Jump to content

a4 или бмв е46?


Recommended Posts

здравейте

май има подобни теми, но моята е може би е по-конкретна:

исках да си купя е46 320д touring (2002-2003), но като се зачетох, май ще е доста трудно да намеря читава такава за нормални пари (11-12к)

втория ми избор е ауди а4, тъй като още не ги разбирам много - нещо такова: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=82980

сравними ли са двете коли? трябва ми кола на която да може да се разчита, да дава добра скорост и не много голям разход на градско и за поддръжка

какъв двигател на а4 от 2002-2003-2004 да гледам, за какви проблеми да проверявам?

мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет ... изглежда слабо си се зачел в темите дето е дискутиран този въпрос,питания,терзания и какво ли още не.

В твоя случай цитирам:

(ц:1) трябва ми кола на която да може да се разчита, да дава добра скорост и не много голям разход на градско и за поддръжка

(ц:2) май ще е доста трудно да намеря читава такава за нормални пари (11-12к)

Относно първия цитат и втория ще коментирам общо ... не мисля че може да намериш читаво Ауди А4 (В6) за тези пари понеже говориш за (В6) от линка който си посочил.

За въпросното БМВ не съм запознат има колеги ще се изкажат.

Добра скорост незнам как го разбираш аз го разбирам така да е по-пъргава но и да дава прибичен разход значи тук говорим за Дизел и най-вероятно 1.9ТДИ П.Д мотор на (В6) ако намериш пак казвам ...

Мое мнение мисля си че с тоя бюджет е по-добре да се ориентираш ако все пак намериш читаво (В5) Фейслифт че и с по-голям късмет и quattro ... и така ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, наистина намерих едни интересни теми от преди година, дета пак ми дават някаква представа

просто карам е36 320и от доста време и единствената причина да искам да го сменя е че ми трябва комби пък и нещичко по-ново с някоя и друга екстра...а4 ми изглеждат много добре, quattro със сигурност е супер макар че задното предаване до сега не ми е правило никакви проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той ако се замисли за Е39, може да си мисли и за С5... и става една... по-добре така приятел, чуди се между 1-2... макс 3 модела...

п.п. Аудито на което искаш снимки на интериора, още не е в БГ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...какъв двигател на а4 от 2002-2003-2004 да гледам?

От бензиновите двигатели,желателно да се заобикаля е 2.0-130 к.с.,от дизеловите-старите 2.5.

Автоматичната скоростна кутия "мултитроник" също е успяла да се прочуе.Правела колата много приятна за каране,но сравнително често дефектирала и ремонтът бил баснословно скъп/поне едно време,сега със сигурност ги отремонтират за доста по-поносими пари/.Слага се само на коли с предно предаване,за ориентация.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=83139

http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...2&hl=кодове

Редактирано от Emillion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

да, почти от месец чета колкото не съм чел книжки година вече :D)

не бързам с избора де, доста интересни неща прочетох и доста противоречиви....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега щом караш бмв е36 което е един от най здравите модели , но и един от най грозните тва си е мое мнение не го приемай лично знаеш че е 46 вътре наподобява е 36 явно нещо ти липсва при бмв покарай пробваи и а4 и е 46 мисля че Б6 е удачен избор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее не съм съгласен изобщо - е36цата си е перфектна на външен вид :)

още не съм влизал в е46 - това което ме спира за ауди сега след толкова четене е някакви мнения че не била много стабилна при движение, друсане и кофти окачване? и на мен ми звучи смешно, но на жена ми и прилошава даже от най-малкото поклащане в кола и не знам...

единственото което ми липсва в бмв е че ми трябва повече място вътре - за бебе, количка и куче :) доколкото виждам аудитата са доста просторни интериорно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките а4-ки до б8 са тясни отзад.А з друсането и поклащането си зависи от пътя ако пътя е крив няма как колата да не лашне или ако има дупка да не тръсне малко.

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мисля че а4 вози една идея по добре от е 36 а за външният вид всеки си има вкус обаче за интериора ,чесно колега по неудобна кола не съм карал незнам защо гадно ми е карал съм само 320 купе ванус добре вози иначе и върви добре но а4 определено е доста по просторно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мани...днес за пръв път влязох в една е46 - супер е колицата, но багажника е направо смешен :unsure: явно ще е или 5ца или а4/а6

всъщност предлагаха ми е един пасат 6, но за към 20 хилки, изглеждаше супер машината...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е лично мнение е 46 си е зле вътре доста спрямо б6 на мене като седна в нея ми е гадно , скоро подкарвах 320 д супер добре върви и добре возеше

Редактирано от stangata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...