Jump to content

Бензинова помпа


Dimittar

Recommended Posts

Колеги някой може ли да ми помогне? Постоянно ми гори бушона за бензиновата помпа. От какво може да е? Между другото забелязах, че ми показва грешка на климатроника на първи канал - 15.7 - Клапата за въздушния дебит – непостоянно блокирала. Понякога ми променя грешката на 15.5 - Клапата за въздушния дебит – постоянно блокирала и ми се струва, че точно тогава ми гори бушона. :icon_arrow: Има ли връзка или е просто съвпадение? Къде е проблема и как да оправя нещата?

П.С. Мога ли сам да изчистя грешките без да ходя на компютър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,

имах същия проблем

реших с нова помпа... оказа се , че помпата ми е тръгнала да заминава, и си вдига ампеража...

НЕ СЛАГАЙ ПО СИЛЕН БУШОН / НА ПОМПАТА Е 15А/ щОТО НА МЕН МИ СЛОЖИХА ЕДНИ ТЪПАНАРИ МАЙСТОРИ И МИ СЕ СТОПИХА КАБЕЛИТЕ...С една дума, сменяй помпата ... проблема изчезва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,

имах същия проблем

реших с нова помпа... оказа се , че помпата ми е тръгнала да заминава, и си вдига ампеража...

НЕ СЛАГАЙ ПО СИЛЕН БУШОН / НА ПОМПАТА Е 15А/ щОТО НА МЕН МИ СЛОЖИХА ЕДНИ ТЪПАНАРИ МАЙСТОРИ И МИ СЕ СТОПИХА КАБЕЛИТЕ...С една дума, сменяй помпата ... проблема изчезва....

Аз имам колата от 1 месец. Нов внос е. И мисля, че не е от помпата, защото при документите намерих фактури, на една от която пише, че помпата е сменяна преди по-малко от година- в Италия 380 евро. Не вярвам толкова бързо да е свършила. А и като я взех не показваше грешки на климатроника. Аз също съм сложил 30А бушон, ама и той гори. Но може да и замеря ампеража за всеки случай. Иначе колко пари върви в България една бензинова помпа?

Редактирано от Dimittar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам колата от 1 месец. Нов внос е. И мисля, че не е от помпата, защото при документите намерих фактури, на една от която пише, че помпата е сменяна преди по-малко от година- в Италия 380 евро. Не вярвам толкова бързо да е свършила. А и като я взех не показваше грешки на климатроника. Аз също съм сложил 30А бушон, ама и той гори. Но може да и замеря ампеража за всеки случай. Иначе колко пари върви в България една бензинова помпа?

Колега според мен не е от помпата, защото зада изгори този бушон трябва да укаси някаде плюсовият кабел към помпата, ако самата помпа вътре е укасила просто няма начин тя да работи. Най-вероятно плюсовият ти кабрл който отива към помпата е претъркан някаде и укасява на купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бушона почва да гори когато бензиновата помпа вече си "заминава"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да жьзможно е помпата да не е наред и да се покачва ряско консумацията в следстжие на висок ампераж да гори бушона именно той за това е сложен иначе ще се запали колата .провери си все пак захранващите кабели на помпата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

около 150 лв. е помпата.....

при мен се оказа помпата.. кабелитебяха проверени основно.. след като я сменихме си е ок...поне засега де...

смени помпата моята беше сменена от пи4а , които ми иа продаде преди 2 години.... и ламбда сондата и тя беше сменена...а сега и аз пак...

заеби...яко набутване пада

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, явно трябва да я карам на компютър. Добре, а каква е тази клапа за въздушния дебит, някой знае ли? Защото си мисля да не е някой вакум, който да променя натоварването на помпата и от там да идва проблемът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колега пробвай да извадиш капачката на резервоара и да караш без нея да видиш дали ще продължа ва да гори бушона.

Моята беше прецакана - правеше вакуум в резервоара и изгаряше бушона ,а докато открия проблема от това натоварване бензиновата помпа си изгоря.След като я смених продължаваше да прави така. Един ден сам открих проблема. Всеки трябва да разбира от всичко в БГ защото майсторите неразбират нищо :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...