Jump to content

Скоростния лост вибрира


Hugsy

Recommended Posts

Здравейте. Имам следното питане. Когато съм на 1-ва или 2-ра и дам повече газ, вляза в по високи обороти и си махна крака от газта скоростния лост се помества лико, като дам пак газ пак се помества :hilezh: (като дам газ назад, като не давам назад, или обратното беше). На другите скорости не съм пробвал. На какво може да се дължи това ? :stop: Съжо така като си държа ръката на лоста на 2-ра и отида на 4000 оборота примерно и пусна педала на газта усещам все едно ми вибрира в ръката лоста. Става въпрос за А4 1.6 1996г. Първа кола ми е и нямам база за сравнение. Учебната кола ми беше опел астра и мисля че също правеше тоя номер. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега спокойно и при мен беше така и си мислех,че ще ми падне кутията :hilezh: ама небеше така,също и двигателя ми мардаше.Ходих по маистори и ми казаха тампони и аз смених всички а именно :на двигателя страничните 2та които в последствие разбрах че били маслени и затова били мърдали да убират удара,което ми се стори странно но както и дае, единият е 60 лв.смених тампона който е на двигателя от преде,този който трябва да не се докосва никаде иначе колата трепери и винрира на място,той май беше 50 лв. после на кутията двата те по 35лв и в краина сметка ефект никакъв, накрая един маистор(мой човек) ми каза,че аудитата са си били така (от тази серия) няма да се плашишп и само не се вкарвай във филми щото някой имат и продалжение :bia: а колата м ие Ауди а4 1998 1.9 тди 110к комби :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай смело колега и при мен е така ,същата кола и двигател :hilezh:

от както съм я взел вече година и полвина си е така .не се врягай за най-малкото че на луд ще станеш .Все пак не са коли по на 1-2 години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

titancho къде се намира въпросния тампон,който не трябва да опира никъде .. вижда ли се като се отвори капака или трябва да се свалят отдолу корите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

titancho къде се намира въпросния тампон,който не трябва да опира никъде .. вижда ли се като се отвори капака или трябва да се свалят отдолу корите ?

Ми значи кат оотвориш капак гледаш между двете перки от долу той се вижда .Разбрах че трябвало като се сглобява със нещо така да се фиксира че да не опира никаде иначе тресело и пак миго каза мой човек,защото иначе вика почваш дюзи помпа клапани почваш да търсиш проблема и постоянно се връщаш при майстора а той се прави на луд и ти взема паричките :hilezh: е не всички майстори са такива,но все пак има и то много такива :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,ще погледна да видя за какво става въпрос при мен. :hilezh:

бтв за тресенето на лоста аз смених десен тампон на скоростната кутия и спря. :blink:

Редактирано от RhythmiX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

и аз да попитам за скоростни я лост който естествено и при мен също вибрира но нормално всичко. Днеска обаче изведнъж почнаха да влизат доста трудно скоростите, а до вчера не беше така. Какъв може да е проблема и на какъв майстор да я водя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

При мен също мърда скоросния лост а също има (при връщане на газта ) и едно лашкане- все едно има голям луфт на диференциала. Това дали може да е от тампони или от вътрешни карета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...