Jump to content

eлектрическа щора


Recommended Posts

Някой знае ли къде мога да си намеря ел.щора за задното стъкло /ако има такава/.

Аз съм виждал само на страничните ама ще е газария ако има и за задното 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз прибегнах до метода "Направи си сам" почти съм я сътвоил. Ще сложа снимки като е готово. Мисля, че ще стане много прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е' date=' аз прибегнах до метода "Направи си сам" почти съм я сътвоил. Ще сложа снимки като е готово. Мисля, че ще стане много прилично.[/quote']

Oпределено опита ти и снимков материал ще са ми доста полезни, защото и аз съм запланувал тази операция!!! Давай ги по-скоро насам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз прибегнах до метода "Направи си сам" почти съм я сътвоил. Ще сложа снимки като е готово. Мисля, че ще стане много прилично.

Ееее браво! Много ще съм ти благодарен ако постнеш снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително ще постна дори мога и клипче да кача как работи. Само не мога да гарантирам кога ще ми остане време да я зглобя, че трябва предница да правя, да заварям гърнета и щората остава за накрая :shock:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително ще постна дори мога и клипче да кача как работи. Само не мога да гарантирам кога ще ми остане време да я зглобя, че трябва предница да правя, да заварям гърнета и щората остава за накрая

Разбира се че другите неща са ти по-важни от една щора, но ако имаш малко време можеш ли да опишеш как си я направил и какво си използвал /може и на ЛС/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз до сега не съм разправял много много за моите творения далеч не изчерпващи се с плана за щората :shock: . Но така или иначе виждам, че и други се интересуват ще постна тук моята идея. Така де раполагам с една машинка: електромоторче с редуктор, което е на 4,5 волта. Теставах го - много добър въртяш момент дава, предостатъчен за да развие щората. В магазина са по 37 стотинки елементите, чрез които свалям напрежението от 12 на 4,5 волта ( в случая 2 за + и минуса ). На оста на механизма съм сложил макарка с тънка корда, като самото моторче ще е монтирано в багажника ( най вероятно за горната част към ламарината). Идеята е да несе вицда. Сега се чудя дали кордата да минава през средата през дупка в кората 3-4 мм ( с дрелка ) или да си я изкарам през бас рефлекторите. От където и да мине горе на тавана ще има малко колелце ( почти незабележимо ) през което минава кордата и другия и край езакачена за средата на щората. Остава да си намеря цъкало, чрез което да мога да подавам точец. И при единия поляритет моторчето върти и навива щората а при другия в обратна посока тя се прибира. Значи на някой може да му се стори смешно но като поставих на око елементите. КОрдата почти не се вижда и изгежда много добре. При вас проблема може би ще е в моторчето. Аз съм много улеснен понеже го имам в наличност целия механизъм, който забавя оборотите в полза на силата на въртене иначе останолото е лесно. Ако искам кордата да минава по скрито тоет при вдигната щора да не се вижда трябва съответно повечко лколеллца да слагам и то става една сожна система отзад не ми се мисли. Друга пречка да направя цялата работа е, че имам две дървени колкони поставени плътно прилепнали до стъклото и трябва да ги преправям да стават по-малки. Фабричните са слабички за ЦД- то и се наложи да сложа допълниъелни. То инъче и тубата много избиваше. В крайна сметка като направя цялата тази работа ще пусна снимки за да не ми се смеят много на българските варианти, които в повечето слуяаи се оказват по -практични и най-важното евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ауди А6 97г. и нагоре има със сигурност ,виждал съм поне 10 коли с такива щори ,за съжаление моята няма .Като се обаждах по разни морги за картерче питах и за щора и на много места ми казаха че изпадат от време на време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...