Jump to content

Recommended Posts

Не знам колко точно е новичък този DIR-300, но е по-слаб хардуерно от WRT54GL.

Кои толкова силни рутери препоръчваш.

Дай чипсети, памет и т.н.

Да сравним.

Разбрахме, че ти харесват.

Аз съм за този:

http://www.xbitlabs.com/articles/other/dis...0g-premium.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз не отричам никоя марка отричам само този модел DIR-300. Нито пък отричам, че wrt54gl е стар и с не особено мощен хардуер дори когато беше нов модел което съм написал и в първото си мнение. Ако аз бях пред избор на рутер в момента със сигурност щях да се насоча към нещо по-ново което да ми служи и в бъдеще ама то пък никой не дава мнения за други машинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За домашни условия моя глас е за WL-5470AP + 5 децибелова антена.

Радиото е атерос и е доста силно ако се сложи щатския вариант отива на 26 децибела.

Имам преки впечатления и до сега не е правило проблеми както с трансфер така и със скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко точно е новичък този DIR-300, но е по-слаб хардуерно от WRT54GL.

Кои толкова силни рутери препоръчваш.

Дай чипсети, памет и т.н.

Да сравним.

Разбрахме, че ти харесват.

Аз съм за този:

http://www.xbitlabs.com/articles/other/dis...0g-premium.html

Аз съм доволен от:

http://www.airlive.com/products/WIAS-1200G/wias_1200g.shtml

http://www.smc.com/index.cfm?event=viewPro...18&pid=1634

Имам и други на AirLive, SMC NETWORKS, D-Link, споменал съм, че ползвам и Linksys.

Първия пример е устройството, което се държи много добре, но пък един минус е това, че не поддържа N-стандарта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимството на D-link-a, който препоръчваш е двойно по-ниската цена.

Мога ли да те помоля да не заблуждаваш колегите за качествата му?

По-горе ти препоръчах да даваш характеристики на устройствата, които препоръчваш.

Чипсет и памет ако може.

Може ли да му се сложи custom firmware и ако може кой?

OpenWRT, DD-WRT или Tomato?

С кой firmware си ги тествал и как се държи? До каква мощност си увеличил? Как се държи рутера при 15-20 връзки? Как реагира на конфигуриран шейпинг?

Ще се радвам да споделиш разнообразния си опит. По-горе си постнал картинка от web интерфейса на любимия ти бранд Airlink и си го представил за тест.

Не се шегувай повече така с нас.

Капитанго, тая компетентна глупост

За безжичните рутери е писано много, зависи колко $ си заделил. А кой ще ти ползва нета зависи от това, как ще си защитиш мрежата от настройките на рутера.

При настройките на рутера има паролата за безжичната мрежа. По подразбиране тя е без парола, което е изключително опасно. Първо изберете метод за криптиране - разумните методи са два WPA (Tkip) и WPA2 (AES) - Personal (PSK). За максимална съвместимост изберете комбинацията от двете - така клиентите ще се свързват на което могат. Днес всички нови устройства поддържат AES, но ако имате по-стар лаптоп може да се наложи да ъпдейтнете безжичните драйвери. Максимална сигурност дава AES, но и TKIP е задоволителен. ВНИМАНИЕ: Ако някой ви обясни, че със скриване на мрежата, мак филтриране или WEP може да защитите мрежата си достатъчно, а AES само ще бави връзката ви - пратете му много здраве от мен и му кажете да прочете някоя книжка/сайт - това са ГЛУПОСТИ. Подобни методи за "защита" със сигурност за ...

... от тука ли я пейстна ве батка?

http://forum.spectrumnet.bg/showpost.php?p...amp;postcount=4

Или от тук:

http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=8981

Мноо куул звучи. Здраве от теб ли да му пращаме? Обясни сега след като го пейстна тва как се чупи WEP ключ и как се подменят mac адреси за да ни претрепеш.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На WIAS-1200G и SMCWGBR14-N не съм слагъл друг firmware защото и сега се държат перфектно, а Linksys-а е с DD-WR, а както се вижда има много запознати с работата на рутера с този firm.

D-Link- а се поддържа както от DD-WRT така и от OpenWRT, но ако има някой заблуден, че след като му се качи някакъв друг firmware ще "грейне" се лъже жестоко.

На не го съм показал замерване на сигнал при отределени условия, което дава информация за периметъра му на действие ( пример за евтин вариант).

WIAS-1200G

-поддържа до 500 локални потребителски акаунта

-CPU Intel IXP-420, 266Mhz

-Flash: 32 MB

-DRAM: 64 MB

-Atheros Chipset

-Transmitting Power- 100mW (20dBm)

-2 x detachable 5dBi Diversity Antenna- заменени с 8db

-поддържа всичи нужни криптирания на връзката, като може да се ограничи достъпа и по мак адрес рабира се (в случая се ползва само това, за да не се бави връзката излишно)

На него без проблем могат да работят (са връзвани) 60 клиента и при натоварване с тях се държи стабилно, при условие, че това не пълния му капацитет на работа.

