Jump to content

Смяна ангренажен ремък (timing belt) 5мин


Nightmarez

Recommended Posts

Това на Супермен брат му, ще викна и с такава скорост ще работи та да може да ми го смени за 5 минути :hilezh:

Иначе мерси колега - когато сменях моя, не съм бил там и сега разбирам, защо майсторите ми се бъзикаха тогава: "Това алУди на напрай лУди" :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги незнам дали ще повярвате защото познавам доста "монтьорчета" дето не ми вярват като им разправам че познавам едни гадове, в добрия смисъл на думата дето ми смениха ангренажа и ролката за 3 часа с почивки без да свалят нищо от колата само извадиха виско перката и оптегача на пистовия ремък и отам смениха ангренажа, през цялото време бях там и гледах как го правят и пак не разбрах как го смениха в тази теснотия,взеха ми 50лв. за работата. Същите пичове ми смениха и одушниците на картрните газове без да свалят свмукателните тръби и за това платих 15лв.Скоро ми смениха и водната помпа също без да свалят брони,фарове и радятори само пак махнаха виското и пак 50 лв. ми излезе. Така че има и по лесен и евтин вариянт на смяна на ангренажен ремък. Става дума за А4 ADR 97". Пичовете се намират в Пловдив и ако някой пак не му се вярва мога да дам тел. да идат да проверят на място!

Редактирано от melano
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги незнам дали ще повярвате защото познавам доста "монтьорчета" дето не ми вярват като им разправам че познавам едни гадове, в добрия смисъл на думата дето ми смениха ангренажа и ролката за 3 часа с почивки без да свалят нищо от колата само извадиха виско перката и оптегача на пистовия ремък и отам смениха ангренажа, през цялото време бях там и гледах как го правят и пак не разбрах как го смениха в тази теснотия,взеха ми 50лв. за работата. Същите пичове ми смениха и одушниците на картрните газове без да свалят свмукателните тръби и за това платих 15лв.Скоро ми смениха и водната помпа също без да свалят брони,фарове и радятори само пак махнаха виското и пак 50 лв. ми излезе. Така че има и по лесен и евтин вариянт на смяна на ангренажен ремък. Става дума за А4 ADR 97". Пичовете се намират в Пловдив и ако някой пак не му се вярва мога да дам тел. да идат да проверят на място!
Ми аз като сваля всичко съм под 2ч.Така че по ми е лесно да свля всичко и да монтирам отколкото да се мъча през радиаторите.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като обслужвах моята чистих и турбина и колектори и издъних катализатора и т.н. определено много е лесно когато си смъкнал всичко, но ми беше за пръв път и все пак за един работен ден успях.Следващия път няма да се мотам толкова :respekt:

П.п. и аз като колега та предпочитам у дома в гаража и с бира(и) :hilezh:

post-38082-1263587597.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така докато си гожорим на колко хиляди км щте влизаме в сервиза за това изпълнение на познатите 50 000 или както ми казаха на 90 000 а4 1.9 тди 97

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един комшия скъса ангренажа на кадечето си. Питах го аз от кога не го е сменял. А той: "амии никога". Караше я като такси преди години. Навъртял и е 250 000 откакто е купена.

Аз лично сменям на 60 000, за да няма :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така докато си гожорим на колко хиляди км щте влизаме в сервиза за това изпълнение на познатите 50 000 или както ми казаха на 90 000 а4 1.9 тди 97

Принципно за автоматик дават 60к....за нормални скорости 90к. След 2002 май стават 120к, като е променен обтегача на ангренажния ремък и май самия ремък.

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Може ли някой да ми каже колко пари струва цялото това обслужване, но цена само за части.

Като гледам май за ADR-мотор става на въпрос ...

Части от ПОРШЕ БГ ...

Водна помпа: 110-120 лева при връщане на старата ако е оригинална.

Ангренажен комплект: Ангренажен Ремък,Паразитна ролка,Обтяжна ролка към 320-340 лева някъде.

За другите 2-ремъка и едната Обтяжна ролка + едната Паразитна само че не от Порше 200-250 лева.

Общо 550-600лв. ако всичко е от Алтернативен магазин ще спестиш мисля 100-150 лева ...

Масло: 60-80 лева в зависимост с къкво я караш ... 5W40 или 10W40 ...

Филтрите: Маслен,Въздушен,Горивен,Поленов са ти към 100 тина лева някъде на МANN на други марки може и по евтинко с 20-30 лева ...

Течност за Хидравликата в случай че искаш и нея да обслужиш е към 30-тина лева от Порше.

И спирачна течност също ако искаш да обслужиш системата е някъде там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Течност за Хидравликата в случай че искаш и нея да обслужиш е към 30-тина лева от Порше.

Да вмъкна само, че може да се закупи и от магазините на Шкода - 21 кинта 1л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...