Jump to content

Парно-клапи


vlado

Recommended Posts

Момчета след два дни ще ходя да го сменям радиатора на парното в купето

въпроса ми е какво се лепи върху клапите.

Казаха ми че трябва да бъде негорима изолационна вата 8-10мм

но това което аз намерих пак евата от двете страни е с фолио а в средата е ватата но не е пресовано...

кажете какво се слага и с какво се лепи така че да издържа на горещината...

видях си в приключения с тоя радиатор :respekt:

Ако някой се сеща друго да в връзка с тоя ремонт да казва pls...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tъкмо се прибирам от Ваското,смених радиаторчето и сложиме кожа върху клапите.Снимките малко покъсно.Общо взето шибана работа,но кво да се прави.

Ама сега в колата може да се возиш по къс ръкав,стана Африка :respekt::(:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това са въпросните клапи.Дунапрена на тях беше изгорял и бяха се оформили дупки през които студения и топлия въздух се смесват.Премахнаме дунапрена и с Хелмитекс залепихме искуствена кожа от двете страни,всико стана ОК.Дано не ми се налага същото да го правам пак в блиското бъдеще :respekt::(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SLO ти с климатик ли си?

Аз в вторник съм на тоя ремонт и ме интересува дали климатика ще работи след тази интервенция :respekt: с смяната на радиатора.

Предлагам снимките да бъдат прикрепени в Златен Фонд тема-как да си смениме радиаторчето на парното, съвсем самички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бре така ще оставите хората гладни бре.Айде за дребни ремонти и разно особени неща да, ама ако почнем сами всичко да си правим тея дето са учили кво ше праат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дамм, грозна сцена, по добре да я дадеш в някой сервиз и да си я вземеш готова.

Разбрах за какви клапи става въпрос, при моята стотица няма такива неща, самите клапи са от някакъв пресован материал и са пластични

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако я дадеш на сервиз сцената ще е още по-грозна, но (някои) неща ще останат скрити докато... не я разглоби собственика и види как "пипат" в някои сервизи... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Здрасти първо! Сега виждам форума и се кефя много! :D

Тая операция с парното я правих мин. година , но не обърнах дост. внимание на клапите и вчера разбрах че е трябвало :) .Сега като гледам много хора са минали по тоя път :D .Много е гадно - но... 2-дена с това табло!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

възможно ли е ако донапрена на клапите ми е преебан да ми духа постояно студен въздух в купето като се движа с висока скорост или си има специална клапа която спира въздушния поток че зимата направо не се трае вътредокато загрее колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има клапа която спира достъпа на външен въздух - това е най-лявото от трите копчета, в най-дясно положение, въртиш обратно на часовноковата стрелка символа е празно кръгче - при условие че нямаш клима, с клима имаш също такава клапа, тя е електрическа и се управлява от бутона RECл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз също смених радиаторчето на парното и сега взе да ми духа само топло. В тази жега не мога да си пусна малко студен въздух. Бях сложил някакви дунапрени на клапите да не би да съм ги сложил много дебели че да не ми затварят както трябва.Някой може ли да ми помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се наложи да се оправям с тези клапи заради моята непредпазливост, бяха перфектни, но след като боднах едната с отверка без да искам, нямаше как трябваше да се оправям, ..... та решението е много лесно купих алуминиево фолио на ролка което се залепва като тиксо, бързо и лесно се оправих с клапите ... цената на фолиото 2,80 за 100 мм ролка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...