Jump to content

Неприятен проблем


Recommended Posts

Здравейте на всички и от мен.Поздрави на всички собственици на Audi.

Имам един дребен проблем който се надявам да реша с ваша помощ.

Карам A4 1998 Avant 1.9 TDI и зимно време като си включа климатроника ми се запотяват страничните стъкла,някой да има някаква идея по въпроса ще съм му много благодарен.Предварително мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ти е запушена вентилацията на вратите, виж как ти е и радиаторчето за климатика. Запотяванията на стъклата са често следствие от проблеми с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прозорците винаги се запотяват, когато си пуснал въздуха да циркулира само в купето! Дали случайно не е от това или винаги го имаш този проблем!?

Проверил ли си филтъра на климатика на кой хал ти е? Може да ти е за смяна евентуално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

>> запотяват страничните стъкла

При вкл. циркулация на въздуха се запотява първо предното стъкло, а при него са само страничните. Климатроника на АУТО ли го вкл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато работи компресора=работи хладилника на климатроника той действа като осушител и обира влагата във въздуха който се пропуска през изпарителя (радиаторчето на климатика).

няма значение дали си на рециркулация или не-влагата пада от стъклата!

сега-уловката е че това ти се случва зимата-тогава температурата на околната среда често е под тази която развива климатика и контролера на климатроника решава че няма нужда да се пуска компресора=хладилника не бачка=няма осушаване=влага по по малко обдухваните стъкла-страничните в случая.

е те това е.

нормално е когато е зимата-не се коркай-карай колата! :angry::dance::dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

>> запотяват страничните стъкла

При вкл. циркулация на въздуха се запотява първо предното стъкло, а при него са само страничните. Климатроника на АУТО ли го вкл?

Зимата го карам без да е включен компресора на auto и да върти само вътрешният въздух

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата го карам без да е включен компресора на auto и да върти само вътрешният въздух

Ako изключиш циркулацията/тва каде върти въздуха само в купето/ 100% че няма да имаш ядове с запотени стъкла! И аз съм с климатроник и дории и при сухо време като го забравя тва за циркулацията включено и на мен ми се запотяват стъклата. Да не говорим ако вали дъжд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...