Jump to content

"не"стабилна задица ц5 КУАТРО..???


st.pi4

Recommended Posts

здравейте по-опитни и информирани, по-ерудирани и препатили собственици,комшии на соствениците, монтьори и фенове на Ауди А6 Ц5 (куатро)!!

въпросът ми към вас е следният:

днес, а и няколко дена преди това( но тогава не обърнах наистина внимание и си помислих че ми се е сторило) при излизане от завой около 90' ми се наложи да "набия" "кучките"(спирачките) за да не попадна в новините, и в момента на изправяне на волана усетих като че ли нйкой ми разклати задницата( или един вид поднасяне) или като че беше от желе,но съм абсолюъно убеден че гумата за миг не изпусна сцеплението си ('НОКИАН" всесезонни,до по-скоро зимни и са особенно меки(имат повечко каучук които в летните(там е заменен с "пластмаса " която при допира си с топлия летен асвалт се "размеква" до подобно състояние)та гумата съм абсолютно убеден че нито приплъзна, нито намали "захапката "на асвалта, но почувствах гореописаното заклащане!!

възможните причини според мен:

1 въпросните гуми ги смених скоро и са 215/55/17, доста еластични, но допреди това карах 225/40/18 летни и силно "спортни " гуми -докато тези са определено по комфортни- със старите такова нещо не съм забелязал, но както казах те са спортни , по ниски(от ръба на джантата до асвалта разстоянието е по-малко, външният диаметър е по-малъкс 31мм!!!) и като цяло колата беше по-ниско към асвалта от сегашните затова и дооста по-стабилна и в завой и като цяло...

2 амортесьор...май задния десен ми е тръгнал някакви такива съмнения ме гризат

3 КУАТРОТО ....какво ли може да направи ,но пък знам ли...???

4 АБС...???? -работи без грешка постоянно го тествам... :mellow:

5 или окачване....??

какво ще кажете вие??

:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,

90' какво?,

излязал си от 90 градусов завой? ...тогава се пита - с каква скорост?

или си излязал с 90 км/ч от завой? ...тук се пита от колко градусов завой?

надявам се разбираш че не се бъзикам! (+ това, не споменаваме дължината на и широчината на завоя) :D

иначе за quattro-то, няма какво да му се прецака...или поне такива наблюдения имам според моето...

, а ABS-а не участва активно при подаването на газта :flehan:

виж, погледни си биалетките както и "предполагаемия заден амортисьор" - може да е от него, или може би просто толкова си свикнал с вървежа на колицата си перди, че и при най-малките промени по ходовата й част (както разправяш за гумите), и вече се виждаш в чудо :hilezh:

няма страшно, то и аз като стъпих на летните джапанки преди 3 месеца и ми се стори че поднася, ама няма чааак такава разлика. :bia:

ще й свикнеш - кола е все пак не мома :rolleyes:

Редактирано от CID
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 215/55 гуми не ти ли идват малко високи? 215/55 са 118мм, 225/40 са 90мм. Почти 30мм разлика. Определено по-нископрофилните гуми имат по-висока стабилност в завои, защото борда се деформира по-малко. Също си погледни и амортисьорите отзад. Ако ти е тръгнал заден десен и завоя е бил ляв, възможно да се разлюлее колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 215/55 гуми не ти ли идват малко високи? 215/55 са 118мм, 225/40 са 90мм. Почти 30мм разлика. Определено по-нископрофилните гуми имат по-висока стабилност в завои, защото борда се деформира по-малко. Също си погледни и амортисьорите отзад. Ако ти е тръгнал заден десен и завоя е бил ляв, възможно да се разлюлее колата.

определено са ми малко височки, или поне от доста ниски скочих на доста височки и това засилва усещането , а може и да ми се струва..

а завоя май беше ляв и както каза самненията са ми за десен... :rolleyes:

колега,

90' какво?,

излязал си от 90 градусов завой? ...тогава се пита - с каква скорост?

или си излязал с 90 км/ч от завой? ...тук се пита от колко градусов завой?

