Jump to content

Nikon обективи


Recommended Posts

И след като си чул, че на някой не му харесва даден обектив спокойно ще се довериш и ще дадеш двойно-тройно повече пари за нещо което лично на теб няма да ти е в полза :stupid::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 185
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Sky - 16-85 е прекрасен обектив за Д7000...

17-55@2.8 , както и 24-70@2.8 вероятно също ще са сполучлива комбинация,

но парите които ще дадеш за тях са почти х3...

Като цяло ще ти е малко трудно да направиш сам този избор,

защото ти липсва малко теоретична подготовка и практика...

Започни с Д7000 + 16-85 + СБ700 - това е оптималния вариант според мен.

Като поснимаш и свикнеш да ползваш пълноценно ръчния режим -

ще можеш да пробваш и други обективи и да прецениш дали въобще ти е необходимо нещо друго.

На първо време и на аУто - не мисля, че ще забележиш каквито и да било разлики...

bia.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Скай, коментарите ми относно 16-85 са свързани с проблемни бройки попаднали при мен.

Това е по-скоро изключение, отколкото правило. Освен това, нямаш гаранция, че това няма да се случи с който и да е

от посочените от теб обективи. Другите, коментари са в контекста на определен бюджет, именно затова съм отдал

препочитание на друга комбинация - тяло-обектив.

Както и да е, д7000 и 16-85 са създадени един за друг, това е перфектната комбинация в средният клас.

Но съдейки по знанията ти, нямаш никаква нужда от ъпгрейд.

Сегашната ти техника, надминава възможностите ти, многократно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като поснимаш и свикнеш да ползваш пълноценно ръчния режим -

ще можеш да пробваш и други обективи и да прецениш дали въобще ти е необходимо нещо друго.

Е той ако за една година с D5000-то ако не е посвикнал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JVV да знам. Не случайно писах и за двата вида. Сега няма нужда да ме нападате. Не претендирам, че знам всичко, а и тук има доста напреднали във фотографията. Не случайно ви питам. Ако от нещо съм ви подразнил, моля да ме извините. Питането ми е конкретно за обектив и кое би ми вършило работа. Сега съм с 18-55 и някой път наистина чуствам нужда от по светлосилен обектив. Преди няколко дена бях на детски рожден ден и на пълен зуум си правеше снимки, но в някои ситуации ми изписва subject too dark. Това явно може да се компенсира с exposure и примерно shutter speed, но аз не съм толкова на ти с тия неща още. Не ме разбирайте погрешно, че искам да си дам парите за обектив, който е колкото тялото. По скоро искам нещо компромисно и да има голям диапазон. Реално 24-120 на 3.5-5.6 е като 18-105 китака предполагам. Снощи до късно си играх с 18-55 и реално разбрах, че 24 мм ми вършат идеално и бих прежалил разликата от 18мм до 24мм. Сега другия ми въпрос е този евтиния 24-120 по- добра светлосила ли ще има примерно на 100-105мм, където 18-105 е на 5.6, а този предполагам ще е на около 4.5-5? Някакви такива мисли ми се въртят. Искам да съм с универсален обектив и не искам да въртя постоянно.

Какво ще кажете за Тамрон, Сигма от тоя диапазон, които определено са по евтини?

Сегашното ми тяло ще го оставя на жената, че като гледам тя е по запалена от мен.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигни ISO-то малко или ползвай светкавица вместо да даваш 2000 лева за обектив с който пак ще снимаш на auto като те гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Sky

Какъвто и обектив да вземеш, за да получиш по-остри снимки -

ще трябва да снимаш на по-затворени бленди - от рода на 5-6-7...

Със сигурност ще има предимство при обективите с по-отворена бленда (@2.8),

но ще е в рамките на 3-4 стопа.... Хубавото на Д7000 е, че позволява да снимаш при по-високо ИСО -

настрой си режим, който да вдига ИСО-то до някаква граница, компенсирайки по-малката осветеност, снимай с приоритет на скорост,

така че да не ти се "мажат" снимките и виж какво ще излезе. При този вариант е възможно да ти отваря много блендата,

но ще преценяваш според ситуацията и ще вдигаш ИСО-то или ще ползваш компенсация на експозицията, докато резултата ти хареса като рязкост.

