Jump to content

Nikon обективи


Recommended Posts

@evilmind, говоря за дневна светлина и на M режим. Да оставим нощните снимки на страна както и залезите и изгревите.

Нали не снимаш на М режим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 185
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма твърди правила при настройките, има някакви насоки. Ако всичко беше само математика, щеше да има един бутон за ауто и всички снимки да са еднакви. Наблегни повече на практиката и експериментирай с различни настройки на бленда, скорост, исо, мерене, при различни светлинни условия и обекти. Някой известен фотограф беше казал, че докато не направиш първите си 10 000 снимки няма да изкараш хубав кадър, така че не губи време, а щракай.

ПП: Митака ти го написа по горе, за бързо движещи се обекти използваш режим за приоритет на скорост, за неподвижни обекти използваш режим за приоритет на бленда. М-режим го избягвай за сега.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой беше казал, че ако не е поне фул фрейм апарата ... нищо не става. Та съвсем сериозно, защо не се замислиш за Nikon D700 & NIkkor 24-70/2.8 & Nikkor 70-200/2.8

Гаранритам ти, че с тази комбинация могат да се правят много повече от перфектни снимки, тези обективи нямат аналози :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, нещо взехте да се дразните виждам. Недеко ти защо си купи Д7000, а не си караш на Пентакса? Нима ти ползваш пълните възможности на Д7000 или имаш други причини да си го купиш? Нали същата работа върши и Пентакс. Не искам да влизам в излишни спорове. Който за каквото иска ще си харчи парите и с каквито иска обективи и тела ще снима. Като има желание всичко става.

Какво се заяждате не разбирам? Това, че знам по-малко от вас и имам да кажем по-малко опит, не значи, че трябва да снимам с каквото ми падне под ръка. Нали?

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне прочети упътването като го вземеш за да не останеш разочарован когато установиш, че не "прави по-хубави снимки" от D5000 respekt.gif

А Недко правилно те е посъветвал. Кат ше е гарга да е рошава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарно Watson , излезе от гаранция :bia: Аз сменям тела на 2 години след като им свърши гаранцията, ако ще и да са на по 3000 кадъра. Взех си Д7000 защото само Никон не съм имал, а и все ми е тая общо взето каква ще е марката, стига да е най-доброто за момента :irre:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не.

Аз поначало съм на мнение, че ако имаш възможност няма лошо да си вземеш техниката, която искаш.

Доколкото прочетох темата, в началото не са могли да те убедят точно в това, че има смисъл от по-висок клас тяло.

Доколко ще го оползотвориш, в края на краищата си е лично твой проблем и право.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Аз сменям тела на 2 години след като им свърши гаранцията, ако ще и да са на по 3000 кадъра...

Зпиши ме , моля, като първи по ред при продажбата му, след година и малко :bia:

Към всички пишещи Не по темата "Nikon обективи" :

Моля ограничете се, че ще се наложи да метем!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарно Watson , излезе от гаранция :bia: Аз сменям тела на 2 години след като им свърши гаранцията, ако ще и да са на по 3000 кадъра. Взех си Д7000 защото само Никон не съм имал, а и все ми е тая общо взето каква ще е марката, стига да е най-доброто за момента :irre:

Ясно. Моя като е на 3 години и той е за смяна вече. Аз ви казах, че причината за покупка на Д7000 е заради концепцията, а не, че прави по-добри снимки от Д5000.

За обектива определено клоня към 24-120 Ф4. Сега в момента съм в процес на търсене да видим какво ще излезе. Може първо обектива с Д5000 и после да мина на Д7000.

М/у другото няма ли скоро да излиза Д7100?

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

марк 2-ката по-добре да е с 24-105/4

Тоя точно обектив по-добре с нищо фул фрейм да не се съчетава :bia:

Какво против 24-70 f/2.8 имаш? :irre:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така, ползвай си 24-120 на д5000-то и изчакай да излезе D800

Скоро ще е:

http://www.electronista.com/articles/11/11/19/nikon.d800.seen.live.for.first.time/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя точно обектив по-добре с нищо фул фрейм да не се съчетава :bia:

Какво против 24-70 f/2.8 имаш? :irre:

Аз съм снимал и с двата на 5д. Особена разлика не намерих.

