Jump to content

Мнение за смяна на маслото


hangman_real

Recommended Posts

Колеги въпроса ми е следния: в момента колата е с 5w-30 longlife 3. това масло ми го дават от ауди (англия) за моя автомобил и колата си го похапва доста стабилно :)) така всезнаиния проблем на 2.0л. Та въпроса ми е следния ако сменя маслото с 10w-40 ще намаля ли горенето на маслото. Само да уточня че не говоря за решение на проблема тъй като такова няма :))) а само дали ще има някакъв резултат. Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги въпроса ми е следния: в момента колата е с 5w-30 longlife 3. това масло ми го дават от ауди (англия) за моя автомобил и колата си го похапва доста стабилно :angry:) така всезнаиния проблем на 2.0л. Та въпроса ми е следния ако сменя маслото с 10w-40 ще намаля ли горенето на маслото. Само да уточня че не говоря за решение на проблема тъй като такова няма :flipoff:)) а само дали ще има някакъв резултат. Мерси

Пробвай с 15w50 смятам е по-добрия варянт. Но изискванията по стандарта трябва да са 1 към 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имай предвид,че колата вече има някакви хлабини по цилиндрите м/у сегментите и ризите,така че е редно да караш с малко по дебело масло.Но съяо така ако имаш за смяна гумички на клапаните и колата пуши синьо това няма да го оправиш с дебелината на маслото.Също така да то кажа че минеш ли на минерално масло (15W40) не можеш да се върнеш на синтетика или плу-синтетика,защото се пресича.Но определено тази кола на тези километри не е за пълна синтетика. :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай само да отговаря на заводските предписания за този мотор! Другото е въпрос на финанси. Едва ли ще намалиш разхода на масло ако минеш на полусинтетика или минерално масло, освен да прецакаш двигателя. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам ADR на много повече от 180х. км. и от 10W40 минах на 0W40. До момента съм изминал 3х. км. нямам проблеми за сега. Не си прави експерименти с двигателя, не е за минерално. Прочети малко повече за маслата и какво значат цифрите преди "W", т.е студен старт и достигане на работна температура на двигателя. От полусинтетиката на пълната синтетика двигателя е по-тих и повдигачите се кротнаха. Имаш стандарт, на който трябва да отговаря маслото за твоя двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притежавам същия автомобил на същите километри. Слагам само оригиналното масло от ПоршеБГ - 5W-40. Пълна синтетика е и не е LongLife. Гори ми приблизително 1л. на 3000 км. Аз си купувам 5л. туба за доливане, която ми стига за малко повече от 15 000 км. Съветът ми е да не слагаш полусинтетично или минерално масло. Пробвай на следващата смяна вместо 0W-30 да сложиш 5W-40 и виж дали има някаква разлика.

С каква скорост ти го гори в момента? Какво количество приблизително доливаш на 1000 км.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притежавам същия автомобил на същите километри. Слагам само оригиналното масло от ПоршеБГ - 5W-40. Пълна синтетика е и не е LongLife. Гори ми приблизително 1л. на 3000 км. Аз си купувам 5л. туба за доливане, която ми стига за малко повече от 15 000 км. Съветът ми е да не слагаш полусинтетично или минерално масло. Пробвай на следващата смяна вместо 0W-30 да сложиш 5W-40 и виж дали има някаква разлика.

С каква скорост ти го гори в момента? Какво количество приблизително доливаш на 1000 км.?

Колега автомобила го притежавам отскоро и не мога да кажа точно колко гори на 1000км но в края на другата седмица ми предстои пътуване към България, така че точно ще добия по-ясна представа и ще споделя
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Гори ми приблизително 1л. на 3000 км. Аз си купувам 5л. туба за доливане, която ми стига за малко повече от 15 000 км. ......

:rolleyes: Баси! Извинявайте за офтопика, Колега ами то има ли смисъл да го сменяш въобще?

Тоя двигател е някво страшно недоразумение. Незнам що се занимавате с него?Аз бих го продал още след първите 3000км.

По темата:Не минавай на полусинтетика,карай си я с пълна.

Аз бих пробвал с друга марка масло, но пак пълна сиснтетика.Не че ще спре да гори масло по-скоро може да го понамали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали има смисъл да го сменям - не знам. Гледам да си поддържам колата по устав и си го сменям всяка година (изминавам по-малко от 15 000 км годишно).

Защо се занимавам с него ли? Ами защото колата не е само двигател, нали? Когато я купувах ми хареса това, че автомобилът е с доста прилично количество екстри, и в много добро състояние. Предичният собственик го беше обслужил напълно, показа ми всички фактури от Порше БГ и по всичко се личеше, че се беше отнасял към колата си с грижата на добър стопанин, което ми беше достатъчно да взема решение. Знаех за проблема с маслото, бях чел дори и руския форум и въпреки това си купих колата. И не съжалявам въобще :rolleyes: Колата е много запазена и си върви и вози чудесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един приател в Англия с такъв мотор но автоматик и той не сменя масло защото винаги е ново....каза, че на 300 мили (500км.) долива по 1 литър :gut: ужас направо незнам какво да ти кажа освен че не си единствен!!! (ако това те успокоява)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, наистина сме много...

И аз карам същия мотор и какво ли не сам пробвал... харчи си да му се невиди.

Казаха ми че със мяна на сегменти се пооправяло, но това си е сериозна стъпка и май не е ясно дали няма само да е безсмислено хвърляне на пари.

Аз вече свикнах с доливането, само не мога да свикна с жълтата лейка на дисплея, който ми излиза... Не е датчик, защото се оказа че за да се махне трйбвало да се долее повече от 500гр. масло иначе не отчитала и сле д 40-60 км на дисплея пак излиза тази лейка.

Сега съм решил да почета дали с vag-a не трябва да се прави нещо като зануляване или и аз незнам какво за да се ресетне датчика за ниво на масло.

Аки някой знае нещо - нека пише...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
тоя двигател е измислен да гори масло и наи бьрзо го спира немеца от производство Аз сьм с 1.8Т и проблеми няма

Бързо бързо , колко да е бързо от 2001-до 2007..ако му викаш бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...