Jump to content

Напукан преден прозорец


kim4o

Recommended Posts

Здравейте колеги! За пореден път се убедих че като не върви не върви..

Тази сутрин изкъпах колицата и я закарах на годишен преглед. Всичко завърши нормално и бързо и си спирам пред вкъщи да изтъркам прозореца от вътрешната страна с препарат. Рреших да сваля огледалото от главата и си продължих да търкам. Накрая искам да сложа огледалото в главата но леко го натиснах и.. :D стана една голяма пукнатина :@:@ :D много лошо ! Прилоша ми! Сега е напукан и е доста грозно! Веднага отидох в един магазин и питах дали може да сложим нов, казаха че имат стъкло от този модел на Ауди и ще струва 120 лева с монтажа!

Искам да ви попитам дали цената е добра и дали след монтажа няма да имам проблеми с теч и тем подобни?

Благодаря :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял стъкло преди 1 година на Рено Клио от 94г. модел и цената беше абсолютно същата с монтажа на място което аз посоча. Само, че ми сложи обикновенно стъкло бяло. След това не съм имал проблеми с никакви течове.

п.с. Ако имаш застраховка може да кажеш, че е хвръкнало камъче от някой тир пред тебе и ти е пукнал джама :D Сега трябва да сменям и на ауди-то, при мен на връщане от морето едно малко камъче хвръкна и се отлюпи една малка част. :/ и сега трябва да се занимавам със засрахователи.

Редактирано от fizo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък изобщо не го видях днес какъв е прозореца, утре ще го видя. Дано е качествен в което ме уверяват и даже гаранция щяли да ми дадът..

Ами каквото такова няма случайни неща :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имаше 2 вида стъкла които ми предлагаха. Единия беше бял обикновен и струваше 120лв с монтажа. А другия беше леко зелен каквито са ми сега на моето Ауди предполагам и на твоето. Вгледай се внимателно дали са ти леко зелени стъклата. Зеленото беше малко по-скъпичко с около 40-50лв (за реното взех бяло ама сега за Аудито ми трябва зеленикаво), но по хубаво от оригиналното нЕма :D

Редактирано от fizo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина по-хубаво от оригиналното няма, но ако нямаш застраховка ти препоръчвам да го залепят. Съществува метод чрез който лепят самото стъкло, но когато пукнатината е едностранна, а като цена е лев на сантиметър. Аз в момента съм с китайско стъкло от 100 лева на А4 В5 и в един летен ден от дните с рекордни температури реших да си измия колата отвън, понеже имах уговорка за вечерта, но по стечение на обстоятелствата то взе че се спука и пукнатините станаха точно като емблемата на мерцедес. Намерих кординатите на един човек от Пловдив, който ги лепи. За цялата услуга ми взе 15 лева, което на фона на нови 100 за китайско стъкло си е много добре. В момента само аз и той знаем къде е било спукано стъклото :lol:

Така че, ако е малка пукнатината няма смисъл за смяна на стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш желание,възможност и време,поразтърси се за оригинално стъкло в някоя морга,но поискай ти да си го свалиш.Чистиш си го от смолицата и си ти.Сваля се с тънка стоманена тел с дръжки в двата края,като единия край се подпъхва отвътре навън,помагача(трябва да сте двама) хваща края и двамата едновременно дърпате все едно се режи сирене.Имай предвид ,че усилието е бая сериозно,почва се от средата отгоре и външния е добре да има шише със сапунена вода и да пръска в среза постоянно като движите телта навътре-навънка.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но колега представи си че стане някаква беля и се счупи докато го сваляме или слагаме? Тогава няма да има гаранция стъклото и пак трябва да търся..

Затова мисля да го взема с гаранция от магазин но ме е страх да не е китайско защото китайците нищо хубаво не са направили...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...защото китайците нищо хубаво не са направили...
:)

Тук хич не си прав. Китайците правят каквото им се каже и както им се каже. Те работят само и са изпълнители на поръчки, нищо повече. Нямат толкова акъл как да спестят от кое и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно китайските стъкла аз съм много доволен вече година карам с китайско и няма проблем а беше подложено на много изхвърчали камъчета. Стъклото е от кобра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно китайските стъкла аз съм много доволен вече година карам с китайско и няма проблем а беше подложено на много изхвърчали камъчета. Стъклото е от кобра

Оговорих смяна през другата седмица защото в Кобра тук в Хасково им бяха свършили стъклата за А4. Човека ми гарантираше за Китайските че ще остана доволен, както и за Турските, но аз предпочетох Турските :hilezh: Триплекс.

Дано всичко бъде наред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,тук в Хасково наистина е най-добре да си смениш стъклото в Кобра.

До сега лоши отзиви за тях не съм чул и са коректни пичовете. :huh:

Ако цената между зеленикави и чисто бели обикновени стъкла не е голяма си вземи зеленикаво доста ще си доволен особено лятото. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото вече е сменено! Това направиха момчетата от "Кобра" в Хасково. Попаднах на любезни хора които определено си разбираха от работата! Увериха ме че стъклото е добро, да се надяваме всичко да е нормално ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...