Не особено остри, но за сметка на това с прекрасен рисунък. Май при Канон, процента на кофти бройките е по-голям.

Щото мненията варират от "ебати резачката" до "ужасна мазнилка" даже и за Л-ките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво против 24-70 f/2.8 имаш? :bia:

Куцата политика на Сапоп с качествения им контрол, и точно този обектив ако го уцелиш читав трябва да бягаш в най-близкия тото пункт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читав 24-70мм f/2.8 си е за ТОТО, да. Но 24-105мм е някакъв сбирщайн от желания: хем да е широк, хем да става и тесен, хем да е с фиксирана светлосила, ма да не е 2.8 за да не е супер скъп, а и все пак да е L... и накрая ебати бозата. Не мерси. Нищо не му харесах!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя 24-70 ф2.8 не е ли много тежък? Около 1 кг и на тяло като Д7000 ще е супер не балансирано. Аз затова искам 24-120, което е с 200 грама по леко, а има и Nano Crystal Coat за разлика от 16-85, каквото и да значи и да прави в случая.

Интересното е, че при 24-120 на DX го дават най-голям ъгъл 61 градуса, а при фф е 84 градуса май беше или 81. Това значи ли, че 24мм на DX са си 24 мм или не? Гледам на 18-55 е 76 градуса на най-отворено, което има логика на 24 да е 61 градуса.

А сега да питам някой има ли опти с тоя 24-120 Ф4? Заслужава ли си обектива?

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че при 24-120 на DX го дават най-голям ъгъл 61 градуса, а при фф е 84 градуса май беше или 81. Това значи ли, че 24мм на DX са си 24 мм или не? Гледам на 18-55 е 76 градуса на най-отворено, което има логика на 24 да е 61 градуса.

Това, което е съществено в случая са точно градусите - това е зрителния ъгъл ....

Когато лещата е DX "приравняването" е направено. Когато е предназначена за ФФ/ДХ -

се дава стойността за ФФ и ако закачаш на ДХ тяло - трябва да го преизчислиш, за да е коректно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, това имам в предвид. Но 24мм реално 61 градуса ли са? В смисъл как става изчисляването. Да не се окаже, че 24мм на DX са 32мм и 61 градуса. Понеже на 18-55 виждам колко са 24мм в стая, но не знам на тоя 24-120 дали ще е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ти е - обектив 24-120 @ 24мм закачен на Д7000 - колко градуса зрителен ъгъл има, правилно ли разбирам?

Ако е това- да 61 градуса е....

Същия обектив закачен на ФФ @ 24мм ще даде 84 градуса

Редактирано от Viper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не се окаже, че 24мм на DX са 32мм

24мм FX обектив като го закачиш на DX тяло трябва да умножиш по кроп фактора.

DX сензорите на Nikon са 16x24mm

Стандартен 35mm филм е 24x36mm

Получаваш кроп фактор долу горе 1.5.

Когато не е означен с DX обективът много вероятно е FX.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно...

24-120 закачен на ДХ тяло - ще ти даде грубо - 35-180мм... което за снимане вътре не е кой знае колко удачно...

24мм на ФФ = 16мм на ДХ (грубо)

т.е. това, което ще получиш като зрителен ъгъл @16мм на 16-85 закачен на ДХ тяло е същото, което ще имаш от 24-120 @ 24мм закачен на ФФ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещо не е наред тук.

Погледнете тук - http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/

Излиза, че 16-85 на 24 мм на DX тяло е същото като 24-120 на 24мм пак на DX тяло. Нещо сметките не излизат.

Май сметките са обратни. 24-120 на 36мм на ФХ тяло покзава като 16-85 на ДХ тяло на 24 мм.

Или с други думи 24-120 на ДХ тяло няма да има разлика от 16-85 на ДХ тяло при 24 мм.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...