Jump to content

Съвет за авто CD за Audi A4 Avant


Recommended Posts

Здравейте, имам един въпрос към хората минали по този път. Става въпрос за това, че оригиналното радио за Ауди-то е стандартния автокасетофон без възможност за управление на чейнджър. Както знаете, той е с поне 5 см по-широк от стандартните авто-касетофони и се налага монтаж на "преходник".

Каква марка бихте ми препоръчали, с цена до 200-250 лв. и с възможност за МР3, като от значение би било да се връзва със съществуващото табло и светещия червен цвят на таблото и климатроника. Освен това какво да го правя стария касетофон, запазен е, но не знам колко биха му взели ако изобщо някой би го купил...

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре се връзва ето това:

Clarion 558

Даже и свири прилично. :wall:

Другия вариант:

Clarion 358RMP

1431l.jpg

Не се връзва мнооо мноо.., но влиза в бюджета ти.

И последния вариaнт е този Pioneer 3730.

DEH-3730MP.jpg

Той се връзва и в бюджета (238лв) и в цветово отношение..

От тук: www.avitel-bg.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти!

Pioneer-a май е най-удачния вариант, а какво да правя оригиналния - не ми се хвърля, пък и книжка имам към него... :wall:

Редактирано от audia6tdi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и смешно да ти се види, но аз лично съм се запътил да купувам това

ZDVD474.jpg

Смешна марка е, но вече 3 седмици го тестват и до сега не са намерили оплаквания. Свири всичко, що се сетиш и най-вече е ДВД. Има и монитор към него и ти става ДВД видео. Има гаранция 2г. Най-вероятно ще си взема и аз такова, ама за сега съм в изчакване, да видя резултати от тестовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и смешно да ти се види, но аз лично съм се запътил да купувам това

ZDVD474.jpg

Смешна марка е, но вече 3 седмици го тестват и до сега не са намерили оплаквания. Свири всичко, що се сетиш и най-вече е ДВД. Има и монитор към него и ти става ДВД видео. Има гаранция 2г. Най-вероятно ще си взема и аз такова, ама за сега съм в изчакване, да видя резултати от тестовете.

На каква цена идва всичко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА КОЛEГАТА pif

Защо ли нямам доверие на такива марки...вярно парите за качествено мп3 са малко...Pioneer ми е фаворит,ама не и с тоя модел 3730...

Новите модели много ги развалиха :wall:

Защо не погледнеш за 2-ра ръка Pioneer 5630...дори и 3630..много по добре седят от този специално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПИФ, ДВД-то струва 270лв., а ЛСД-то към 200лв. Ако те интересува подробно мога да ти го демонстрирам. А и аз сутринта доста го поизгърбих, свири много добре. А и да сме честни, при вибрациите, които се получават в една лека кола, едва ли много много се усеща качество. Ние не караме А8-ци та да обръщаме внимание на това. Аз лично, в момента имам Алпайн в колата, с ЦД чейнджър, обаче като карам със 150, не намирам разлика м/у него и JVC-то, което имам в другото АУДИ.

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА КОЛEГАТА pif

Защо ли нямам доверие на такива марки...вярно парите за качествено мп3 са малко...Pioneer  ми е фаворит,ама не и с тоя модел 3730...

Новите модели много ги развалиха :wall:

Защо не погледнеш за 2-ра ръка Pioneer 5630...дори и 3630..много по добре седят от този специално

Pioneer-a е супер машина, много я харесвам но не стои хубаво в Аудито защото стърчи много напред просто такъв е дизайна на всички модели на Pioneer. Виж в Опел Вектра е идеален понеже тяхното гнездо за касетофон е по навътре.

Аз по принцип съм с много добра машина на JVC но исках да разбера колко струва ДВД с телевизорчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПИФ, ДВД-то струва 270лв., а ЛСД-то към 200лв. Ако те интересува подробно мога да ти го демонстрирам. А и аз сутринта доста го поизгърбих, свири много добре. А и да сме честни, при вибрациите, които се получават в една лека кола, едва ли много много се усеща качество. Ние не караме А8-ци та да обръщаме внимание на това. Аз лично, в момента имам Алпайн в колата, с ЦД чейнджър, обаче като карам със 150, не намирам разлика м/у него и JVC-то, което имам в другото АУДИ.

Абсолютно съм съгласен с теб. Мамка му 470 лв. аз преди 9м. дадох 380 лв. за JVC-то. Доволен съм от него и то много, обаче тук за 470 лв. взимаш ДВД и телевизор.

