Jump to content

Въпрос за VAG-COM


tox

Recommended Posts

Колата е А3 1.6 АКL

Колеги постоянно ми се набива една грешка на ЕКУ-то и след като я изтрия пак се появява. Става въпорс за това на снимката, като мисля, че веднъж е Upper Limit, a друг път е същата грешка 00537, но Lower limit.

И друго нещо, за хората които са в час с VAG и могат да дадат едно рамо за това как се рагулират оборотите през VAG, т.е Idle speed adaptation.

Искам да си вдигна оборотите, защото са доста по-ниски от тези, които трябва да са фабрично да са, а именно 780-840. При мен стоят на 720об. от едно известно време и много ме дразни, защото дори и започва да ми премигва плафона в купето, фаровете също.Като работи на обороти и подам газ светват по-силно :hilezh: -може и да е хлабава маса, но и това ще го проверя също.

Другото нещо е дали има някаква адаптация на ламбда сондата след смяната, тъй като съм я сменил с оригинална, а не съм правил нищо освен да изчистя грешката.

Надявам някой да знае и да сподели. Мерси :hilezh:

Ето и снимката:

VAG Error

Редактирано от tox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си е сменил с НЕправилната!

Не мисля! Но както и да е...Мен по-скоро ме интересуват каналите, на които се правят тези настройки, които споменах по-горе.

Така, че някой ... :blowkiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За оборотите ще се разровя довечера. Дано успея да го намеря (някъде ми беше попадало, ма ...)

Що се отнася до ламбдата - ако си я изтрил и пак я е набил значи нещо не е читаво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля! Но както и да е...Мен по-скоро ме интересуват каналите, на които се правят тези настройки, които споменах по-горе.Така, че някой ... :)
привет,select control module>common>01 engine>adaptationchannel 01 сменяш на горе>test>ако ти хресва>сейваш и готово.Аха ,и относно грешката провери бобините и свещите,има голяма ворятност ламбадата да полудяват от богатата смес.Поздрави.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
привет,select control module>common>01 engine>adaptationchannel 01 сменяш на горе>test>ако ти хресва>сейваш и готово.Аха ,и относно грешката провери бобините и свещите,има голяма ворятност ламбадата да полудяват от богатата смес.Поздрави.

Колега благодаря ти за алгоритъма <_< Ще го тестваме, въпреки че мисля че точно така пробвахме и излизаше грешка ERROR, но ще проверя отново дали точно това сме правили.

Не разбрах за свещите и бобините :nixweiss:. Имаш предвид, че ако са заминали ще обогатяват сместа и от там ще побъркат ламбдата, което пък е причината да се набива въпросната грешка, така ли?

Редактирано от tox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега благодаря ти за алгоритъма :bia: Ще го тестваме, въпреки че мисля че точно така пробвахме и излизаше грешка ERROR, но ще проверя отново дали точно това сме правили.

Не разбрах за свещите и бобините :nixweiss:. Имаш предвид, че ако са заминали ще обогатяват сместа и от там ще побъркат ламбдата, което пък е причината да се набива въпросната грешка, така ли?

Точно така.Поне така ми си струва логично.

Относно Error-а коя версия на Vag-com ползваш.Само ако е 311 и напълно активирана(по рядко има 409 кракнати)ще може да си прави адаптация.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Error-а коя версия на Vag-com ползваш.Само ако е 311 и напълно активирана(по рядко има 409 кракнати)ще може да си прави адаптация.

Поздрави

Точно с кракната 409.1 сме пробвали и на 2те коли (с еднакви двигатели са) и резултата е грешка и при двете. А навсякъде дават именно канал 01. Ще пробваме и с 311.2 активирана.

Благодаря за информацията, колега. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Именно по това "ръководство" действахме :)

Както каза ralenekov, тези дни ще пробваме с друга версия :flipoff:

Редактирано от tox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно с кракната 409.1 сме пробвали и на 2те коли (с еднакви двигатели са) и резултата е грешка и при двете. А навсякъде дават именно канал 01. Ще пробваме и с 311.2 активирана.

Благодаря за информацията, колега. :)

Като регистрираш 409.1, след първата диагностика веднага програмата автоматично става Unregistered, явно краковете не са читави и от там може да имате проблем. Като версия 409.1 няма абсолютно нищо повече от 311-2n ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно регистрирането на версия 409.1 имаше някъде писано, но немога да намеря темата. Номера е при първата инсталация на ваг-а, слагаш крак-а, стартираш я и пускаш на аутоскан. След това няма да ти пищи всеки път, че не е ригистрирана. Но това става само при първата инсталация. Ако е слагана вече, дори да я деинсталираш и инсталираш на ново няма да стане, явно си остава нещо записано по системните файлове на Windows-a. Естествено може преинсталация на Windows или пък някой с по-големи компютърни умения да се справи и по друг начин. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера за 409.1 е, че се прави BAT файл, който стартира програмата и следи като се затрият crack файловете и ги възстановява, за да не става Unregistered:

@ECHO Off

start "" /D"c:\program files\vag-com" "c:\program files\vag-com\vagcom.exe"

:STRT

if not exist "c:\Program Files\VAG-COM\d1.bin" copy "c:\Program Files\vagcopy\d1.bin" "c:\Program Files\VAG-COM\d1.bin"
if not exist "c:\Program Files\VAG-COM\d2.bin" copy "c:\Program Files\vagcopy\d2.bin" "c:\Program Files\VAG-COM\d2.bin"
if not exist "c:\Program Files\VAG-COM\d3.bin" copy "c:\Program Files\vagcopy\d3.bin" "c:\Program Files\VAG-COM\d3.bin"

echo Starting!
echo Wscript.Sleep 600> sleep.vbs
start /w wscript.exe sleep.vbs
echo Done!
del sleep.vbs

GOTO STRT

Ще пробваме с 311.2 и ще видим, дали е от версията. :rolleyes:

Редактирано от ralenekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с 409.1 и с 311.2 все същото:

vag.png

[select]

[01 engine]

[Adaptation - 10]

Enter channel 01

Enter an adaptation value between 124 and 132

[save]

(May require a Login of 01283 or 11463, depending on year or model)

Пробвах и с кодовете за логин, изкарва че са грешни и не ги приема. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[01 - Engine]

после отиваш на [Login - 11] и там пишеш код 12233 и след тва [Do It!]

след това отиваш на [Adaptation - 10]

на 2ри канал се повишават или намаляват обортите на празен ход там чилата са същите,принципа също

на 18ти канал се променя ограничителя на скоростта там се въвежда просто желаната скорост

а ако искаш да нулираш всички стойности и да им дадете заводски настройки просто избираш канал 00 и давате "SAVE

Не знам за бензиновите дали става но при мен така се регулират оборотите.

Редактирано от dymbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ако искаш да нулираш всички стойности и да им дадете заводски настройки просто избираш канал 00 и давате "SAVE

Това с канал 00 съм го пробвал и работи. А иначе казано май ще трябва да налучкаме Login-a за моторната електроника на 1.6...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...