Jump to content

Как да почистя и развъртя километража


stefanakus

Recommended Posts

От 2-3 месеца спря да ми отчита километража, като го почукна тръгва.Но вече нестава съвсем спря, попитах един познат каза, че имал същия проблем.Отворил таблото и го дал да почистят километража, но му взели 30 лв, аз реших сам да си го направя, таблото е свалено и сега е вкъщи, разглобено е, само чакам да кажете как да го почистя, мерси предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя беше почнал така да прави, просто го раздвижих и се оправи. При мен работеше само стрелката на скоростомера - двата километража не въртяха. За целта е нужно само да свалиш самия часовник от таблото (държи се на 4 винта ако не се лъжа). След това можеш да му огледаш зъбните предавки да няма попаднало нещо между тях и от това да блокира километража. Завърти на ръка зъбното колело на ел. двигателче за да си сигурен, че се въртят и двата километража. Аз навъртях ръчно около 100км преди да го сглобя обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси, направих всичко, навъртях 70 км на ръка, сложих мъничко WD спрей и взе да се движи по-лесно. Утре ще го сложа на колата и ще го пробвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси, направих всичко, навъртях 70 км на ръка, сложих мъничко WD спрей и взе да се движи по-лесно. Утре ще го сложа на колата и ще го пробвам

При мен проблема беше от студени спойки. припоих го и тръгна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напръскай го няколко пъти стабилно с контактен спрей като го поразвърташ след всяко пръскане и след това няколко капки WD40 :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контактния спрей не смазва, а е предназначен да почиства ел. контакти - така, че не е подходящ. Направо няколко капки WD-40 в/у предавките и ако нямаш механични износвания трябва да заработи без проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напръсках по зъбните колелце с WD след това навъртях 250 км на ръка, защото бях бесен, монтирах го.На другия ден отчиташе, но невярно.И като ходих до стара загора с 160-200 по магистралата и се разработи на 6, сега няма проблем, дано да си остане така. Благодаря много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...