Jump to content

катализатор A3


Recommended Posts

Колеги,махнах катализатора на кошницата (А3 2002) и се оказа,че колата имала 2-ра ламда сонда,която сега отчита липсата му и показва грешка- светва лампата за диагностика на двг.По сервизите ми казаха,че трябва да сложа нов катализатор,инъче нямало оправия,но с менте катализатор нямало гаранция.Ако някой е имал подобен проблем,нека каже как го е решил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си пазиш стария катализатор може да се прехвърли ламдата или да се изпразни катализатора и да се напълни отново, за да не бръмчи.

Колегата Лозаров е твоя човек http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=1080

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си пазиш стария катализатор може да се прехвърли ламдата или да се изпразни катализатора и да се напълни отново, за да не бръмчи.

Колегата Лозаров е твоя човек http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=1080

ОСТАВИ ТЕЗ ГЛУПОСТИ!

Къде е сега втората сонда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОСТАВИ ТЕЗ ГЛУПОСТИ!

Къде е сега втората сонда?

закачена си е на мястото,става въпрос,че отчита некви изгорели газове и дава грешка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз бях със същият проблем и аз съм със две сонди. Постояно ми отчиташе грешка , докато не ми казаха , че придшният собственик е изтърбушил катализатора и затова ми дава грешка . Сложих си нов катализатор не е оригинален , но вече 8 месеца нямам проблеми . Просто изрязоха старият и на негово място сложиха новият. Не си спомням точно , но мисля че всичко ми излезе 160 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, нямам никакво намерение и желание да влизам в спорове, полемики и интриги, както и да обсъждам мнения било то положителни или отрицателни. Имам си достатъчно сериозни и отговорни ангажименти, да се включвам само за да се каже нещо или да се трупат хиляди мнения според мен е безмислено. Доста ауспуси съм изработил и проблеми съм решил, както и доста брой хора познават мен и работата ми. Хубавото е, че има богат избор на сервизи, ауспуси и специалисти и всеки според изискванията си и възможностите си може да намери решение за своят проблем.

По темата: Винаги съм казвал, че катализатор се отстранява само когато е дефектирал или запушен. Най-доброто решение е нов, оригинален катализатор, ФАП, ФТЧ и т.н. Поради високата цена съвсем естествено е да се търси алтернатива. Без значение с 1-2-3-4 броя сонди, датчици, резонатори, тръби, гърнета, катализатори - всеки проблем си има решение. Конкретен мога да бъда само след оглед на автомобила. Защо? - защото в множество случаи има разлика и несъответствия в каталозите дори и за автомобили след 2000 год. В други случаи има вече извършени някакви интервенции за които дори и собственика незнае ( от предишен такъв). Не е възможно да имам решение или мнение без оглед.

Личното ми мнение е преди да се отстрани катализатора, да се направи диагностика и консултация със специалист дали има проблем. Не съм привърженик на идеята катализатор да се отстрани на всяка цена ( независимо от причините) а още по-малко на експериментални свободни съчинения върху автомобилите на клиентите.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има си тема за кофти майстори,сервизи и оплакванията за тях,мненията ще бъдат преместени там.

И моля ви тези спорове или на ЛС,или в споменатата тема.Благодаря за разбирането.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...mp;#entry934595

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има си тема за кофти майстори,сервизи и оплакванията за тях,мненията ще бъдат преместени там.

И моля ви тези спорове или на ЛС,или в споменатата тема.Благодаря за разбирането.

Напълно сте прав колега, извинявам се на всички съфорумници и най-вече на колегата чиято е темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...