С торенти не е тествано, защото не всеки от клиентите ползва такива, а може би само 20- 30 (предназначението на устройството е да позволява на голям брой клиенти да работят безпроблемно в интернет във фирмата).

Та като започваш темата защо не даваш някаква подробна информация и ти или некви изпити провеждаш (гледам оценки пишеш) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WEP ключа се "чупи" с airnsnort + air-ng + air-crack, а MAC адреса можеш да го "снифнеш" и после да си смениш МАС-а на твоето РС и си в джаза, но не там е въпроса. Не искам да се заяждам - действително ако ключа на WEP е къс се разбива сравнително лесно ако се сравнява с WPA/WPA2 (стига да имаш познанията) затова е хубаво да се сменя от време на време. Въпреки всичко Wireless-a е с ограничен обхват и вероятността да имаш комшия със съответните познания за WEP, който би могъл да ти ползва интернета е много малка. Аз лично въпреки, че знам рисковете, вкъщи ползвам WEP - причината е, че е по-съвместим като начин на криптиране с повечето телефони с wireless например. Действително WPA/WPA2 е по-сигурния вариант, но и за него си има начини. Така, че докато някой мисли как да защити връзката, друг мисли как да я хакне. В този ред на мисли - всяка защита е по-добра от никаква :lol: . Реши ли някой да те хакне - ще го направи. Въпроса е да не попадаш на "спец" :flipoff: . Както писах и по-нагоре, за мен като съотношение цена/качество/ възможности Linksys WRT54GL e по-добрия варинат. При смяна на фирмуера разполагаш с SSH, Telnet, SNMP и т.н. - все неща, които могат да ти са от полза ако искаш да разполагаш с нещо повече от интернет :D . А ако не искаш винаги можеш да си ползваш оригиналния фирмуер и да се наслаждаваш на високата скорост и безпроблемния интернет. Ако не ти стига обхвата - слагаш насочена антена или си правиш такава - в интернет е пълно с решения за увеличаване на обхвата. Основното нещо освен хардуера в един рутер е и софтуера. Linksys си го обновяват редовно, затова и този рутер трудно ще остарее ;) . Аз лично заради ограниченията от доставчика ми по TTL ползвам фирмуера на DD-WRT и до сега не съм имал проблеми.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво се случва кат краднеш мак адреса и се озовете двамата седнакви ?

Ми тогава за кво муе било след като ще слуша само джаз :flipoff:

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно са перфектни с дефолт фърмуера. Хубаво е да се тестват и като OpenVPN клиенти и сървъри и като Asterisk проксита.

Каква подробна информация искаш бе младеж?

Хвалиш DIR300 щото бил със съвременен хардуер. Ми не става пред WRT54GL и тва е.

WEP ключа се "чупи" с airnsnort + air-ng + air-crack, а MAC адреса можеш да го "снифнеш" и после да си смениш МАС-а на твоето РС и си в джаза, но не там е въпроса. Не

Ясно е как се чупи и има стотици филмчета в ютюб.

Исках да го обясни оня пействащия горе.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си прочел в началото колегата кво търси ето - "Искам да има обхват навсякъде в стаите,да не го ползват и комшиите,да е евтин и хубав"( след това се уточни и цена около 70 левчета).

Не съм ги тествал с други фърмуери може би защото са за работа, а и аз съм на работа и нямам времето и за това.

От там на татък всеки дава някаква информация за това с което се е сблъскал, то за това е форум.

Аз след като съм се сблъскал с тези марки и модели си казвам мнението пък на който не му изнася ........

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обясняваш, че DIR-300 е по-добър от WRT54GL.

С по-съвременен хардуер. Покривал описаните скорости, а линксиса не.

Лъжеш. И други ти го казаха.

Тва не ми изнася.

Жив и здрав с делинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

Ясно е как се чупи и има стотици филмчета в ютюб.

Исках да го обясни оня пействащия горе.

Знам, че знаеш - и аз обяснявах на пействащия :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и преди се опитваш да извъртиш темата в твоя полза.

И отново вакарваш филми, че някой казал нещо. Само как звучи изказването ти, че DIR-300 бил по стар модел от WRT54GL, но всеки може да каже преди колко години се появи WRT54GL и колко след него DIR-300. И погледни, че никъде не съм писал, кой какви скорости покрива, но за периметъра на действие да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DIR- 300

1- един до друг с WRT54GL се оказава, че е с по- добър периметър на действие- това се търси от колегата

Както и преди се опитваш да извъртиш темата в твоя полза.

