Jump to content

Как да си оправя палеца на часовника на А3


NIQUE

Recommended Posts

Здравейте колеги. Нов съм във този форум. Преди 2 дни си взех едно Audi A3 98-ма година. Имам счупен ляв палец на таблото, който наглася часовника и занулява service warning-a(или поне така си мисля). Палеца се върти свобоно във двете посоки, като неможе да се измъкне от таблото. Трябва естествено да се свали таблото. Някой сблъсквал ли се е със подобен проблем досега??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което наричаш палец, всъщност не се върти, а се натиска или издърпва (едно от двете). Поне така е при А4. Пробвай.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знам, че се натиска, обаче при мен явно е счупено и се върти свободно, дърпа се и се натиска също свободно. Не влияе по никакъв начин на някой уред по таблото. Питам дали някой се е сблъсквал с този проблем, за да съм подготвен, когато си сваля километража.

Със залепване ще се отърва или трябва да сменям всичко..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знам, че се натиска, обаче при мен явно е счупено и се върти свободно, дърпа се и се натиска също свободно. Не влияе по никакъв начин на някой уред по таблото. Питам дали някой се е сблъсквал с този проблем, за да съм подготвен, когато си сваля километража.

Със залепване ще се отърва или трябва да сменям всичко..

дърпаш го и го въртиш наляво-надясно

Редактирано от luboaudi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уффф аба що го въртите, дърпаш лосчето нагоре и стрелките на часовника започват да се въртят, по посока на часовниковата стрлка :):) . След като дръпнеш изчакай малко, че при мен малко от после се сеща да тръгне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палеца се върти свобоно във двете посоки, като неможе да се измъкне от таблото.

....човека е написал,че свободно се върти, а вие какви съвети му давате да го дърпа първо..... :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....човека е написал,че свободно се върти, а вие какви съвети му давате да го дърпа първо..... :rolleyes:

с което какво целим, и как му помагаме на колегата?!

Всички отговорили съветваме момчето, да опита с издарпване, както и работи съотвеното лостче, защото с въртене няма смисъл... а самия той никъде в първия си пост не казва, че е опитал освен да върти вляво или дясно, да е опитал и с издърпване- това в последствие се разбра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не съм се изразил правилно. Знамо как би трябвало да се експлоатира лостчето, но при мен то се движи абсолютно свободно във всички посоки и видимо не прави конктакт, със който и да е уред от таблото. Въпроса ми е, ако някой се е сблъсквал с този проблем, как го е решил. Исках да питам тук преди да свалям километража, и да съм подготвен за по бързото решаване на проблема.Може би има два варианта: лостчето да се е счупило и затова да не прави контакт, но тогава съвсем леко тряваше да се измъкне при дърпане. А другия вариант е да се е откачило или отлепило от платката която управлява часовника.

Но свалянето на километража е неизбежно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но свалянето на километража е неизбежно.

ето тука е мигът на истината :steinigung: ,няма отърване докато не свалиш таблото,тънкоста е в демонтирането на стрелките,трябва да си мнооооого прецизен и внимателен.А иначе въпросното лостче освен при издърпване да сверява часовника,при въртене(но с две крайни положения) регулира и силата на осветяване на уредите(не се спомена по-горе,затова и го уточнявам,вероятно излишно).

Чак когато го отвориш ще видиш какви са демиджите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, трябва да се върти свободно. Да, можеш да го буташ и дърпаш. Да, за да свериш часовника трябва да го издърпаш към теб, понеже с дърпането лостчето натиска микро ключе, от вътрешната страна на таблото. Да, колегата Hun ти го е казал вече. Не, не е счупено, просто си е така, лявото се дърпа навън, дясното се бута навътре.

Ама като свалиш таблото ще разбереш, че не е счупено и само дето си го свалял. Но можеш да почупиш нещо с отварянето :steinigung: Както си прецениш.

Просто дръпни към теб и докато е дръпнато - разклати лекичко нагоре надолу и следи часовника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, трябва да се върти свободно. Да, можеш да го буташ и дърпаш.

...добре де ,само аз ли си мисля,че не трябва да се върти свободно или моето е счупено :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, трябва да се върти свободно. Да, можеш да го буташ и дърпаш. Да, за да свериш часовника трябва да го издърпаш към теб, понеже с дърпането лостчето натиска микро ключе, от вътрешната страна на таблото.

явно има варианти на тия бутоно-лостчета,моето не се върти свободно,т.е. си има ясно изразени две крайни положения ,най-слабо и съответно най-силно осветяване на уредите(изключвам момента с издърпването за настройка на часовника).При теб сигурно модела му е друг,щом се върти безконечно в двете посоки.Така бе колега NIQUE ,възможно е и твоето да е от вида на ralenekov ,т.е. да се върти безконечно при реглаж на осветлението и при издърпване да си сверява часовника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно е така ralenekov. На А3 се управлява от друго място. А за нефункционирането на лостчето съм абсолютно сигурен, защото 10 мин. съм си играл със чекненето му по всякакъв начин, но без резултати. Такачее трябва да намеря някъде user manual за разглабянето на километража, 4-5 часа свободни и съм аз на ход...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата изрично е казал, че става дума за А3... Осветлението се управлява от друго място.

ми кат не чета,тъй става то..... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хихихих тъкмо се бях засил да проверя, аджаба защо моето лостче не управлява светлината на уредите ;)

Редактирано от Hun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

та по темата, моето Аudi A3 97г., часовника се сверява като издърпам лявото коче и натисна дясното. До преди месец си мислех, че и моето е счупено, но по някаква случаиност пробвах тая комбинация и аз не знам ко ми прищрака :) ама взе че се получи. Надявам се да съм бил полезен

п.с. Лявото копче не се върти, може само да се натиска или издърпва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не е излишно това че регулира и силата на осветяване на уредите...аз за първи път го чувам (чета) :)

Редактирано от Minkooov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...