Jump to content

как да запаля колата с жичките


audi 90 coupe

Recommended Posts

помощ, разбиха я и развалиха контакта, с кои жички и как да я запаля, моля помогнете

Ч.Н.Г

ЩЕ СЕ ПОМЪЧА ПО ПАМЕТ:

ХВАЩАШ КЛЕМОРЕДА И ПРАВИШ МОСТ С ЕДНО КЪСО КАБЕЛЧЕ МЕЖДУ ЕДИН ОТ ЧЕРВЕНИТЕ КАБЕЛИ И КОЙТО ДАДЕ КОНТАКТ НА СВЕТЛИНИТЕ НА ТАБЛОТО,ТОЗИ МОСТ ОСТАВА. (включи предварително габарити за да виждаш светлините на таблото)пОСЛЕ ПРАВИШ ВТОРИ МОСТ ОТНОВО МЕЖДУ ЧЕРВЕНИЯ И МИСЛЯ ЧЕРНИЯ,НО не съм сигурен .т.е опипваш другите кабели ,докато чуеш стартера да сработи. Това е и го запомняш .После си правиш ремонт.

Дано съм помогнал, УСПЕХ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да мерси, ще пробвам утре, само ще ми обясниш ли какво означава "клемореда" че съм много бос

Редактирано от audi 90 coupe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що ли си мисля че не е мн удачно да се споделят такива неща с човек който се е регнал току що във форума...

това е горе долу равносилно на това да му кажеш как да отключи колата без ключ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да мерси, ще пробвам утре, само ще ми обясниш ли какво означава "клемореда" че съм много бос

КЛЕМОРЕДА Е КРЪГЛА ПЛАСТМАСОВА ЧАСТ ,КОЯТО Е ПРОДЪЛЖЕНИЕ(намира се непосредствено след патрона в който вкарваш ключа )на контктния кюч. До него се достига след като с ключ "24-гедоре" развиеш гайката на волана и го свалиш,а после свалиш и таблото,след развиване на два винта с кръстата отверка,намиращи ес в основата му.Вдясно ниско долу се вижда въпросният ключов механизъм. С малка и къса отверка развиваш 2 винта ,за да освободиш клемореда.Той излиза назад. После го разглеждаш и действаш по описаният в по-горния пост начин. Ако има нещо неясно ,пиши. А не е лошо да почетеш във форума -има много какво да научиш-ще ти е от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже някой колеги се изцепиха много гадно ще поясня колата е моя, колата е с развален стартер ли(това където се вкарва ключа, просто го шчупих там и сега немога да го извадя= немога да го запаля, затова питам, мерси на отзовалия се колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

помощ, разбиха я и развалиха контакта, с кои жички и как да я запаля, моля помогнете Ч.Н.Г
понеже някой колеги се изцепиха много гадно ще поясня колата е моя, колата е с развален стартер ли(това където се вкарва ключа, просто го шчупих там и сега немога да го извадя= немога да го запаля, затова питам, мерси на отзовалия се колега

И това ако не е противоречие,последно САМ ли си я счупи колата,или ти я СЧупиха "лоши хора"?

(доста мнително горното,ама "парен каша духа" :hilezh: )

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен такава информация не би трябвало да се дава току така... по скоро телефон за връзка с ключар или лично някой да отиде и да му покаже за да се увери че колата си е на въпросния човек ... ако има желание ест :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да не се притесни, че някой ще ни отърве от бангиите ни? Няма такава опасност, най-много някой инцидент, иначе са в категорията - вечно наши :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

волана нама смисъл да се сваля

За всеки случай ,за да му е по-лесно като бърника из кабелите.Не винаги лесно се изважда таблото ,за да не се криви а оттам се късат пътечки по платката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре бе айде като си толкова мераклия ела до ти покажа колата, и 2 та счупени ключа които имам и единия си седи в контакния ключ, сега няма да си измислям, ела и документи и всичко ще ти покажа, то аман да му таковам и форумджиите сте, само 1 човек пише нещо във връзка с проблема. На мен не ми пука какво мислиш, имам 2 80ки и съм умрял да открадна на някой старата каруца на 20 години, през чепа ми е! Като се събудих каруцата беше с счупен джам и срязани жички от долу, но не видях жиците и тръгнах да въртя да я запаля, напънах малко шот не ми даде на контак и ключа се изкриви и немога да го извадя, затова казвам че е шчупен, а колата е разбита, като сте такива детективи елате да видите колата и пак ше си говорим........ да ви се*а на форума, много благодаря на колега който се отзова, за кво да давам 50 лвна ключар да ми я запали като за 50 лв ше я ремонтирам и като мога да я запаля и така.

Специални благодарности на колегата jivko traikov

Лека вечер

Редактирано от audi 90 coupe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...