Jump to content

Фаровете светят слабо


Matrix88

Recommended Posts

Колеги дайте съвет какво да правя?

Ксенон! Всичко друго от типа на бели крушки уж силни и нз си какво не струва :) 2 години карах с мойте свещници, сложих ксенон лятото и прогледнах :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало, а ако резултата е незадоволителен > възстановяване на рефлекторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ релета.

Вече има и по-ефтини ксенони на цени до 100 лв.Така че вместо 50-60 лв. за крушки,по-добре ксенон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А преди да му препоръчате ксенон питахте ли го дали е с лупи или не....или няма значение...важно било на него да му е светло...а това, че на другите им опича роговицата като светне с тия "ксенони" за по 100лв????? И 500W ксенон да сложи, ако фара е с рефлектори и те са скапани, пак нищо няма да му свети....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно поради това, аз препоръчах почистване, а ако рефлекторите са много зле и възстановяването им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А преди да му препоръчате ксенон питахте ли го дали е с лупи или не....или няма значение...важно било на него да му е светло...а това, че на другите им опича роговицата като светне с тия "ксенони" за по 100лв????? И 500W ксенон да сложи, ако фара е с рефлектори и те са скапани, пак нищо няма да му свети....

Колега не че искам да се заяждам ама тебе някой да те е питал като си слага ксенон?Предполагам - не.Всеки слага и изобщо не му пука за другите.Не казвам че не си прав - напротив но за съжаление такава е родната действителност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко става оффтопик, колегата, който е вдигнал темата да ме извини!

Не го приемам като заяждане, просто преди да се каже на всеки с оплакването "не ми светят фаровете" да си сложи ксенон трябва да се потърси причината поради, която не светят. Знам, че има ксенонови китове за рефлекторни фарове, ама доколкото съм запозната не са за по 100 лв. Да не говорим, че ако отидеш на свястно място да го монтират в 99% от случайте ще ти предложат услугата "почистване и полиране". Не казвам, че ксенон кит от 100 лв не е хубав и няма да свети (няма значение къде, обаче), ама каква мислите е разликата между този от 100лв и този от 300-400лв????

Не съм анатема всеки да си гледа колата както намери за добре и както на него му е кеф, но масата от колите с такива присадени китове на рефлекторни фарове осветяват на луната тъмната страна - хем разликата в светенето не е чак толкова голяма за самия водач, но заради огромния рефлектор зад крушката светлината е особено силно отразена, а в същото време е неконцентрирана и вади очите на всеки дръзнал да се движи срещу тунингованата за 100,00 лв кола и дори и след реглаж не се оправят нещата или се подобряват съвсем леко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Благодаря много за инфото колеги, от нещата, които сте написали разбирам, че по-добре е да не слагам ксенон за 100лв. А може ли да ми кажете къде в София или Пловдив да извърша тези процедури- почистване, полиране, релета, рефлектори и т.н.? Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А преди да му препоръчате ксенон питахте ли го дали е с лупи или не....

Имало два вида ксенони- за рефлектори и лупи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имало два вида ксенони- за рефлектори и лупи.

Мда, има, ама не струват по 100 лв, иначе като има пазар за дадена стока - винаги има всякакви разновидности :-)

Процедурите можеш да извършиш в във по-големите представителства на марките коли - в Пежо ми искаха по 37лв/фар (демонтаж, полиране и почистване и монтаж) - еми има разлика от преди и след.

ПП: нямат претенция колата да е пежо...може и форд да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замери колко волта отиват до фаровете.С едни релета и нови кабели мисля,че ще си решиш проблема.

ЕТО за рефлекторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги всеки дава съвети, а никой не се поинтересува какви са тези фарове, дали са едносекционни (1 х Н4) или двусекционни ( 2 х Н7). Предполагам става въпрос за Н4, защото аз имам двусекционни и си светят много прилично с обикновенни лампи. Моят съвет към теб колега е да си намириш на 2 ръка двусекционни здрави, да ги отвориш и почистиш и да си решиш проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...