Още един въпрос: чете ли VCD и DivX

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нереномираните марки това им е предимството- четат абсолютно всичко :wall:

Пък ако попаднеш на хубава бройка (рядко ама факт) направо забравяш за всякакви скъпи плеъри :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА КОЛEГАТА pif

Защо ли нямам доверие на такива марки...вярно парите за качествено мп3 са малко...Pioneer  ми е фаворит,ама не и с тоя модел 3730...

Новите модели много ги развалиха :wall:

Защо не погледнеш за 2-ра ръка Pioneer 5630...дори и 3630..много по добре седят от този специално

Какво му е на този модел Pioneer? Ако си работи добре и както добре изглежда, пък и на тази цена мисля, че всичко ще е 6...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нереномираните марки това им е предимството- четат абсолютно всичко :wall:

Пък ако попаднеш на хубава бройка (рядко ама факт) направо забравяш за всякакви скъпи плеъри :wall:

Колега ... Фактора време за ползване до момента, в който "всичко" се превръща в едно голямо "нищо", отчита ли се или не е много важен ... ??

А факторите механика и качество на оптичните лещи ... бах маааму тва пък кво ли е ?

Ами проблемите наречени "звуков процесор" и "мощност на усилвателя" ... Или те вече са разрешени окончателно при марките от класа на "Елит" - просто ги нема никакви ...

Дайте да не се залъгваме и да подвеждаме хората ... Сравнително и най- евтините модели на реномираните марки са за предпочитане пред "no name" или световно незвестните "big name" изпълнения.

А това, че реномираните марки "не четели" всичко ... Ми да вярно е!! ... Но и гаджето ти не носи "парцали" ... а и ти не искаш тя да носи "парцали", когато си с нея ... Нали ?

Стойностните неща трябва да се уважават, а не да се подменят със сурогати.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като четох какво търсиш ми направи впечатление че и ти си естет като мене, повярвай Pioneer-a е хубава машина но въобше няма да се върже с нищо по таблото на колата ти. Първо много стърчи напред и стои адски неестествено, после цвета му е един особен да се чудиш от къде са го измислили. Повярвай ми като си търсих СД за мойта кола така съм се ядосвал, да им се чудиш на ъкъла от къде ги измислят тия дизайни. Единствените които ми харесваха, като дизайн (говорим за марковите) струваха от 600 лв. нагоре. Виж напреимер новите СД-та на Блаупункт, супер корава марка, егати дървения дизайн. :wall:

Редактирано от pif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инкози, че Алпайн няма такъв модел, който да прави това, което тази "куче" марка може. Да не говорим, че Алпайн струва 2'300.00 лв.

CDA-7998R.png

И колко е жизненият цикъл на едно такова устройство, не повече от 2год. Е извинявай, ама не мога да си позволя, да хвърлам нещо, което струва толкова пари просто така. Да той ще изкара и повече, обаче вече е морално остарял. Да не ти казвам, че моделът, който е в моята кола, за времето си е бил "топ ов дъ топ" и е струвал цяла капа пари, сега в "и-бей" се продава за 20лв. Е, пъча се с моят Алпайн, за 20лв.

И още повече, купуваш си кола за 4'000.00 лв и и купуваш музика за 1'000.00 лв. Дали е обосновано, а?

Щото за мен, на това му се вика, "на гол тумбак, чифте пищови".

Нагледали сме се на кола "Флинстоунка" дето се крепи на тапицерията, обаче музика, дето повдига задният капак. Мерси за тази псевдо-баровщина!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инкози, че Алпайн няма такъв модел, който да прави това, което тази "куче" марка може. Да не говорим, че Алпайн струва 2'300.00 лв.

CDA-7998R.png

И колко е жизненият цикъл на едно такова устройство, не повече от 2год. Е извинявай, ама не мога да си позволя, да хвърлам нещо, което струва толкова пари просто така. Да той ще изкара и повече, обаче вече е морално остарял. Да не ти казвам, че моделът, който е в моята кола, за времето си е бил "топ ов дъ топ" и е струвал цяла капа пари, сега в "и-бей" се продава за 20лв. Е, пъча се с моят Алпайн, за 20лв.

И още повече, купуваш си кола за 4'000.00 лв и и купуваш музика за 1'000.00 лв. Дали е обосновано, а?

Щото за мен, на това му се вика, "на гол тумбак, чифте пищови".

