Jump to content

Съвет при покупка на цифров фотоапарат


Recommended Posts

Ако искаш да инвестираш след време в обективи и желаеш това да ти се превърне в хоби - инвестирай в DSLR.

Ако обаче нито едно от по-горе изброените не описва желанието ти - инвестирай в Sony NEX-C3 дори, който е един прекрасен малък фотоапарат с възможности и динамика на DSLR.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 170
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Трудно се ориентирам, и даже незнам трябва ли ми хубав апарат.

"Хубав" със сигурност ти трябва, въпросът е: трябва ли ти ДСЛР?

С какво снимаш в момента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да го мислиш, вземай ниКОНя. За DSLR-ите обаче трябва четене, бленди, скорости, светлочувствителност, корекции, кадриране и т.н. Не на последно място трябва да направиш и едни 10 000 снимки (цитирам известен фотограф) преди да почнат да ти се получават нещата. Ако всичко ти дойде нанагоре и не ти хареса, ще продадеш техниката с минимална загуба, ако обаче се запалиш, ще имаш страхотни снимки и винаги празен джоб (шегичка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PowerShot A3000 IS

Голяма крачка ми се вижда. Разбира се, може и да греша.

ДСЛР си е ангажимент, трябва да си отделиш време за разучаване и свикване,

а в последствие място и желание да го носиш.

Вариант, който ми се вижда подходящ са т.нар advanced user compacts или с думи прости

сапунерки за напреднали. Предимството им е че нямаш период на адаптация, докато същевременно

разполагат с повечето функции на Дслр-ите. Т.е. или ще ти допадне и няма да имаш нужда да го сменяш,

или ясно ще ти покаже, че имаш нужда от дслр.

Безспорният лидер в този сегмент е Canon S95, страхотно апаратче е това, само цената е минус ок.700 лв.

Друга по-достъпна опция е Nikon P300 - 579 лв.

Тук можеш да прочетеш обстойни ревюта и на двата модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак си пея за Сони-то. Моделът NEX-C3 е с матрица от Никон D7000, а този Никон в момента е лидер в entry level сегмента. Има жестока динамика, рисува красиво, обективите на Сони са чудесни, има опция за смяна на обективи, а цената му не е чак толкова висока. Имаше един се продаваше за 560лв на старо.... какво му плащаш?

Това Сони с тази матрица е толкова години пред D90, че аз лично никога не бих се замислил дори.

Тук идеята е, че хем ще имаш тяло на сапунер, матрица и обективи на DSLR. А ако решиш някой ден, че не искаш да се занимаваш с фотография - пускаш го на автоматичен режим и си имаш една прекрасна сапунерка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чшшшш -не с лошо hilezh.gif де го прати Д7000 в ентри левъл :)

Д7000 си е high-end consumer ;)

Иначе въпроса е принципен - при този бюджет - можеш наистина да се огледа за NEX-C3 или Nikon D90 -

Некс-а е по-компактен с по-хубава матрица - за мен огромния недостатък е липсата на визьор,

както и и по-скъпите обективи и най-вече липсата на избор на обективи втора ръка, както и по-стари доказани версии.

Д90 си е супер апарат - можеш да хвърлиш едно око във фото темата - там един колега има прекрасни снимки с Д90+18-105 -

тук предимството е визьора и големия избор на обективи. Недостатъците са - по-тежкото и голямо тяло.

Най-добрия вариант е - колегата да ги "пипне" на живо и да си помисли за какво ще гопзва и дали му се разнася раница с техника.

Аз лично бих се спрял на Д90.

bia.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това Сони с тази матрица е толкова години пред D90, че аз лично никога не бих се замислил дори.

Представям си тая смешка за колко време и променяш ИСО-то, или преминаваш от спотово мерене към централна точка, или отваряш блендата, или увеличаваш скоростта, или коригираш силата на светкавицата. Сигурно се минава през 10-на менюта докато стигнеш до промяна. Ако пък решиш да ползваш външна светкавица ти трябва още един човек да я носи. Да не говорим ако закачиш 70-300 как ще изглежда.