И отново вакарваш филми, че някой казал нещо. Само как звучи изказването ти, че DIR-300 бил по стар модел от WRT54GL, но всеки може да каже преди колко години се появи WRT54GL и колко след него DIR-300.

Късопаметен ли си или си раздвоен?

DIR300 е по-слаб хардуерно от WRT54GL. Нищо, че е много по-нов.

Единствената полза е да не се плямпат глупости.

Нещо против ли имаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най на края се усети, че бил по- нов :hilezh:

А тва, че бил с по слаб хардуер е така(с цели 18 Mhz, и е с Atheros) , но все пак е за половината от цената на WRT54GL(когато го купувах бе 140 лв).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От началото на темата обясняваш колко много е нов тоя велик partialy supported от openwrt дир-300. Усетих се моментално колко е много нов със съвременен хардуер и колко много е остарял линксиса.

:hilezh: , че се усети колко точно е по-нов от дъртия WRT54GL

Нищо че забива като windows по 5-6 пъти на ден. Важното е да е съвременен и 70 левов.. Ползвай със здраве и остави хората на мира. ПрепоръчА го вече. Както препоръчА и хюлет пакАрд със Стемо сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо че забива като windows по 5-6 пъти на ден. Важното е да е съвременен и 70 левов.. Ползвай със здраве и остави хората на мира. ПрепоръчА го вече. Както препоръчА и хюлет пакАрд със Стемо сервиза.

Мислех да си затрая, но след това мнение не мога. JVV извинявай че се позовавам на твоето мнение, но след като "специалиста" с D-link Ви е препоръчвал и Стемо сервиз не мога да МЪЛЧА. От Стемо по неудачен фирмен сервиз на международна марка компютри НЯМА. Миналата година държаха нов нотбук от препоръчаната марка топ модела, който в деня на покупката почна да забива 1 месец за гаранционен ремонт, след което пак не успяха да го поправят и го смениха с нов, благодарение на това че се обадих в централата на HP да питам колко време трябва да ги чакам. След обаждането ми за един ден решиха проблема, но не смятам за необходимо да ги сритат та да си свършат работата.

До човека който си търси рутер - пич съжелявам но няма хубав рутер за 70 лв. Над 10 човека ти казаха кой е рутера - Linksys WRT54GL. Ако искаш по-бърз и мрежовата на компютъра ти поддържа N стандарта - ASUS WL-500W, 802.11n 1.0 съсместим с dd-wrt или Linksys WRT160N но версия 1.0 която също е съвместима с dd-wrt но трудно ще намериш нов или Linksys WRT160NL която доскоро не беше съвместима с dd-wrt но скоро ще бъде.

До човека който предлагаше разни марки като SMC и други подобни - може ли да ми кажеш защо според теб Cisco купиха Linksys а не някоя от изброените от теб марки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде помисли и ти защо Seagate купиха дефектиращия Maxtor(защо точно след това сливане започнаха дефектните серии на до преди непоклатимия Seagate) ?

Това, че на Linksys има и логото на Cisco не ги прави Cisco, но за това има и истински Cisco устройства(на които нама логото на Linksys, помисли над това ).

И отново да напомя, че колегата бе казал евтин рутер, явно толкова пари може да отдели, а не 140- 180 лева (колкото струват предложените...).

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех тоя Linksys ... се го фалят а моя стария исках да го изтряскам в земята и да скачам върху него ... но може да е дефектен тоя моя.. като искате як рутер и да имате нет в съседното кафе на 1 км си сложете това на покрива и забравете :respekt:Nanostation M

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хайде ся...

Си мерим Wi-fiтата ли :steinigung:

http://www.proxim.com/products/gigalink/index.html

http://www.proxim.com/products/qb_8100/default.aspx - аз имам такова от драгалевци до дружба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех тоя Linksys ... се го фалят а моя стария исках да го изтряскам в земята и да скачам върху него ... но може да е дефектен тоя моя.. като искате як рутер и да имате нет в съседното кафе на 1 км си сложете това на покрива и забравете :steinigung:Nanostation M

Колега добри са, но за линкове на няколко километра, а не да си облъчваш вилата (отвори едно такова за да видиш антената вътре с остра насоченост ...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега добри са, но за линкове на няколко километра, а не да си облъчваш вилата (отвори едно такова за да видиш антената вътре с остра насоченост ...)

NS-ите бачкат и като АП-та :bia: и то много добре много селца така ги ползват едно такова и 10 клиента на него :hilezh: бачка си чудничко а цената е бомба ;)

Зависи в кой режим го пуснеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този описан от теб вариант са страхотни, но с едно такова на покрива на вилата(като пример) не се обхваща целия и периметър. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този описан от теб вариант са страхотни, но с едно такова на покрива на вилата(като пример) не се обхваща целия и периметър. :hilezh:

Е нищо де и другите вилички ще имат :hilezh:) :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...