Jump to content

колко масло събира 1.9 AFN


svilko83

Recommended Posts

на моя му сипвам 3500-3600

вчера го смених наляха ми 4л. а на другата сутрин като го проверих беше над максимума може да се окаже проблем като е повечко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моя му сипвам 3500-3600

може и толкова да е някъде...

нее добре да е над максимума!

колега какво масло сипа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и толкова да е някъде...

нее добре да е над максимума!

колега какво масло сипа?

GB german 10w40 немско масло колко е добро незнам 50лв. 4л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GB german 10w40 немско масло колко е добро незнам 50лв. 4л.

Малко си збъркал с това масло ЛЕКО гъсто му идва,особенно зимата-Audi,VW 505.01, 505.00, 502.00 5W-40,

504.00-507.00 5W-30 Синтетично моторно масло, разработено специално Audi,Volkswagen с двигател Tdi, Turbo Diesel, с и без инжектор (Audi,Volkswagen PD), без DPF или за бензинови двигатели. Одобрено от: Audi,VW 505.01, 505.00, 502.00.…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.Аз на моя звяр му сипах около 3.5-3.6 л. Маслото е Мотул(май така се казва) Ивадиха ми го по каталог.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При добре източено старо масло и наливане на новото между максимума и средата ми събира около 4л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам масово се слага полусинтетика 10W40....а маслото за нашите коли е синтетично 5W40, 0W40, или 0W30......що пестите от масло не мога да ви разбера и слагате секва бълвоч, квато ви пробутат по "каталог"??? Теми за масло има колкото искаш...информация също. Преди да налеете па хванете се осведомете кое е правилното масло, че после спестените 50 лева на 10к километра дали ще стигнат за ремонти?

ПС: По темата...около 3.8л събира колата барабар с масления филтър....проблем възниква ако се сложи повече и сте с катализатор....щото излишното се изхвърля през "отделителната" система и му разгонва фамилията....демек става само за боклука.

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали отчиташ факта колега че колата ти сигурно е на 400-500 000 км? Затова забрави за за пълната синтетика :zustimm:

Защо от завода е излезла с такова масло и същото препоръчват да се слага? Аз карам само напълно синтетични 5W-30 или 5W-40. Карам е повече от 20 000 км. Нямам течове, нямам и разход голям (100-200мл/10 000км). Моторът си мърка и работи равномерно!!! Каквото му препоръчват от завода, това да се използва! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали отчиташ факта колега че колата ти сигурно е на 400-500 000 км? Затова забрави за за пълната синтетика :D

Колега...тея митове и легенди некъде другаде. Вие забравете за полу-синтетични лайна на кола с турбо!!! Харченето на масло не се оправя с "по-дебело" масло, а с откриване на проблема и отстраняването му /изключваме разни недомислици на VAG групата, които и нови си харчат масло и това било нормално :hilezh: според производителя/. Мойта може и на 1 милион да е ма синтетичното масло не го пипа за 10к километра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PS: Понеже усещам, че се заражда поредна дискусия относно "подходящото масло"...та ето:

http://www.audiusa.com/etc/medialib/cms4im...r.0023.File.pdf

И теми по въпроса:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=33362&st=20

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=55339&st=20

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=64194&st=0

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=61037&hl=

И т.н....ако имате възражения...изберете си една темичка и да пишем :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wall::huh::lol::lol::flipoff::lol::lol:

Защото "Ханс" Като я е купувал преди 500 000 километра/и това е в добрия случай, щото на повечето хора колите им са италиански внос/ колата не е имала такива луфтове навсякъде. Ако си малко от малко в час, ще ме разбереш за какво ти говоря . Айде със здраве.

П.С. Слагайте каквито си искате масла - ваша воля ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми събра 3,5-3,6л както съм написал по-горе,къде ги събирате тези 4л незнам :flipoff: ,Вече 5 пъти съм го сменял и винаги от 4л ми е оставало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:musik::musik::multi::rock::steinigung::bia::musik:

Защото "Ханс" Като я е купувал преди 500 000 километра/и това е в добрия случай, щото на повечето хора колите им са италиански внос/ колата не е имала такива луфтове навсякъде. Ако си малко от малко в час, ще ме разбереш за какво ти говоря . Айде със здраве.

П.С. Слагайте каквито си искате масла - ваша воля ;)

И викаш като и фраснеш една "полусинтетика"...дето си е направо минерално с добавки и луфтовете магически изчезват и работата заспива :). То верно всеки сам си решава, ма нема смисъл от глупости да си пишем. Производителя си е казал кое масло е подходящо.....ако имате проблем с харча му, го търсите и отсранявате...а не да се замазва положението ..... да не говорим, че 10W40 и 5W40 или 0W40 са с еднакъв вискозитет при работна температура....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 3.8л е по каталог. Ето виж снимката дето съм качил. Какво масло ще се сложи е въпрос на личен избор, но аз слагам винаги предписаното от производителя, нищо че колата ми е на доста километри. Почнем ли да обираме луфтовете с масло(по-гъсто) -за ремонт е колата и никакво масло не я спасява! Идеята "да сложиме по-гъсто масло за да обере луфтовете" е автоджамбазка, т.е да се продаде колата пък другия да троши глава после и аз не я споделям!

post-40208-1260528216.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...