Нагледали сме се на кола "Флинстоунка" дето се крепи на тапицерията, обаче музика, дето повдига задният капак. Мерси за тази псевдо-баровщина!!!

:D:huh::(:wall::wall::huh::(;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тези респектиращи / :wall: / предпоставки решението е ясно ... :wall:

Горещо препоръчвам следните марки

1. Еlit

2. Panasoanik

3. Sonney

4. Alpaen

5. Kenood

6. Пионер - Мало Конаре!

има ги в изобилие почти навякъде ... Основните им преимущества са

1. Не струват много. Никак даже ... Специално за колите от по 4000лв се продават с намаление ...

2. Не свирят много ... дълго и качествено ... но го правят от сърце

3. Прескачат чат пат .. но това да не ви притеснява, просто уреда дава информация за това, че се движите по неравен път /тоест внимание може да има и други дупки/ или в краен случай че сте влезли в София от към Владая и се движите по булевард Цар Борис 3 в посока към Руски паметник

4. Понякога дисковете остават вътре но имат специален болт с който се вадят

4а. Понякога и не само дисковете остават вътре - различни запалки, хартиики също могат да намерят място там

5. Захранват де що говоритерли им се закачат - стига да са маркови, особено хенд мейд туби

6. След време стават и за резервен пепелник

7. Светкат в най различни нюанси в зависимост от скоча с който се облепи панела

8. Надписите им понякога остават ... а там където ги няма може да се повторят с перманентен маркер ... стои перфектно ... Забележете ... Отново имате възможност за подмяна на цвета

9. От време на време нещо тока им изчезва или се разпадат но това е с образователна цел за да може докато се поправят с поялника на Бай Ти Смешния да бъдат разучени от вътре из основи ... защото само те са останали

Мммммм ... спирам ... ако някой се сети и за други преимущества ... Нека ги напише за да могат хората да знаят какво да си купуват.

Към Росенн: За твоя Алпин веднага давам не 20 ами 30лв ... Продаваш ли го или да търся нещо по модерно .. от споменатите по горе ... ???

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Inkozi и ти си много прав, просто като си избираме СД-та трябва да сме наясно какво търсим, ако искаме само да слушаме музика можем да си позволим да инвестираме в маркова техника, но ако искаме и телевизия да гледаме е тогава не мога да не се съглася с колегата RossN. На кола която струва 6000 лв. да сложиш система Pioneer или JVC от тези дето дисплеите им се прибират в самите тях е малко пресилено да не кажа много, че те струват 3000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм!

И все пак не мога да реша какво да правя... Pioneer-а може и да стърчи, но не мога (и не си заслужава) да си позволя да си сложа Audi Chorus CD/RW, MP3 Player... който сигурно струва, колкото Alpine и Blaupunkt взети заедно :wall:

Редактирано от audia6tdi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"И още повече, купуваш си кола за 4'000.00 лв и и купуваш музика за 1'000.00 лв. Дали е обосновано, а?"

Тук вече ще ти отговоря сериозно .. Дано да ме разбереш ...

Да обосновано е!!!!!!!! .. Когато човек държи и уважава нещата, които обича и харесва трябва да не ги заменя със сурогати. Упс ... това май го бях написал вече.

Заслужава си приятелю ... Заслужава си. Всяко малко безценно нещо, което те кара да изпитваш вътрешното чуство за удовлетвореност от добре свършена работа си заслужава.

Предполагам имаш прятелка или дай боже жена, която боготвориш ... Опитай да и подариш скапано бельо или евтина козметика и когато го направиш излез със същия лаф ... Залужава ли си за кола за 4000 лв да се купи музика за 1000лв ... Е ти го перефразирай към нея де ... не така директно :-))))

И ако разбереш реакцията и ... тогава ще видиш дали си заслужава.!!!

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към audia6tdi

Сори човече, отплеснах се и ти напълних темата с "мъдри мисли" ... Взимай Пионера и не го мисли. Ако си от София ще те свържа с едно момче, което е много навътре с тези неща ... Той ще ти намери и доста по читаво нещичко.

Предлагам ти да не бързаш, а се огледай и ослушай и за нещо втора употреба но марково.

Ще звънна утре и ако има нещо подходящо ще ти постна тук модел + цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към audia6tdi

Сори човече, отплеснах се и ти напълних темата с "мъдри мисли" ... Взимай Пионера и не го мисли. Ако си от София ще те свържа с едно момче, което е много навътре с тези неща ... Той ще ти намери и доста по читаво нещичко.