Но пък защо ти е да правиш тия промени след като ще щракаш на АВТО режим. В тая връзка пък защо ти е толкова скъпа сапунерка, след като за същите пари може да си купиш и телефон към нея ;)

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DSLR не му се мъкне на всеки. Некса е готин, ама със зум си става колкото ДСЛР.

Матрицата му е като на Д7к, само дето обектива е към 3 пъти по-близо до матрицата ...

а това мааалко променя нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представям си тая смешка

Ето ти малко смешни снимки правени с тази смешка.... а ако искаш по-късно мога и да те изненадам с какъв смешен обектив е правено всичко:

uasI3.jpg

RfSMr.jpg

mriOW.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти малко смешни снимки правени с тази смешка.... а ако искаш по-късно мога и да те изненадам с какъв смешен обектив е правено всичко:

Искаш да ти пусна фотоси правени с никон Д90 за сравнение с тая смешка ли? Не ставай смешен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма крачка ми се вижда. Разбира се, може и да греша.

Най-вероятно не грешиш, но ми е мерак да се пробвам с DSLR, пък ако не е за мен и ми е голям и безмислен, ще го разкарам и обратно на сапунер. :)

Тоя S95 наистина май е страхотен сапунер, има си всичко и много го хвалят по ревютата, но струва колкото DSLR почти ….

А има ли смисъл от D90, спрямо D3100? За да се кефиш на 90-то спрямо 3100, не трябва ли да си навътре в нещата и да си си изснимал 10-те хил кадри?

Nikon D3100 или Pentax K-r? На една цена са.

И за Сонито се чудя ... Wizi е убедителен на моменти ... ;)

Редактирано от Cherepaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих да ги видя. Консултанта твърдо беше за k-r пред 3100. А Нексовете ги наплю и обясни, че Сони не ги можели въпросните, и от тоя чешит апарати, Olympus били правилните. ;)

Препоръча разпалено Olympus E-PL2 и наистина беше готски. Метален. Малко по-малък обектив и малко по-голямо тяло. :)

Редактирано от Cherepaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чисто технологично К-р е по-добре, но ги хвани и двата в ръка Д3100 и К-р и прецени кое ти е по-удобно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да ти пусна фотоси правени с никон Д90 за сравнение с тая смешка ли? Не ставай смешен.

Едвам дишам! Чакам!!!!!!!!!!!!!!!!

...апропо снимките по-горе са правени с NEX-C3 и руски стар обектив (80mm f/2). С ръчен фокус. Но произведен в сряда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за Сонито се чудя ... Wizi е убедителен на моменти ... :)

Мда, убеждава те, че чисто нова шкода фабия е по добра от едногодишно А8. ;)

За да се кефиш на 90-то спрямо 3100, не трябва ли да си навътре в нещата и да си си изснимал 10-те хил кадри?

Д90 нов струва 1200 лв, втора употреба около 1000 лв, сети се що е така. Смешката (сони някво си) струва нов 1100 лв нов, втора употреба 500.

ПП: Нямаш ли някой близък приятел с ДСЛР да ти го даде за ден два? Ако ти хареса вземи огледалорефлексен, ако искаш авторежим и щрак вземи някой сапунер, но гледай да е поне компактен.

ПП1: Във фотопавилион дават техника под наем. За 20-на лева на ден ще можеш да си отговориш на доста въпроси.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП: Нямаш ли някой близък приятел с ДСЛР да ти го даде за ден два? Ако ти хареса вземи огледалорефлексен, ако искаш авторежим и щрак вземи някой сапунер, но гледай да е поне компактен.

ПП1: Във фотопавилион дават техника под наем. За 20-на лева на ден ще можеш да си отговориш на доста въпроси.

Харесва ми ве ...

Кажи по-конкретно, що пропагандираш 90-ка за ламер, а да не си взема 3100 (k-r) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...