надявам се разбираш че не се бъзикам! (+ това, не споменаваме дължината на и широчината на завоя) :bia:

иначе за quattro-то, няма какво да му се прецака...или поне такива наблюдения имам според моето...

, а ABS-а не участва активно при подаването на газта :D

виж, погледни си биалетките както и "предполагаемия заден амортисьор" - може да е от него, или може би просто толкова си свикнал с вървежа на колицата си перди, че и при най-малките промени по ходовата й част (както разправяш за гумите), и вече се виждаш в чудо :D

няма страшно, то и аз като стъпих на летните джапанки преди 3 месеца и ми се стори че поднася, ама няма чааак такава разлика. :D

ще й свикнеш - кола е все пак не мома :flehan:

от 90 градусов завой, с неизвестна скорост , имах доста по-важни неща да гледам в този момент от километража и таблото та незнам с колко съм карал определено не е с 190км/ч все пак бях в града, а "поднасянето"или "залюляването" се получи в момент на екстремно спиране (та там именно участва АБС-а) а не при ускоряване... :bia::hilezh:

Редактирано от st.pi4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"от 90 градусов завой, с неизвестна скорост , имах доста по-важни неща да гледам в този момент от километража и таблото та незнам с колко съм карал определено не е с 190км/ч все пак бях в града, а "поднасянето"или "залюляването" се получи в момент на екстремно спиране (та там именно участва АБС-а) а не при ускоряване... :hilezh::birthday:"

яснооо

изглежда ще се окаже прословутото - недозавиване :flehan:

особено когато е комбинирано и със спирачки, то наистина си показва зъбките!

споко, и при мен е така. всъщност май при всички е така, но нека друг също изкаже мнението си...

:hilezh:

Редактирано от CID
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А всъщност усети ли ABS-a да сработва?

точно в даденищ момент не бих казал със сигурност че АБС е сработил защото момента на зацепване на спирачките беше точно като минавах през трамваен прелез и не бих могъл да кажа дали е от абс или от релсите или...нямам как да кажа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май стана доста комплексна ситуация :hilezh: -завой,със спирачки,през прелез

защо си сигурен, че гумите не са отлепили дори за момент от пътя?ами този прелез :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"май стана доста комплексна ситуация -завой,със спирачки,през прелез

защо си сигурен, че гумите не са отлепили дори за момент от пътя?ами този прелез"

:hilezh:

с'я ако каже и че е валяло, или е било 2-3 ч. през ноща...

:hilezh:

ама няма лошо, важното е приказка да ста'а

:D

Редактирано от CID
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"май стана доста комплексна ситуация -завой,със спирачки,през прелез

защо си сигурен, че гумите не са отлепили дори за момент от пътя?ами този прелез"

;)

с'я ако каже и че е валяло, или е било 2-3 ч. през ноща...

:hilezh:

ама няма лошо, важното е приказка да ста'а

:D

да беше там някъде 2-3 часа ,ама на обед...беше нетипично за града сухо и липса на каквато и да е влага все пак океана е на 2 км от въпросният прелез..

а че са минали през релсите гумите не значава ,че са отскочили май трябваше да уточня изрично че се намирам в Хага и прелезите и релсите които пресичат уличното платно за автомобили така са направени че почти неможеш да усетиш като минаваш през тях, със сигурност не са като в БГ да ти разбият половината кола от едно минаване и си за "питбокса" :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но сцеплението върху асфалт и върху релса е различно. Затова ти е поднесло - върху релсата си почти като на лед :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но сцеплението върху асфалт и върху релса е различно. Затова ти е поднесло - върху релсата си почти като на лед :unsure:

въпросът е че го е паравила и друг път на магистрала , при рязко спиране комбинирано с завой, като да избегнеш нещо на пътя което виждаш в последния момент, или предния пред теб набива спирачки и ако не го заобиколиш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава действително може да е амортисьор или някой от тампоните на задния мост примерно :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даа... за тампоните ба задния мост не се бях сетил ....но пък тъй като вече така или иначе имам съмнения зза амортесьора... но ако не е те ще са следващото нещо което ще погледна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...