Jump to content

Колата се люлее след 120 км/ч и въпрос относно реглаж


leo

Recommended Posts

Колеги от известно време колата почна да се люлее много и при скорост над 120 вече все едно е лодка и несмея вобще да правя каквито и да било по-резки маневри, а се налага примерно след изпреварване да се прибера в моята лента и при маневрата вече за прибиране надясно колата така се накланя наляво и имам чувството, че ще се преобърне по таван направо. Ако пък има малко неравности от типа на коловозите направо е мното страшно. С две думи колата се лашка много и е неустойчива при по-висока скорост.

Ходих на майстор и ми прегледа цялата предница, всичките кокали и биалетки, рейката, кормилните накрайници (вътрешни и външни), тампони на окачването и на на магарето, тампони на задния мост. Всичко до тук е здраво остава да е от амортисьорите, но задните ги смених преди 4 месеца (BOGE газови от КОКО) а предните са си оригиналните още с колата. Майстора ги гледа и каза, че не е от тях. Ходих на реглаж както ме посъветва той и там на едното място ми казаха, че по предницата всичко ми е ОК, но имам изместване на задния мост (колата не е бита или удряна странично) а при другия стенд ми казаха, че всичко си е в нормите, а люлянето идва от амортисьорите. Прилагам снимки от разпечаткате от двата стенда и нека който разбира от такива неща да си каже мнението.

Искам да питам възможно ли е за 4 месеца да се скапат задните амортисьори както ми казаха от единият сервиз?

2563208S.jpg

2563209T.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да отидеш на стенд за амортисьори. Aко ти е крив задния мост ще го усетиш най вече при преминаване със средна скорост през дупките и шахтите в града.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за амортисьори .Понякога дефектират бързо , но за това има гаранция.Иди на стенд за амортисьори и после с разпечатката от там можеш да предявиш претенция за гаранцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече се замислям за дефект в амортисьорите. Гаранция нямам, а и надали някой признава тези гаранции. Във Видин няма тресачка а другия варант е в Русе ако има, но незнам дали и там има. Нека ако някой знае да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и крив да ти е моста .. няма логика да люлее .

сходимоста ти е щом е в червено , значи е извън норма ..

но от това ще ти папа гумите ще ти носи в завой .. единия ще го взимаш леко , другия тежко ,

обаче да се накланя много .. си е симптом за амортисьори ..

амортисьорите правят точно това .. да държат и натискат колата към пътя за да не подскача и да не се люля

+1 за амотисьорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амортисьорите 99% /тампони на моста 1%/

смених преди 3 дена задните поради тази причина.

отиди на тресачка, за да си сигурен за тампоните на задния мост /и кои амортисьори са ок/

при мен всички без заден десен бяха в зелена граница и с много живот. "болния" беше на 99% фира- в червена зона според тресачката.

сееше при високи скорости и неравности...и разбира се в завои, при които колата се накланя към изпусналия амортисьор.

винаги се сменят по 2 амортисьорите. задните са по-евтини от предните.

аз ходих в D&N младост зад McDonalds - 10лв. е тресачката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

амортисьорите 99% /тампони на моста 1%/

Тампоните са проверени и са здрави. Вече май наистина ще си окажат амортисьори и най интересно е, че един път люлее повече един път по-малко. Май и от температурата навън се влияе.

Относно тресачката в сервиза на опел/шавролет ще мина да проверя, но ще е към края на януари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...