Jump to content

A6 мигане на подгряващите свещи


Stepenwolf

Recommended Posts

Здравейте колеги, от няколко дни имам един проблем.

Като запаля колата и след няколко секунди започва да ми мига лампичката която показва подгряването на свещите. Мига със скороста с която мигат мигачите. Интересното е че някой път мига, някой път не. Някой път за 5км по 2 пъти започва и спира да мига. Като започне да мига колата неще и да върви - все едно няма турбо, а иначе всичко си е наред. Ходих на диагностика, от там ми казаха че трябва да сменя умната дюза. Като и мерят съпротивлението показва 0 ома. Проблема е че тогава още незнаех че има моменти в които спира да мига. Като я закарах в такъв момент в който не мигаше, всичко си беше наред (мисля че 100 ома показваше). Според майстора ако замине дюзата, няма как да се оправи от самосебе си. Някакви идеи от какво може да е? Единия от проблемите ми е че няма свестни майстори за Дизел в Габрово и така незнам до колко да разчитам на правилна диагностика от тукашните майстори. В сервиза който ходих връзваха колата с някаква прогама на Bosch

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от няколко дни имам един проблем.

Като запаля колата и след няколко секунди започва да ми мига лампичката която показва подгряването на свещите. Мига със скороста с която мигат мигачите. Интересното е че някой път мига, някой път не. Някой път за 5км по 2 пъти започва и спира да мига. Като започне да мига колата неще и да върви - все едно няма турбо, а иначе всичко си е наред. Ходих на диагностика, от там ми казаха че трябва да сменя умната дюза. Като и мерят съпротивлението показва 0 ома. Проблема е че тогава още незнаех че има моменти в които спира да мига. Като я закарах в такъв момент в който не мигаше, всичко си беше наред (мисля че 100 ома показваше). Според майстора ако замине дюзата, няма как да се оправи от самосебе си. Някакви идеи от какво може да е? Единия от проблемите ми е че няма свестни майстори за Дизел в Габрово и така незнам до колко да разчитам на правилна диагностика от тукашните майстори. В сервиза който ходих връзваха колата с някаква прогама на Bosch

При мен мисля ,че мига когато има вода в горивния филтър. Виж дали имаш кабел на филтъра , защото някой модели са без .

Редактирано от sashorf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом спира да върви, значи има грешка, трябва да идеш на някой с компютрър и кабел поне да се види каква е грешката. Това ще те насочи.

Ако не беше комбинирано с други проблеми светенето би могло да значи и нерабтеща подгряваща свещ, а сигурно и други неща, както е писал колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от няколко дни имам един проблем.

Като запаля колата и след няколко секунди започва да ми мига лампичката която показва подгряването на свещите. Мига със скороста с която мигат мигачите. Интересното е че някой път мига, някой път не. Някой път за 5км по 2 пъти започва и спира да мига. Като започне да мига колата неще и да върви - все едно няма турбо, а иначе всичко си е наред. Ходих на диагностика, от там ми казаха че трябва да сменя умната дюза. Като и мерят съпротивлението показва 0 ома. Проблема е че тогава още незнаех че има моменти в които спира да мига. Като я закарах в такъв момент в който не мигаше, всичко си беше наред (мисля че 100 ома показваше). Според майстора ако замине дюзата, няма как да се оправи от самосебе си. Някакви идеи от какво може да е? Единия от проблемите ми е че няма свестни майстори за Дизел в Габрово и така незнам до колко да разчитам на правилна диагностика от тукашните майстори. В сервиза който ходих връзваха колата с някаква прогама на Bosch

здр. и аз имах такъв проблем,и извода на майстора беше че когато някоя крушка не ти работи това почва да си светка за да те подкани да я смениш,важи също и ако нещо друго ти е изгоряло. На мен ми беше изгорял стопа,когато го оправих спря да светка. Би трябвало компютърът да ти хване откаде идва проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се оправи с предложението на колегата и имаш път до Търново, ще ти дам контакти ( на ЛС ) на едни много кадърни майсторчета на VW концерна, мисля че ще ти помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за кой сервиз става въпрос?

иначе като крушки всичко си свети

за водата в горивния филтър мога ли да проверя сам някак или се разбира само със смяна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за кой сервиз става въпрос?

иначе като крушки всичко си свети

за водата в горивния филтър мога ли да проверя сам някак или се разбира само със смяна?

Като извадиш пласмасовия фланец с гривна ,която се затяга отдолу на филтъра,така както е с включен кабел не трябва да мига лампата на подгрева(и при монтирана на филтъра не трябва да мига щото горивото е изолатор по отношение на водата пък тя е по тежка и като я има е отдолу и затваря верига през двата електрода....)-ако мига най-вероятно е оставена с вода отдолу на филтъра и схемата ,която е вътре трябва да се презапои на платката щото леда е искал да я изтръгне като се е разширявал и така....ше се оправи..аз на времето като взех колата беше така и сега работи ...ама на тоз модел за датчик горивните филтри са пари колкото 3 обикновенни с дренаж....успех. Редактирано от комбито
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен светеше от ГНП-то.Ама сега не свети..това играе ролята на нещо като 4ек на мотора така4е може да са всякакви неизправности..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от няколко дни имам един проблем.

Като запаля колата и след няколко секунди започва да ми мига лампичката която показва подгряването на свещите. Мига със скороста с която мигат мигачите. Интересното е че някой път мига, някой път не. Някой път за 5км по 2 пъти започва и спира да мига. Като започне да мига колата неще и да върви - все едно няма турбо, а иначе всичко си е наред. Ходих на диагностика, от там ми казаха че трябва да сменя умната дюза. Като и мерят съпротивлението показва 0 ома. Проблема е че тогава още незнаех че има моменти в които спира да мига. Като я закарах в такъв момент в който не мигаше, всичко си беше наред (мисля че 100 ома показваше). Според майстора ако замине дюзата, няма как да се оправи от самосебе си. Някакви идеи от какво може да е? Единия от проблемите ми е че няма свестни майстори за Дизел в Габрово и така незнам до колко да разчитам на правилна диагностика от тукашните майстори. В сервиза който ходих връзваха колата с някаква прогама на Bosch

здр.колега при мен също се полу4ава същото и ми казаха 4е някоя от свещите е изгоряла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...