Jump to content

Нормално ли е?


Recommended Posts

Нормално ли е в това студено време, при отчет на термометъра на таблото 95°С, перката на радиатора да не се включва? И в кой датчик е проблема ако има такъв?

Термостата е чисто нов, отваря при 87°С

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно се бъркам от впечатленията си и навиците си с предишния двигател. Дано да е така де. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така, включва много рядко, но включва, следи само да не тръгне стрелката нагоре, чо тогава става страшно :):):rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди два дни го смених преди смяната на термостата перките включваха точно на 94-95С а сега включват на 98-100С.

На термостата пишеше 87С и на мен ми стана странно но ми обясниха че пълното отваряне на термостата е на 95С и перките е нормално до 100С да се включат. :rotcol::)

Редактирано от vlado
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и моята включва при температура над 105 градуса  :unsure:

Колега,според мен е напълно нормално имаики предвид околната температура!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,според мен е напълно нормално имаики предвид околната температура!

Това не се влияе от околната температура :unsure:

Започва да отваря на 87С и на 95С е напълно отворен термостата

до 100С трябва да се включат перките :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз забелязах такова нещо и яко се бях шашнал. Въпреки че не виждам никаква логика това да е така - термостата се грижи за да може двигателя да достигне оптималната температура (окло 90 градуса), а перката за да не премине тази температура. Перката се управлява от отделен датчик, който няма нишо общо с термостата, а и оптималната работна температура за ДВГ-то е една и съща без значение дали навън е -20 или +40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zdravejte na vsi4ki nov sam,no karam audi i mnogo si go haresvam iskam da popitam kolata mi otkakto q imam durji mnogo niska temperatira edvam strelkata otlepva ot 60-65gradusa nekude ako sedi na mqsto edvam stiga 75gradusa dori i dva dni da raboti ,tova normalno li e? bavno zagrqva kakuv gore dolu trqbva da e normalniq rejim na rabota kato gradusi stava vupros za a4 97 godina predvaritelno blagodarq.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега ще те насолат за маймуницата пич и че не ползваш търсачката ама не се шашкай прееб.... ти е термостата трябва да го смениш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...