Аз лично при снимки вътре без светкавица правя точно това - няма кой знае колко шум и като цяло се получава добре.

Другото нещо е - вземи си една външна светкавица - като добавиш дифузьор и я насочиш към тавана се получават много приятни неща.

И последно - 16-те милиметра на 16-85 са си голяма екстра, аз лично не бих се разделил с тях -

вътре се получават много ефектни снимки с леко изкривяване на перспективата, а навън .... широкото си е широко :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Другото нещо е - вземи си една външна светкавица - като добавиш дифузьор и я насочиш към тавана се получават много приятни неща.

Дифзьор се ползва когато снимаш директно, като насочиш към тавана само губиш интензитет от дифузьора.

@Скай, като си решил да купуваш, то по-добра комбинация от д7000+16-85 няма. Вземай смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дифзьор се ползва когато снимаш директно, като насочиш към тавана само губиш интензитет от дифузьора.

+1

Исках да кажа - да добавиш дифузъор или да насочиш към тавана bia.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1000-та лв разлика между 16-85 и 24-120 ще си купиш една външна светкавица за теб и един твърд портретчик за благоверната. hivanov не го слушай, той е на процент в никон :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сегашната ти техника, надминава възможностите ти, многократно.

Повярвай му, без това да те обижда.

Мога да си представя, че си вземаш един 35mm f1,8 DX, но за останалото ти е рано.

Знаеш ли как да тестваш обектив при покупка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не знам какво имаш в предвид под тестване. Предполагам някакви режими на работа?

Значи и сегашното ми тяло ще ми върши работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Сигма мога да ти кажа със сигурност, че обективите им от EX серията са хубави, но дори и те понякога имат нужда от калибрация към конкретното тяло. Поне сервизът и подръжката им в България са на ниво - Светльо Драгиев от ИДС е известен с отзивчивостта си. Тамрон нямат сервиз в България, чувала съм, че най-много се погаждат с телата на Сони, по принцип имат хубави и те - аз лично съм доволна от 17-50 f2,8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте малко снимки с въпросната комбинация.

Коя комбинация?

За Сигма мога да ти кажа със сигурност, че обективите им от EX серията са хубави

Хубави за парите си обаче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д7000 с 16-85

Досега четох тази статия - http://mansurovs.com/nikon-24-120mm-vr-review

Явно стария 24-120 не става за нищо, но новия се държал даже по-добре и от 24-70 Ф2.8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DSC_5938.jpg

DSC_5983.jpg

DSC_5990.jpg

DSC_5635.jpg

DSC_2718.jpg

DSC_4347.jpg

съвсем по случаен принцип съм ти ги избрал, ако нещо по конкретно те интересува - питай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не знам какво имаш в предвид под тестване. Предполагам някакви режими на работа?

Значи и сегашното ми тяло ще ми върши работа?

Имах предвид да тестваш дали фокусира прецизно и то монтиран на твоята камера.

В интернет е пълно с инструкции как да го направиш. Ето една, избрана съвсем случайно.

Случи се така, че когато си купих 35mm f1,8, изобщо не обърнах внимание на това. Чак след около месец установих дефекта заден фокус и сега трябва да изпратя техниката в София, за калибрация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А всичките стари тела, които се окажат, че имат фронт/бек фокус с даден обектив и нямат микро аджъсметн - пият една студена или? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И смяташ да вземеш D7000-то с 16-85 и да почваш да правиш такива снимки като Недко, нали?

Не, ще си купя Д7000 с 24-120 и ще извикам Недко да ми снима B)

Като не знам нещо чета, търся, научавам. Апетита идва с яденето. Харесва ми концепцията на Д7000, като 2-та слота, индивидуалните позиции на врътката. На моя Д5000 досега един път не съм му ползвал въртящия дисплей.

@hivanov, снимките са супер, поне за мен е достатъчно. Предполагам, че същите снимки могат да се направят и с Д5000 и 16-85.

Абе ей, те това с Iphone правено. Какво ме мятате по тъча :D

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...