Jump to content

Ауди А3 проблем с дясното стъкло


streetracer1

Recommended Posts

Здравейте, нов съм във форума и не знам дали това е подходящото място за моето въпросче :) Та значи при мен проблема е следния: дясното стъкло не се вдига все едно нещо му товари моторчето и то няма сила да го вдигне и в момента, в който съвсем се откаже моторчето, стъклото си се спуска надоло :blink: Пробема е само при вдигането, при спускане няма ядове :huh: Ще може ли някой да ме насочи към проблема, защото след всичко което изчетох мислех да не са водачите, но те изглеждат добре, смазах ги хубаво, но пак си съществува проблема :blink::angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отвори си другата врата, внимателно гледай поведението на механизма при вдигане и сваляне и сравнявай с повредения, вероятно ще намериш причината за задържането някъде, така както го описваш е чисто механична, моторчето отчита препятствие и спуска прозореца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснал съм да отбележа, че се вдига някак по-замъчено от левия :hilezh: Въпросните водачи ги смазах доста хубаво, но пак не разбирам какво ги спира :hilezh::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах темата за смяната на тези водачи при А4, да разбирам ли, че при А3 е същото? И някой има ли идея от къде се поръчват, освен от приложения линк в темата за смяната ? например Аутоплюс :mukkies::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, всеки когото попитам ме обеждава, че са водачите.Видяло се е, ще ги сменя, но просто от любопитство ми е интересно какво точно им се случва, че не успява да се вдигне стъклото?Ще кажете, че се чупят, но какво става след счупването, стъклото ли провисва, какво ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, всеки когото попитам ме обеждава, че са водачите.Видяло се е, ще ги сменя, но просто от любопитство ми е интересно какво точно им се случва, че не успява да се вдигне стъклото?Ще кажете, че се чупят, но какво става след счупването, стъклото ли провисва, какво ?

Въпросните пласмаси след като се счупят,а те се счупват,усилието се увеличава и се стига до едим момет в който се включва една система и ти сваля прозореца.Направено е така за да не си затиснеш я ръката,я главата :)Този проблем го имаш само при вдигане на стъклото.Ако се разровиш в търсачката ще намериш много обобщителни теми относно този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водача е виновен, иска смяна

правилно и аз го минах този филм, а и ме посъветваха когато карам на отворен прозорец, да гледам дали съм го свалил до край, когато си искарам ръката през него ... защото така натискам стъклото, а от там 10 годишния водач и от там той се чупи, а все пак е пластмасов и ми се струва леко паянтов :)

мен процедурата ми излезе 22лв. водача ... и 15 лева за труд ...

ПП. и не се вдига, заради голямото напрежение, счупеният край се запира в рамката на вратата и "заорава" там и след това автоматично се сваля надолу ... за да не омота жилото ... и за да не изгори моторчето ... Попринцип има вариант ти да натискаш копчето, а някой с 2 ръце да хване стъклото и да се опита да го държи в изправено положение и да му помага да се вдигне, но това е за по път не дай си Боже ако ти се случи ... и така и така ще го отваряш гледай после да ти сглобят добре вратата да не да ти скърца и да смажат жилото :bia:

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правилно и аз го минах този филм, а и ме посъветваха когато карам на отворен прозорец, да гледам дали съм го свалил до край, когато си искарам ръката през него ... защото така натискам стъклото, а от там 10 годишния водач и от там той се чупи, а все пак е пластмасов и ми се струва леко паянтов :hilezh:

мен процедурата ми излезе 22лв. водача ... и 15 лева за труд ...

ПП. и не се вдига, заради голямото напрежение, счупеният край се запира в рамката на вратата и "заорава" там и след това автоматично се сваля надолу ... за да не омота жилото ... и за да не изгори моторчето ... Попринцип има вариант ти да натискаш копчето, а някой с 2 ръце да хване стъклото и да се опита да го държи в изправено положение и да му помага да се вдигне, но това е за по път не дай си Боже ако ти се случи ... и така и така ще го отваряш гледай после да ти сглобят добре вратата да не да ти скърца и да смажат жилото B)

Пич и аз съм от многото пострадали но си го ремонтирах сам но се пак незнам кога пак ще се счупи кайи каде са ти го правили да знам за напред мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип съм доста капризен към дреболиите и обичам сам да изпипвам нещата, не да се доверя на някой майстор и да дооправям след него.Ще опитам сам да ги сменя, не изглещда философия, само рамката да се набележи като хората :(:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип съм доста капризен към дреболиите и обичам сам да изпипвам нещата, не да се доверя на някой майстор и да дооправям след него.Ще опитам сам да ги сменя, не изглещда философия, само рамката да се набележи като хората :bia: :bia:

Аз моето си го смених сам.Не е нещо кой знае колко сложно.Трябва само преди да свалиш рамката да я маркираш с някой маркер нещо да я бележиш защото след като я монтираш после ако не си я сложил както е била,вратата зейва и се получават дупка.Почва да духа и бучи и пак трябва да я разглобяваш и напасваш.Само това е по особеното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж водачите не да ги смазваш а дали не е счупен някои от тях наи вероятно задния чупят се точно там кадето влиза стоперчето на жилото на механизма също така погледни дали са добре вкарани тези стоперчета в леглата на водачите пиши ако си го оправил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има тема в която е показано как се сменят водачите,аз ги купих от юнитреид в дружба по 8,10лв единия,като на страна трябват по 2бр,смяната е елементарна и проблема винаги идва от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...