Jump to content

Щракане от пред Аудиб4 АБК


homs12

Recommended Posts

Здравеите колеги.От два дни започна да щрака в ляво отпред и мисля чее карето.Щтрака при всяко положение на волана спира само като върна газта малко като подам и пак почва.Аз мисля ,че е вътрешното при това положение.Кажете прав ли съм?Мерси предварително. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се разбере преди да я разглобя

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не са тампоните на носачите или магарето? Моите са за смяна и отдясно при рязко потегляне, спиране или по - рязко влизане в завой пука.

Може ли да се разбере преди да я разглобя

Виж маншоните на каретата здрави ли са? (дали са омаслени)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледах колега здрависа и си щрака като на каре

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен звукът е същият като от заминаващо си каре. Според мен е добре да я закараш в някой сервиз, да я вдигнат и да се провери състоянието на тампоните на носачи и магаре. Щом са здрави маншоните, не ми се вярва да е от каретата. Нека и другите колеги да изкажат мнение все пак. Пробвай като не си на скорост рязко да спреш и слушай за пукане.

Редактирано от okops
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щракат само външните карета и се тестват много лесно.Пълен ляв на място и тръгваш с газ,после същото на пълен десен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че ако волана е в положение за движение направо,не трябва да щрака карето,но ще разбереш истината ако караш напред и после въртиш пълен ляв волан,ако се усили щракането,приготви около 65 лв аз комплекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен лично ме съмнява тапони на магарето или некой тампон на мотора.

трябва да е много зле карето че да щтрака и на прав курс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Здравейте,

тъй като имам много подобен проблем, искам да ви попитам за мнение. Имам щракане отпред дясно, което е еднакво лошо както на завои, така и на прав път. С подаването на газ се чува по-силно, с отнемането също. Притихва (но не изчезва само с мъничко газ докато намаля). До 50-60км е само щракането, след това прераства във вибрации. На 80 е ужас, сякаш тогава изпада в резонанс. Цялата кола се тресе. Външното каре го смених вчера-няма подобрение. Вътрешното каре постоянно го намирам с развити от фланеца на диференциала болтове. Омазано е цялото. Първия път като ги затегнах се оправи за 100тина км, но вече не става номера. Мисля, че вътрешнпто каре трябва да е причинатта за проблема, но все пак искам да питам за мнение - дали съм прав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...