Jump to content

Recommended Posts

Здравейте Audi-фенове,

Пише ви настоящ фен на HONDA, който поради ред причини има нереализирана детска мечта да има Audi 90 Coupe :bia:

Сега имам възможността да си купя една такава и мисля в скоро време да го направя.

Идеята ми е това да ми е кола за събота и неделя, да си я стегна, да си я глезя, да влагам по някой лев редовно за някакви екстрички и може би и лек тунинг на двигателчето - за да се изстрелва като ракета :) Аз ежедневно мисля да си карам хондичката щот ми се супер икономична, комфортна, мощна, нова и всичко както си трябва - удовлетворява ми на 100% нуждите за ходене на работа и за дълъг път.

Аудито мисля да го дам на жената да се кефи - на нея ежедневното пътуване й е съвсем малко клони към нулево :) - за това разхода не ме притеснява, а и тя обича да има повечко коне под капака и все иска да е първа по светофарите а с нейната мазда 323 в момента не винаги успява :) А събота и неделя аз ще си се возя насам - натам за удоволствие пак заради повечкото кончета

Хора които аз лично смятам за разбирачи ми препоръчаха 2.1 GT, като единсвеното което те вземат предвид е, че той подлежал доста на тунинговане и можело доста повече коне да се изкарат от него. То на тях само тунинг им е в главата.

Аз не съм решил още и е възможно да се хвърля и на по голям двигател и без да го пипам много.

Очаквам някакви мнения за това според вас кой двигател с най-малко пипане би ми направил най-голям кеф, защото ако сте ме разбрали правилно-колата ще се купува за удоволствие. И ако има някакви недостатъци в зависимост избора на двигател мисля, че ще е добре да ги знам преди да взема решение и да направя покупката.

Редактирано от pgh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.Хората дето са ти препоръчали този "уникален" двигател определено са те насочили правилно :bia::):) Но ти все пак опитай с някой съществуваш двигател като 2.3 примерно или ако ти се влагат парици-има колега/и от форума,които могат да те снабдят и с 2.2Турбо.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В подфорума Златен фонд има няколко чудесни теми,които ще ти позволят да се ориентираш в поколенията Купе на Ауди и съответно двигателите. Кажи-речи няма да имаш голям избор при покупката,намират се почти изключително такива на платформата на Б3,където вече двигателят 2.1 го няма.То и аз точа лиги по екземпляр от онази серия от 300 и няколко броя,които в началото на 8-те са били над 300 к.с.,но ако случайно някой се появи в Интернет,цената е шестцифрена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Наистина не знаех, че толкова трудно се намират точно тези ... Казха ми "Е тва е много яко" и аз за него питам :lol:

Ще се наложи явно да поправя въпроса си и да попитам за двигателите, които все още се намират и е възможно да си намеря запазена колица с такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина преди да напиша първия пост не се бях информирал какво е положението ...

След вашите коментари се поразрових малко и май нещата отиват на към S2

Какво ще кажете ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажем,че ако не изчакаш падането на акциза от догодина,15 бонбона трудно ще те оправят.А ако го изчакаш-не се знае какви такси и глупости ще нанижат !!! Повтарям се- намери си 2.3 и си присади двг от ес2 като искаш повече магарета в убора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажем,че ако не изчакаш падането на акциза от догодина,15 бонбона трудно ще те оправят.А ако го изчакаш-не се знае какви такси и глупости ще нанижат !!! Повтарям се- намери си 2.3 и си присади двг от ес2 като искаш повече магарета в убора :lol:

Този вариант, който предлагаш ми звучи добре и ме блазни, но до толкова, че лесно ще си намеря една запазена с 2.3 и че евентуално ще мина без акциз и от тук ми започват неизвестните :bia:

Мислиш ли че лесно ще си намеря читав двигател от S2 и колко би струвал?

Не знам дали са възможни някакви спънки около смяната на двигателя и не знам колко други неща евентуално трябва да се преправят за да стане това.

Колко ли пари за труд и допълнителни части ще ми струва една смяна на двигател за да го направи някой както си трябва?

Някой правил ли го е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този вариант, който предлагаш ми звучи добре и ме блазни, но до толкова, че лесно ще си намеря една запазена с 2.3 и че евентуално ще мина без акциз и от тук ми започват неизвестните :bia:

Мислиш ли че лесно ще си намеря читав двигател от S2 и колко би струвал?

Не знам дали са възможни някакви спънки около смяната на двигателя и не знам колко други неща евентуално трябва да се преправят за да стане това.

Колко ли пари за труд и допълнителни части ще ми струва една смяна на двигател за да го направи някой както си трябва?

Някой правил ли го е?

Потърси във форума колегите uni u Yavor20V.Мисля,че ще могат да ти отговорят на въпростите -колко струва,как се монтира и какво е необходимо....също така мисля,че ще успеят и да ти съдействат с набавянето на читав 2.2 мотор заедно с всичко останало което ти е необходимо,както и с монтажа (или поне ше те насочат).Поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка, ше купуваш S2, та жена ти да я реже по светофарите през седмицата.... ?!!?! :hilezh:

Редактирано от Orelsky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...