Jump to content

Ауди 80 1,8s quattro


Recommended Posts

Значи имам подръка едно ауди 80 1,8с и ми изпада за безпари ауди 90 куатро без двигателя без стопове гарове мигачи предна броня всичко останало там.

Та въпроса ми е

предния задния мост скоростната кутия окачването дали ще пасне на 80-тката какво би изникнало като проблем кое трябва да се напасва и т.н.

Също в окачването има ли разлика щом е куатро дали ще е по добро от оригиналното на 80-тката?

Нещо по кабеляците трябва ли да се преправя?

Като краен вариант 80-тката ще бъде 1,8Т 225хп куатро ама заради финансовата част първо ще се монтира куатрото.,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - удачния вариант е да преместиш всички нужно в 90-тката. Няма АUDI с предно предаване, което да има заготовка за quattro.

Редактирано от Караконджул
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тунел за кардана има,ама захватите на задните мостове са коренно различни на кола със и без Quattro.

Най удачния вариант за теб щее да прехвърлиш всичко от колата без Quattro на купето с Quattro.

Казвам го от опит :bia: .Правих тази операция преди половин година.

Ето ти и темата:http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=83716

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то тунела е едно такова голямо дет минава през купето и най-ясно се вижда пред задната седалка :bia: изглежда точно като тунел :bia:

Добре да оставим всичко и да обсъдим идеята . Само моста ли е проблем в цялата работа?

Окачването на куатро по добро ли е от на 80 ? Ще пасне ли .

Предния мост ще пасне ли ?

Кабели ще трябва ли да се преправят и какво точно ако трябва.

Моля за отговори на тези въпроси а не разтягане на лукуми моля ви .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чети внимателно, да не те хранят много! Доста просто ти е обяснено, че задния мост на 80-ката не може да се превърне в независимо окачване с диференциал! Захващането е различно. За това е много по-лесно, да прехвърлиш всичко нужно от 80-ката на 90-ката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предния път нещо съм сбъркал с линка.Ето го пак:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=83716

Има доста снимки на задния мост и ще се увериш че няма нищо общо с кола само на предно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата swetli4ko е много прав. Няма начин да настаниш куатро на ауди с предно... Иначе всички щяхме да караме 4х4 :hilezh: . Начина е да прехвърлиш двигателя и всичко останало в 90-та!! Успех колега! Пък и не си първия който пита, просто ползвай търсачката :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...