Jump to content

Новобранец в газовата тема - съвети


Recommended Posts

Ами Колега за предпочитане е да сложиш газов инжекцион,но щом карате колата само 5000-6000км годишно просто ти казвам категорично,че не си заслужава.За 2км дори при перфектно работещ термостат ти 1км ще караш на бензин докато вдигне необходимата температура да прехвърли на газ.Но все пак ти си решаваш,само си сметни кога ще ги избиеш тези 1000+ лева...После проблеми по двигателя,нямаш багажник и тнт.

Просто споделям горчив опит с тия боклуци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абсолютно никакъв смисъл от газ не виждам за тази кола. Може би трябва да се замислиш да я продадеш и да купиш на жена ти някаква малка хипер икономична количка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега, категорично НЕ!

Аз от 08.02.2011 до сега навъртях 5000 км. Никога не бих сложил ГАЗ, ако минавах твоите километри. Преди това колата я карах само градско и на бенз и не съм си и помислял да и слагам ГАЗ. Обаче, човек никога не трябва да казва никога :respekt:

Имам питане:

Получи ми се прекъсване при каране на ГАЗ. Викам айде да сменя свещи. Сложих NGK 3 полюсни уж най-хубавите били и сега от както ги сложих колата продължи да прекъсва и то повече и почна яко да менка обороти. Това дали е само от свещите, щото малко прди да ги сменя пак имах прекъсване и леко менене на обороти на ГАЗ.

Сножи смених на бензин и като я напънах и пак прекъсна. Прекъсването от свещи ми е познато. На бензиностанцията на Шел момчето на колонката ми вика имах същия проблем. Хвърляй тези ментета и помоли някой да ти купи отвън свещи. Тук в БГ били само ментета :wall:

SOS :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дросела чистил ли си го скоро? Аз имах менене на оборотите само на газ, на бензин не правеше такива мизерии и след чистене на дросела всичко се оправи. А за свещите моите също са NGK, ако не се лъжа номера е BKUR6ET. Взимах ги от Юнитрейд, по 17.40 мисля идваше цена за свещ. Доколкото си спомням не си от София, иначе бих ти дал старите свещи (които си работеха до последно, и са същите като сегашните) да пробваш. Пробвай първо с чистене на дросела :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дросела чистил ли си го скоро? Аз имах менене на оборотите само на газ, на бензин не правеше такива мизерии и след чистене на дросела всичко се оправи. А за свещите моите също са NGK, ако не се лъжа номера е BKUR6ET. Взимах ги от Юнитрейд, по 17.40 мисля идваше цена за свещ. Доколкото си спомням не си от София, иначе бих ти дал старите свещи (които си работеха до последно, и са същите като сегашните) да пробваш. Пробвай първо с чистене на дросела :wall:

Дросела не съм го чистил никога :respekt: Колата я имам от 3 години и съм нямал грам проблеми с обороти. Това с играенето на оборотите е възможно да е от дросела, ама пък за 5000 км толкова бързо да се замърси от карането на ГАЗ?

Първите 3000 км нямах НИКАКВИ ядове.

Четвъртъка ще ходя на диагностика да видим. Аз бях твърдо убеден, че проблема е само и единствено в ГИ, но снощи сменяйки на бенз и настъпвайки, така яко ми претрисаше. Днес сутринта, отново на БЕНЗ - никакви ядове.

Нензнам, може и да има утайки, нали ГАЗ-та е супер качество. Ще ги накарам да погледнат филтрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дросела не съм го чистил никога :wall: Колата я имам от 3 години и съм нямал грам проблеми с обороти. Това с играенето на оборотите е възможно да е от дросела, ама пък за 5000 км толкова бързо да се замърси от карането на ГАЗ?

Първите 3000 км нямах НИКАКВИ ядове.

Четвъртъка ще ходя на диагностика да видим. Аз бях твърдо убеден, че проблема е само и единствено в ГИ, но снощи сменяйки на бенз и настъпвайки, така яко ми претрисаше. Днес сутринта, отново на БЕНЗ - никакви ядове.

Нензнам, може и да има утайки, нали ГАЗ-та е супер качество. Ще ги накарам да погледнат филтрите.

В самото начало направи грешен избор.Пита много и взе грешно решение,доколкото се сещам и в самото начало имаше проблеми.Сам като паднеш казват най много боляло. :flehan:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В самото начало направи грешен избор.Пита много и взе грешно решение,доколкото се сещам и в самото начало имаше проблеми.Сам като паднеш казват най много боляло. :flehan:

Аргументирай се колега, иначе е голословно. Нямал съм грам проблеми в самото начало.

Недей спекулира :)

Ако имаш с какво да помогнеш, то сподели иначе не ме интересува :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги снощи хванах една закономерност. Ако съм на ГАЗ и изрежа хубаво на първа и после бодна втора, то започва да прекъсва след превключването на 2-ра. Тази процедура я пробвах и на бензин, но не се получава. Искам да отбележа, че след включване на 2-ра скорост, подавам яко газ до ламарината :flehan:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги, съжалявам за архиологичните разкопки но мисля да слагам газова на 1.6 101 коня. Доста възможности има за слагане на ГИ във Варна, но все пак да ви попитам. Фобос, AC ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...