Предлагам ти да не бързаш, а се огледай и ослушай и за нещо втора употреба но марково.

Ще звънна утре и ако има нещо подходящо ще ти постна тук модел + цена.

Благодарен ще съм ти Inkozi ако откриеш нещо. Не ми е спешно, но исках и този проблем да си изчистя

:wall:

П.П. От София съм, да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си толкова убеден за себе си, Дерзай!!!

Както казах, за себе си, аз знам какво искам, и какво мога да си позволя. Ти щом имаш пари за кола за 4000.00 и музика 3000.00, бравос. Аз обаче не съм роб на музиката, но виж на колата съм. А що се касае до моята жена, тя си купува евтино бельо, щото го облича 2 пъти и към кофата, И всеки ден е с ново бельо, а не да гледам едно и също бельо година наред, па били те и Триумф.

А повярвай ми, не е човек, който прави компромиси с качеството. Т.е. има и сравнително евтини неща които си заслужават много повече пред скъпите такива.

Но ти си знаеш. Както казах, аз за себе си знам. Просто предложих на колегата нещо. Не съм твърдял, че е марково или друго, Но не е имитация, сами си го произвждат. А да не ти казвам, че като отворих моят Алпайн, половината детали вътре са Панасоник, Сони.

Така беше и преди 10г. когато за първи път изхвърлихме старата, отживяла руско-българска техника и си купихме Панасоник телвизор. Модел на годината. И какво мислиш открих малко по-късно, кинескоп Филипс, тунер Италиански (даже и марка нямаше). И едни процесор само Панасоник. Та се зачудих тогава, какъв телевизор сме си купили. Същата работа е и тук. Както се казваше в "Армагедон", "...американски, руски, какво значение има, всичко се произвежда в Сингапур, Хонконг, Тайланд, Китай...".

Всичко е въпрос на разумен компромис. Инак или си купуваш само С8-ци и то по поръчка, нови и ми даваш за пример гаджето/жената и бельото, или правиш компромис.

Ох, много се разфилософствах. Сори, всеки да си живее живота, както си го разбира сам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"И още повече, купуваш си кола за 4'000.00 лв и и купуваш музика за 1'000.00 лв. Дали е обосновано, а?"

Тук вече ще ти отговоря сериозно .. Дано да ме разбереш ...

Да обосновано е!!!!!!!! .. Когато човек държи и уважава нещата, които обича и харесва трябва да не ги заменя със сурогати. Упс ... това май го бях написал вече.

Заслужава си приятелю ... Заслужава си. Всяко малко безценно нещо, което те кара да изпитваш вътрешното чуство за удовлетвореност от добре свършена работа си заслужава.

Предполагам имаш прятелка или дай боже жена, която боготвориш ... Опитай да и подариш скапано бельо или евтина козметика и когато го направиш излез със същия лаф ... Залужава ли си за кола за 4000 лв да се купи музика за 1000лв ... Е ти го перефразирай към нея де ... не така директно :-))))

И ако разбереш реакцията и ... тогава ще видиш дали си заслужава.!!!

Абе колега Inkozi що така яко запали, съгласен съм с теб аз също не купувам буклуци, обаче се разпростирам и според възможностите си. Айде със здраве :unsure:

Редактирано от pif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кола която струва 6000 лв. да сложиш система Pioneer или JVC от тези дето дисплеите им се прибират в самите тях е малко пресилено да не кажа много ...

Защо да е пресилено ... ако цениш това което искаш да постигнеш ... ако го искаш истински ... ако ти доставя удоволствие ... ако това те кара да се чустваш щастлив ... и разбира се имаш възможността да го направиш дори и малко по трудно да е ... Защо не? ... Кое те ограничава? ... Колата ти за 6000 лева ли ?...

Означава ли, че ако колата ти не е това което искаш, това трябва да те кара да се отраничаваш вътрешно за всичко останало?

Още веднъж ще го напиша ...

НЕЩАТА КОИТО ЦЕНЯ И УВАЖАВАМ НЕ ЗАМЕНЯМ С "НЕЩО ПО ЕФТИНКО".

Това е мой принцип ... Той ми помага и ме кара да вървя напред.

Аз казах! ХАУ! Да не спамим темата повече ... Поне аз спирам.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност ... Крайната цел на всичко, което правим разумно, е достигането на някакъв миг щастие ... Прави сте, че всеки върви по различен път до там ...

Начина е въпрос на принципи. :unsure:

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...