Jump to content

Резервоара ми засмуква въздух


dfsa

Recommended Posts

Колеги резервоара ми засмуква въздух и то много яко ако е завита капачката до краи направо се вакумира резеровара затова от извесно време карам без капачка колата ми е 125 коня А4 адр двигател с газов инжекцион ФОБУС .Ако сложа капачката след около 10 паления резеровара е вакомиран и като подавам гас колата гаси затова карам без капачка.Колата я паля на бензин и след като загрее 30 градоса прехварля на гас оба4е като е завита капачката 10 паления и овисваш.Сега като е без капачка нямам проблем оба4е все едно има вентилатор в резеровара които засмуква като аспиратор.АКО МОЙЕ НЯКОИ ДА МИ САДЕИСТВА БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На самата капачка мисля че имаше малка дупчица за да не се получава чак такъв вакум, мисля че проблема ти е в самата капачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като завия капачката през дупчицата взима въздух оба4е много силно свири прекалено силно засмуква не е нормално капачката ми е наред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачката е колега. Потопи я чялата в някакъв съд с бензин да се изчисти ако има нещо запушено и я подръж там за няколко часа. Ако не се оправи търси друга капачка и по възможност оргинална дори и 2 ръка да е важно е да върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в капачката. Пробвах, взима въздух от нея, обаче прекалено много смуче въздух. Просто не е нормално толкова много въздух да засмуква резервоара. Като си сложиш ръката усещаш как засмуква силно въздух навътре. Да не е проблема от газовата уредба ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовата ти уредба ако ти я е поставял съседа, или братовчеда затова че има гараж или някакъв инструмент е възможно. За мен също е капачка и дано да сме прави с колегите които констатират същото, защото иначе влизаш в много сложен филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не е от капачката взех на брат ми от аудито оригинална капачка пак прави същия проблем.Колегата по горе ми казва че има клапан електрически требва да го намеря и ще пиша дали не е от него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, дано не е прекалено късно и успееш да прочетеш поста ми. Имах подобен на твоя проблем. Не от капачката ти 100%. Провери си клапана за бензиновите пари, който се намира до въздушния филтър. По принцип когато всичко е наред с него и запалиш колата трябва да го чуваш като се доближиш до него как трака. Много е отчетливо и няма начин да не го усетиш. Ако не работи, ще ти се получава такъв силен вакуум в резервоара. Ето и линк за да видиш кое точно е клапана: http://autorepair.about.com/library/a/1h/bl726h.htm.

Пробвай да му махнеш куплунга на захранването и пак да го сложиш. Нещо като рестарт е. Моя така се оправи. Ако си зареждал скоро пълен резервоар и колата е стояла на слънце понякога се образува голямо налягане от бензиновите пари, което блокира клапана, това беше станало при мен. Ако ти се наложи да купуваш нов, не взимай от магазините. Тази част я има само оригинална и струва 180 лв. По моргите е около 30-40 лв. Пробвай първо с разкачането на кабелите и слушай дали трака и дали ти образува пак вакуум. Това е от мен, дано съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги оправих клапана обаче сега взеха да ми играят оборотите между 600 и 1000 като я запаля и съм на свободна постояно така прави . Някакви савети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че съм ти бил полезен колега!!! Явно този клапан е доста често срещан проблем и ни вкарва във филма. Относно оборотите, най вероятно ти е зацапан дросела. На всякъде могат да ти го почистят, после една адаптация с Ваг Ком и всичко е наред.

Айде успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги оправих клапана обаче сега взеха да ми играят оборотите между 600 и 1000 като я запаля и съм на свободна постояно така прави . Някакви савети

Откачва ли акумулатора? При мен се случва като откача акумулатора и след 100- 200 км се адаптира сам дросела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за съветите бяха много полезни оправих и оборотите благодаря още веднъж сега само каране остава до следващия проблем :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за съветите бяха много полезни оправих и оборотите благодаря още веднъж сега само каране остава до следващия проблем :flipoff:

Супер, айде със здраве да си караш хубавицата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...