Jump to content

Recommended Posts

Здравейте,

В събота отивам да карам на майстор и евентуално взема 1997 Ауди А3 1.8Т от автокъща в Дупница.

Моля за съвети какво да гледам по колата конкретно, тъй като там нямам познат майстор и не знам доколко ще е коректен човека, при който ще я закарам.

Как идва поддръжката? Обслужването колко горе-долу ще ми излезе?

Колата на пръв поглед изглежда добре, даже много. Километрите уж са 126 000. Това възможно ли е? Италиански внос е. Белезите от износване по волан, скоростен лост, дръжки на вратите и т.н. говорят, че може и да са реални.

Моля за съдействие, че ще си набия всичките пари в тази кола, но много ми е легнала на сърцето...

P.S. Също така, ако може съвет за гумите? В момента е със зимни 215/55/R16. Откъде да си взема съответни летни?

Редактирано от KaiZen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята я купих с 5 еднакви 205/55/16 . На тази която си гледал,може би са и сложили 215/55/16 за по-добра визия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е вярна! Сега си погледнах снимките. 205 е широчината, наистина!

Все пак, повече ме интересува друго - какво да и гледам?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз доколкото знам в Дупница нещата не са такива каквито изглеждат , особено що се отнася до търговците на италЯнските каляски "нов" внос ... 126 000 км не е ама на 100% , моята кола я взех преди 8 месеца , карам 95% градско и вече съм навъртял над 20 000 ... за 8 месеца и смятам ,че карам малко ... от там нататък сам си направи изводите дали това което ти казва продавачът е истина ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ли никой няма да ми каже?! То тук ако не мога да получа информация, не знам къде да търся...

P.S. Видял съм пиннатата тема с препоръките за стари коли, даже си я принтирах. Все пак, ако може някой по-конкретно за 1.8 Т да каже. Ако ми препоръчате и майстор в Дупница, който да я погледне, цена няма да имате...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, явно никой(или почти никой, сърдечни благодарности на verter за съдействието му на ЛС и ценните съвети), не желае да напише нищо в темата.

Има ли някой от Дупница, който утре, Събота, може да отдели час от времето си, за да дойде с мен да я огледаме, преди да я взема? Ще го взема откъдето каже и ще го върна после. Със сервизи май няма да се занимавам там. Оставам с впечатление, че всички са навързани и няма смисъл да се охарчвам.

Помогнете на един нов член да си вземе Аудито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на колегата sky за ВИН- а.А в Дупница просто избягвай да я караш по майстори,че е малко градче и гаранция се познават с автотърговците.Задължително намери човек ,който разбира от тия мотор,че там са "факири" . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Marto7007 ми беше надеждата, ама го няма май. Аз щях да ходя с едно момче, което много ги рабира, те имат автосалон, ама му изникна работа и увиснах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега здравей ... върнах ти отговор на ЛС но не знам защо не си го получил нямам си и на идея ...

Относно майстор повечето съм сигурен че са навързани ... аз мойта я карам за диагностика при един приятел който използва софтуер на LUNCH или нещо такова с него диагностицираме грешки и така нататък.

Относно двигател то при тест-драйф-Ъ трябва се усети дали Турбото е читаво и дали мотора е добре.

За това че са писани на 126000 километра аз лично НЕ Вярвам ...

Мога да ти окажа съдействие защото утре май нямам какво толко да правя ... мога да дойда да я погледнем покараме ... евентуално да звънна на моя приятел да видя ако е свободен да дойде да я закачи на ПС и да погледне за грешки и такам ... не мога да съдействам на 100% защото аз самият нямам вяра на майсторите от тоя град ...

п.п Дай линк към колата ако я има в интернет все още да я погледна ... в коя автокъща е горе долу да имам представа кой я продава и евентуално при сделка да предположим колко пари може да им смъкнем от цената ...

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и VIN инфото, благодарение на incretion.

audifullvininfopage0.th.jpg

audifullvininfopage1.th.jpg

audifullvininfopage2.th.jpg

audifullvininfopage3.th.jpg

Мнения?

Marto, утре мога да те взема и ще те върна после. Идвам с двама приятели, ама те са по-скоро безхаберници, които няма какво да правят утре. Единия кара 1.8 без турбо, та се надявах да ми е критерий за това, доколко върви повече от неговата. Ако ми пуснеш едно ЛС с мобилния си, утре ще ти звънна като наближа Костенец да кажем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам ВИН-инфото всичко си съвпада с колата няма да го следя на 100% нали ...

Остава при огледа на място да се види за кaкво иде реч ... и евентуално реалното и състояние на Мотор-Турбо-Интериор-Екстериор и така нататък ... ще ти пусна ЛС с номера си няма проблем ... но не е S-line пакет ако трябва да сме точни ... :hilezh:

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте колеги гледайте всички А3 на обяви само не ходете при тази http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11323163223903272&f1=details. Колата е пално разочарование има куп проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Малко археология, но да не отварям нова тема, а и тук има доста инфо за колата.

 

Интересува ме, за моето возило, кой е най-евтиния начин за чип?

Гледам коментари, че едва ли не, има вариант просто някой да ми даде софта, и да се качи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, стрхотен "чип-тунинг" :steinigung: 

Всички коли са еднакви, знаеш ли, само качваш един стандартен софтуер и от Пентиум 2 имаш Пентиум 4! :hilezh:

Иначе можеш да си вземеш и китайска кутийка от интернет за 100-200 лева и направо ставаш самолет (с крайна дестинация близкия сервиз) :hilezh:

 

Нещата вече съвсем се извратиха с тоя "чип-тунинг" в "криворазбраната цивилизация".

Ако искаш чип-тунинг без кавички, приготви нужната сума и отиди да ти бъде направен както трябва, където трябва! Останалото е Пернишки (стикер) тунинг!



П.с. и все пак ще те цитирам: "Гореизложеното е мое лично мнение и не ангажирам никого с него!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...