Jump to content

Хидравликата протече


mim4o

Recommended Posts

ТУ София... последно беше 300лв рециклиране и монтаж-демонтаж, като допълнително може да се наложи да си смениш и маншони и накрайници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

при рециклиране на хидравличната рейка , не е нормално волана да става твърд и да не се връща след завой!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте! Имам Ауди А 4 -1995 г. Появи ми се проблем в хидравликата. Маслото в резервоарчето беше спаднало до нулата. Появи се едно виене и стържене. Майсторът ми каза да налея масло. Налях зелено масло и шумовете уж изчезнаха,но нивото на маслото постоянно спадаше и дори протече отдолу. Закарах я в сервиза и там ми казаха,че рейката е свалена и е дадена за ремонт/рециклиране/.Чувал сам,че ремонтът на рейката бил доста скъп.Някой имал ли е същия проблем, за да ми каже колко му е излязал ремонта/ориентировъчно/?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано нямаш проблеми с звука на хидравликата след това че съм минал през тоя проблем. Първо беше помпа - смених я звука пак остана, след това ми казаха рейка и нея смених, звука отново остана. Накрая се оказа маркуча за високото налягане дето е свързан с помпата. Купих втора ръка от морга и колата заспа. Вътре има някакви метални чарколяци и са хванали ръжда и е заминал.Течеше бавно но без спирка.

Rемонта ще ти е от порядъка на 150 до 300 лева в зависимост какво ще смениш докато най-накрая разбереш къде е проблема.

Ето ти и видео с проблема ми

 

Редактирано от noX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колега noX вчера излезнах от обслужване, и сега в купето не се стои.... едно адско виене, майтера каза че е рейка и требе рециклаж, лично не съм виждал да губи масло но.. .все пак майстер, иначе и аз като при теб.. под 2000 оборота едно жужене виене скърцане вибриране на волан педал - абе АД, над 2000 оборота не се чува нищо... :) моля подскажи! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баща ми беше подобен случай, докато е на място скърца, вие тая рейка.. не се търпеше, оказа се, че помпата пренадува или е прекалено силна и от нея се чупи рейката... Пробвай с друга помпа да видиш как ще е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро го ....ядох по същите причини с тройката.
Тръгвам от Кауфланд и след един ляв и още 50 метра се появи шума.
Спрях, проверих нивото. Долях за да се приберем.
След това проверих и привидно беше ОК, но.... след около още 5 километра се появи звука и всичкото масло бе аут.
При такъв проблем и видима загуба на масло (и установяване от къде се губи) е нужно постоянно доливане до сервиз.
Ако няма загуба на масло е помпата (редки случаи е маркуч).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тва с друга помпа то пак падане на маска ... предницата доле пак едни 120 лева трудец :Х

Ами намери свободно време, инструменти и я почвай сам :)  Аз лично така бих направил... има ли начин сам да оправя нещата винаги опитвам :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те така прав си ама утре ме чакат 500 км поне, така че ще долея (макар че няма нужда) и ще карам като се прибера ще му мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не стигнеш до... километър 50- ти... дадоха ти пресен применр, колко бързо се влошават нещата.

Редактирано от SYS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тя хептен на сухо не е оставала откак съм я сменил просто профилактично с предното ми обслужване (вчера направих 2ро обслужване за сефте :D ) просто вчера се появи едно това виене стържене абе ужас бе... :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много кофти - като си спомня и аз какви ядове брах докато най-накрая не разбера, че е от тоя ш*бан маркуч не е истина. Мой съвет е да не предприемаш такова пътуване, мен тотално ми изтече маслото точно пристигайки в Пловдив и помпата тогава имаше звук на руски комбайн та бързо бързо загасих колата и докато не се оправи не мръдна. Я виж на запален мотор хидравличното масло дали има балончета в съда или е спокойно.

Също не изключвай възможността да е и от маркуча, защото моя като го свалих изглеждаше чисто нов, а после като му махнах гуменото уплътнение вътре приличаше на стар опел - фраш с ражда и от там ми губеше течност. Аз смених и рейка и помпа и маркуч докато не спря да вие. При мен виенето се увеличаваше като подам газ и вътре се чуваше все едно карам тролей. Абе голям филм беше - дано ти го разрешиш по-скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те така прав си ама утре ме чакат 500 км поне, така че ще долея (макар че няма нужда) и ще карам като се прибера ще му мисля

Само информативно да ти кажа, че когато карах колата на бащата със заминала рейка за 6-7 км. свърши всичко в казанчето, така, че за тия 500 км. си напълни багажника с туби с масло :D И тръгни с 2 часа поне по-рано, за да стигнеш по-нормално време до нужната дестинация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венкуу, всъщност 1 тубичка (0.9л) ми стигна още преди тръгване на запален автомобил напълних казанчето до горе и си карах 540км без проблем и никакво виене, днес след инспекция няма видима загуба на масло казанчето е на същото ниво така че... ;) а и стигнах доста прилично за 5 часа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Късметлия си явно, теча не е голям... при мен за отрицателно време свърши всичко и започна да вие :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте колеги. Искам да споделя и моето мнение относно сервиз за ремонт на хидравлични рейки в София. Преди няколко дни рейката ми протече от всякъде. Останах напълно без хидравлика, може би автомобил жигули се управлява по-лесно отколкото audi a3 със счупена рейка  :hilezh: . На следващия ден се возих с такси разбира се, и случайно попитах шофьора дали знае някъде сервиз за ремонт на рейки. И той ми обясни много добре къде е. Ето го и на картата:Capture_zps16452528.png

 

На 11.07 оставих колата в сервиза. Момчето се казва Митко, много добро момче. Той ми каза че на следващият ден към обяд колата ще е готова. И така на другият ден към обяд ми се обади както каза колата беше готова. Отидох до сервиза да я взема, качих се в нея, завъртях волана и просто паднах! Няма такава хидравлика (волана се въртеше като перце). Все едно колата сега е излязла от завода! МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН ОТ ТОВА МОМЧЕ. ПРЕПОРЪЧВАМ ГО НА ВСИЧКИ, КОЙТО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ИМАТ ПРОБЛЕМ С РЕЙКАТА. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Здравей, @nwacorpor,
Поздрави от 2020 :D и аз имам същия проблем  може ли да пратиш детайли на човека, понеже снимката е изчезнала вече.

Благодаря много, предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...