои да ме насочи към някои сервиз които разбират от тези механични инжекци.

Пали трудно защото се е променило началото на впръскване от дозатора.Щом след като запали работи добре значи че в дозатора няма повреди.Начина на проверка е следния-проверяващ налягането на помпата да е 6,7 а управляващо 6,2, след това датчика за температура за AAR е двоен към маса при топъл мотор по 300 ома.След това да не дърпа въздух защото може да не стигне вакума да задейства клапата на дебитомера.Провери и превключвателя за празния ход,при отпуснат педал на газта 0 ома.Ако проклетника пак не пали сваляш маншона на дебитомера,отвиваш тръбичките на петте дюзи,пускаш принудително помпата и започваш да следиш-от нито един изход да не излиза нито капка гориво.Ако е така повдигаш клапата на дебитомера ката при съвсем малко повдигане ,което отговаря на малкия вакум който се получава при палене от петте изхода трябва да започне да излиза малко и равно количество бензин.Ако имаш луфт или празен ход на дозатора означава че при палене не се впръсква гориво и трябва да го регулираш.Ако е необходимо ще ти кажа как-лесно е.Също ако имаш газ е важно от къде си захранил ключа защото ако си го захранил в паралел съз захранването на ел.блок на запалването в първия момент се получава пад на напрежение и нямаш искра докато въртиш на стартер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • Отговори 176
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

имаш ли газова уредба?аз моето го откачих и сега работи перфектно на газ , но на бензин като загрее оборотите играят ръченица АСЕ е прав.Като го настъпя на бензин без това стъпково моторче , пак превъртат и 4те гуми,така че може да има и друг проблем,щом при теб капризничи

Няколко пъти го чета това и все ми ставаше чудно , как превъртат и четирите гуми на тая кола , да не е с турбо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...