Jump to content

Проблем с централното А3


REDPOWER

Recommended Posts

Здравейте колеги.

От вчера се появи следния проблем.Централното нито иска да отключва нито да заключва от дистанционното което си е фабрично.Отворих го и му смених батерията и пак нищо иначе диодчето в него си светка което значи че работи.Интересното обаче е че с ключа си заключва и отключва без проблем също така и с копчето от вътре на вратата.Та питането ми е къде да търся проблема.Четох из форума подобни теми,но невидях никой с този проблем.Колата е А3 98г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при моята А3 се среща проблема - централното не реагира на дистанционното. Първо си помислих, че батерията е слаба и я смених. След това разбрах как се синхронизира дистанционното с колата: Махаш и слагаш батерията. Светодиода на дистанционното ми свети постоянно. Вкарваш ключа в шофьорската врата, натискаш и задържаш бутон откл. или закл. на дистанционното. Докато мига светодиода на дистанционното отключи и заключи колата 1-2 пъти.

Тази процедура я правя веднъж на 5-6 месеца. Явно дистанционното или модула в колата имат проблем и си забравят настройките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при моята А3 се среща проблема - централното не реагира на дистанционното. Първо си помислих, че батерията е слаба и я смених. След това разбрах как се синхронизира дистанционното с колата: Махаш и слагаш батерията. Светодиода на дистанционното ми свети постоянно. Вкарваш ключа в шофьорската врата, натискаш и задържаш бутон откл. или закл. на дистанционното. Докато мига светодиода на дистанционното отключи и заключи колата 1-2 пъти.

Тази процедура я правя веднъж на 5-6 месеца. Явно дистанционното или модула в колата имат проблем и си забравят настройките.

Много ти благодаря колега.Сега ще пробвам да видя какво ще стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Колега при мен проблема е същият! Само че и от ключа немога да я отключа. Само вратата в която е ключа отключва а останалата си е заключена. И отвътре немога да я заключа от копчето. Моята също е 98г. Вуйчо ми имаше подобен проблем, само че с Ауди 80 и като си смени компресорчето му се оправи, но немога да бъда сигурен дали е от него! А ти за всеки случай си провери бушоните - 6 или 14 да не да е изгорял някой. Аз оттам тръгнах но явно проблемът е другаде и незнам какво да правя. Също така пробвай, като откачиш за минута акомулатора! Може и да се оправи! Е надявам да съм помогнал с квото мога! Иначе на мен ми работи конфорт-модула което значи че си работи и дистанционното и релето, не е в бушоните - не са изгорели, което ме довежда до факта, че или имам грешка по борда или ми е развален компресора на централното :Х :rotcol: сега мисля да пробвам със синхронизирането !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

ами на А4 B5 как става

<!--quoteo(post=939032:date=Aug 16 2009, 13:21:name=Пламен П)--><div class='quotetop'>QUOTE (Пламен П @ Aug 16 2009, 13:21) <a href="index.php?act=findpost&pid=939032"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->И при моята А3 се среща проблема - централното не реагира на дистанционното. Първо си помислих, че батерията е слаба и я смених. След това разбрах как се синхронизира дистанционното с колата: Махаш и слагаш батерията. Светодиода на дистанционното ми свети постоянно. Вкарваш ключа в шофьорската врата, натискаш и задържаш бутон откл. или закл. на дистанционното. Докато мига светодиода на дистанционното отключи и заключи колата 1-2 пъти.

Тази процедура я правя веднъж на 5-6 месеца. Явно дистанционното или модула в колата имат проблем и си забравят настройките.<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

Много ти благодаря колега.Сега ще пробвам да видя какво ще стане

махам и слагам батерията имаш впредвит да махна клемите на акумулатора и да ги сложа ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

пробвах с ваденето и слагането на батерията нестава нищо,пробвах и с "обучването"на клуча с това наконтакт със задържането на копчето за откл. пак нестава,ако някой може да помогне ще съм безкрайно благодарен.

Студените спойки на платката,на компресорчето за централното са често срещан проблем в ауди 94-02 год.

но си мисля ,че ако е студена спойка няма да работи и с металната част на ключа,ти кво ще кажеш??"бушон"освен този отляво на шофьорското място има ли?

Редактирано от miro85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Аз имам проблем като вашия само че нито от дистанционното нито кат овкарам ключа работи. Смисъл че кат вкарам ключа не се отключва или заключват всички врати а само тази която и вкарам ключа. Лошото е че не мога да си отворя резервуара за да си сипя бензин :D
Казаха ми че не е от бушон и че централното на Ауди А3 не е с ток а е с въздух. Някой да сподели ако е имал същия проблем какво и къде да ходя :)
Благоддаря Ви предварително за помоща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B багажника от дясно сваляш мокета и намираш лостче   /зелена пластмаса/ дърпаш и отваряш капака. Централното може само да  е овлажняло намира се от ляво ,отваряш  чистиш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B багажника от дясно сваляш мокета и намираш лостче   /зелена пластмаса/ дърпаш и отваряш капака. Централното може само да  е овлажняло намира се от ляво ,отваряш  чистиш .

 

В багажника от лявата страна зад фара има две букси и един маркуч който явно е за централното. Извадих ги изчистих ги но пак не работи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...