Jump to content

карбоново фолио


Recommended Posts

Момчета нека не превръщаме темата в някакъв спор тук сме за да си помагаме всеки има различен вкус нека приключим темата а относно вкуса искам мнения колата ми е сребриста А4 комби според вас как да направя тавана черен или с фолио 3М в смисъл да го боядисам или да му залепя фолио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета нека не превръщаме темата в някакъв спор тук сме за да си помагаме всеки има различен вкус нека приключим темата а относно вкуса искам мнения колата ми е сребриста А4 комби според вас как да направя тавана черен или с фолио 3М в смисъл да го боядисам или да му залепя фолио

Според мен първо го направи на фотощоп за да видиш как ще изглежда и после лепи, ако ще е с фолио. иначе черен веднага може да се направи един монтаж от подходящи снимки. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е подобна на темата за боядисването на махагона в интериора.

Всеки знае, че евтиното и скъпото са на различни щандове в даже различни магазини (евтино и хубаво- несъвместими понятия).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз по принцип съм повече за карбона но исам да стане ето със ето този ефект

а за фотошопа много помага редовно го ползвам още едно линче за поставяне на тава изглежда лесно дали ще мога сам да си го сложа

http://www.youtube.com/watch?v=c4gGFZMLiww...feature=related

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно като на втория клип съм го правил със същото фолио :hilezh: Не е особено трудно. На края задължително мини всички ръбове със някакво лепило да ги запечаташ. Тавана е по равна повърхност и най-вероятно няма да ти трябва духалка. Фолиото няма да се дефермира особено, понеже няма детайли по които да го извиваш,а и после няма да стои под напрежение, а като намажеш ръбовете с лепило вероятноста да започне да се разлепя е минимална. Успех и чакаме снимки :respekt:

Редактирано от И.Иванов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събота се прибирам в харманли и ще говоря с един приятел коийто си направи капака да ми каже от къде да си го купя а за слагането може и да се пробвам обичам сам да си правя нещата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боя ли е или фолио, че не се вижда:rolleyes: Лично на мен ми харесва така, но заедно с предния капак ;)

5fr2unqe.jpg

Редактирано от И.Иванов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и аз точно това си мисля но предния капак мисля по нататъка да го правя за снимката мисля че е матово черно боядисана а не е фолио и се чудя как ще е по добре с фолио или да я боядисам

Редактирано от legend433
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е едно Ямболско Audi което напролет ще стане така (това е фотошоп).

017326373-big.jpg

Сега малко за фолиото.

Фолиото е на 3М и е много качествено. Релефно е и позволява монтаж на извити детайли. Монтажа му за извитите повърхности не е от най-лесните, но всеки които е с по-чевръсти ръце и здрави нерви може да се справи. Естествено има си и малки подробности за по-лесна и качествена работа, както и специални лепила за идеално залепване. Цената му е от 70лв. без ДДС (почти никой не дава без ДДС) до 100-120лв. за квадратен метър, отделно за монтаж според детайлите.

Прикачам малко снимки да видите какво имам впредвид. Някои са правени от мен, други не са.

017326328.jpg

017326182.jpg

017326183.jpg

017326185.jpg

017326186.jpg

017326187.jpg

017326188.jpg

017326313.jpg

017326189.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Критици или не бричет .. бренднал съм към 50-80 мпс-та в това число от Toyota Aygo( незнам как точно се пише ) ,Smart ,че до старите Икароси на градски транспорт и Бетоновози .. май само влак несъм брендвал още . Направих си предната кола с едно такова червено карбонче от Домко май го взех тогава за 5 лв м. Като го нагря лятото слунцето то не беше кашване не беше разпъване и свиване накрая не го махнах ми щях да си изгоря колата . Карбоново фолио само 3м нищо друго за да нете боли главата .. първо с обезмаслител минаваш мястото ,лепиш карбончето (ако неможеш помагаме няма ядове ) после си копуваш и силикон за запечатване на 3м май пак е към 50 лв и мажеш ръбовете да несе отлепи .. едвали но за всеки случай ..3м дават от 3 до 5 год 100% гаранция за идържливост на фолиото което е предназначено специално за автомобили и предпазва от корозия .. но всеки си преценя .. Особенно колегата със карбоновия сенник мога да кажа само БРАВО БАЦЕ ..сложи го на метал и се опитай да го махнеш след 1-2 год .. аз лично стискам палци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе във тоя форам са само критици и тарикати дееба.Колегата ме помоли за снимкине,не сам искал мнението на никои та да се прави на интересен.

На мен колата си ми харесва,не знам като не сте видяли въобще колата за какво коментирате,аз нямям 200лв излишни да та ги дам за фолио да лепна на капака или на вратата.Като сте тарикати що не си копувате нови части,а взимате втора употреба от форама.

1. Що не се научиш да пишеш правилно?

2. Като не те кефи "тоя форАм" - ми довиждане!

3. Като нямаш "200лв да дадеш за фолио", ми къде си тръгнал да окепазяваш колата, ве, нехранимайко? Тва да не е голф 2! Имай малко уважение към марката!

4. С плиткия ти акъл, наистина ли си помисли, че след публикуването на такива снимки на такова ауди в Ауди Клуб България, няма да те нахранят?!?!

5. Облепи си ако искаш и страничните стъкла с тапети релефни миеще си или с балатум! Все ние е тая, но моля те не поствай снимки тук! :flehan:

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично се въздържам от коментари, но в слуая- не можах. Има защо.

П.С. части си купувам нови, при това оригинални.

П.С.2 за чий х...икс ти е карбонов капак

П.С.3 позицията на номера нарушава ЗЗД и се учудвам, че не са те глобили

1-Карбоновия капак тежи 4 кг. а оригиналния 16 кг. Карбона няма заместител каквото и фолио да си лепиш по колата.

Просто имитацията си личи,а и карбон се ползва в всички спортни модификации а не фолио. Фолио се лепи когато нямаш кинти за истински карбон.

Е тва е карбон,струва 900 $ от Щатите,на SEIBON. Влезни им в саита и виж цени.

Редактирано от spas-gt30
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е на Калояново началото на март, мин. година нали? Бях на пистата и разгледах колата отблизо, много добре е направена евала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да каже от къде мога да си купя 0,5 кв.м. от фолиото на 3М.?

Питай чичо гугъл да ти каже ,,че не погледнах от каде си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...