Jump to content

сваляне на инжектори


Begleca

Recommended Posts

Може ли някой да ми обясни как да си сваля инжекторите на Ауди Б4 2.0 инжекция АБК мотор. Защото до сега не съм го правил и ме е страх да не прецакам нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,процедурата по свалянето на инжекторите е елементарна.Откачаш двата армирани маркуча за подаване на горивото от рейката,демонтираш стъпковото моторче,развиваш с необходимия № вътрешен петограм всички болтове на закрепващите планки на рейката,махаш вакуумното маркуче от регулатора на налягането,хващаш рейката в краищата и с леко разклащане започваш да я дърпаш нагоре.Всички дюзи излизат заедно с рейката и с уплътняващите им "О" пръстени,след това всяка дюза се сваля от рейката,като се издърпа настрани законтрящата и пластина.Приготви си някакъв съд да поставиш демонтираната рейка с дюзите,защото от тях ще изтече в последствие доста бензин,а така също покрий отворите на дюзите в двигателя,за да не попадне нещо в него.Огледай състоянието на уплътняващите "О" пръстени на самите дюзи и на уплътняващите гумички на главата на мотора-при наранявания и напуквания задължително ги смени,не са много скъпи. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,процедурата по свалянето на инжекторите е елементарна.Откачаш двата армирани маркуча за подаване на горивото от рейката,демонтираш стъпковото моторче,развиваш с необходимия № вътрешен петограм всички болтове на закрепващите планки на рейката,махаш вакуумното маркуче от регулатора на налягането,хващаш рейката в краищата и с леко разклащане започваш да я дърпаш нагоре.Всички дюзи излизат заедно с рейката и с уплътняващите им "О" пръстени,след това всяка дюза се сваля от рейката,като се издърпа настрани законтрящата и пластина.Приготви си някакъв съд да поставиш демонтираната рейка с дюзите,защото от тях ще изтече в последствие доста бензин,а така също покрий отворите на дюзите в двигателя,за да не попадне нещо в него.Огледай състоянието на уплътняващите "О" пръстени на самите дюзи и на уплътняващите гумички на главата на мотора-при наранявания и напуквания задължително ги смени,не са много скъпи. :flipoff:

Мерси много колега. Искам да попитам също така знаете ли къде в София мога да занеса инжекторите на стенд да ги тестват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там ,където чистят дюзите с ултразвук им правят и проверка за начина им на пръскане и за изпръсканото количество бензин за определено време.В района на Люлин мога да ти дам поне 3 сервиза,които се занимават с тази услуга,но не знам дали на теб са ти на път.Чистил съм си дюзи и при "Дунев" и изненадващо и за мен,успяха да се справят. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там ,където чистят дюзите с ултразвук им правят и проверка за начина им на пръскане и за изпръсканото количество бензин за определено време.В района на Люлин мога да ти дам поне 3 сервиза,които се занимават с тази услуга,но не знам дали на теб са ти на път.Чистил съм си дюзи и при "Дунев" и изненадващо и за мен,успяха да се справят. :flipoff:

колега дай адрсите на мен Люлин ми е най близо плс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно ги чистих в сервиз "D&S Motors"/8253806/ срещу "Mr.Bricolage" от другата страна на булеварда,по който се движи тролей №6.Иначе ако продължиш по бул."Европа" в посока центъра отдясно има още поне 2 сервиза,които извършват услугата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно ги чистих в сервиз "D&S Motors"/8253806/ срещу "Mr.Bricolage" от другата страна на булеварда,по който се движи тролей №6.Иначе ако продължиш по бул."Европа" в посока центъра отдясно има още поне 2 сервиза,които извършват услугата.

а колега в "D&S Motors" само инжекторите ли носи или отиде направо с колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да занесеш само инжекторите,може и да ти ги свалят и монтират и те,но не си струва да им даваш грешни пари за нещо толкова елементарно.Струва си да отидеш с колата си само,ако мислиш да минаваш на диагностика при тях.Звънни им първо по телефона и се разберете за процедурата.Нищо не ти пречи да направиш една обиколка и по другите сервизи в района и да си избереш най-подходящата цена за теб-стендовете за почистване са еднакви при всичките. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да занесеш само инжекторите,може и да ти ги свалят и монтират и те,но не си струва да им даваш грешни пари за нещо толкова елементарно.Струва си да отидеш с колата си само,ако мислиш да минаваш на диагностика при тях.Звънни им първо по телефона и се разберете за процедурата.Нищо не ти пречи да направиш една обиколка и по другите сервизи в района и да си избереш най-подходящата цена за теб-стендовете за почистване са еднакви при всичките. :respekt:

мерси много колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

За сваляне на инжекторите/дюзите на AEB 1,8T

http://www.a4mods.com/index.php?page=webcontent/pages/injectors.html

и видео за сваляне на инжектори без рейка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...