Jump to content

  

52 гласа

  1. 1. На колко часа да се up-ват обявите в

    • 24 часа
      20
    • 48 часа
      24
    • когато си искат
      7
    • не влизам в под форум купува/продава
      1


Recommended Posts

Ся.... по другите форум им трият темите където не е писано повече от 14 дни, ма тук никой не го споменава това, нали?

За редактирането на мненията е много просто - има личности в това общество, а вероятно и на други места, където адски им е изгодно изръсвайки някоя глупост да ходят и да си зариват лайната с маргаритки. По този начин излизат чисти, темата остава с "бели петна", сиреч липсват направо цели постове и това дразни още повече останалите. За това и опцията да си редактираш мнението е активна в рамките на един час.

Едно нещо мога да променя ТЕСТОВО (!!!!!), а именно да сложа опция да си скривате мненията. Имайте предвид обаче, че това остава видимо за модератори и админи. Ако искате пускам ви тази опция, но хвана ли някъде някой да си крие постовете из темите - горите всички и ви връщам обратно както сте в момента. Ако сте навити - действам.

Адрес на коментара

Темата беше за ъпването на темите в Купува/Продава и най-вече в раздел Продава - авточасти, консумативи и автоаксесоари ако правилно съм/сме разбрал/и :respekt:

Беше засегнат и един друг въпрос, който удобно се подминава :hilezh:

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара

Ся.... по другите форум им трият темите където не е писано повече от 14 дни, ма тук никой не го споменава това, нали?

Няма да е зле да се трият защото още ми звънят за обяви дето съм пускал преди 2 години тук. Въпреки че от долу пише:продадено/на и темата и дори темата заключена.

За редактирането на мненията е много просто - има личности в това общество, а вероятно и на други места, където адски им е изгодно изръсвайки някоя глупост да ходят и да си зариват лайната с маргаритки. По този начин излизат чисти, темата остава с "бели петна", сиреч липсват направо цели постове и това дразни още повече останалите. За това и опцията да си редактираш мнението е активна в рамките на един час.

Съгласен съм в случая с теб така е : ))

Когато си прав си прав няма две мнения :respekt:

Едно нещо мога да променя ТЕСТОВО (!!!!!), а именно да сложа опция да си скривате мненията. Имайте предвид обаче, че това остава видимо за модератори и админи. Ако искате пускам ви тази опция, но хвана ли някъде някой да си крие постовете из темите - горите всички и ви връщам обратно както сте в момента. Ако сте навити - действам.

Много хора ще спекулират с това и точно за това ще си крият мненията и не мисля че много ще изкара тази опция : )

Темата беше за ъпването на темите в Купува/Продава и най-вече в раздел Продава - авточасти, консумативи и автоаксесоари ако правилно съм/сме разбрал/и :D

Беше засегнат и един друг въпрос, който удобно се подминава :hilezh:

А баш : )

Какво се случва ако си ъпвам обявите сутрин и вечер и през деня по няколко пъти ?

Адрес на коментара

Темата беше за ъпването на темите в Купува/Продава и най-вече в раздел Продава - авточасти, консумативи и автоаксесоари ако правилно съм/сме разбрал/и :hilezh:

Te това е проблема...Ще ми е интересно ще има ли решение...

Адрес на коментара

Темите да се ъпват на 48 часа...и неактивни 14 дни ..отиват на бунището

така е по останалите форуми или поне в повечето които посещавам

Точно. Само че..... :bia:

Адрес на коментара

В Tuning.bg форума има бутон ПОВДИГНИ ОБЯВАТА, който можеш да го видиш само когато е вече възможно да се повдига, т.е. като изтекат 48 часа. През останалото време не виждаш бутона. И е строго забранено да се ъпва по друг начин, освен с този бутон.

Това мисля, че е най-радикалното решение на проблема.

Напълно съгласен с колегата, това е решението :rolleyes:

Адрес на коментара

..

и отговора е това

Всичко много хубаво, но:

- няма как да окажем на форума, че може само в "тези и онези" подфоруми може да се редактира заглавието. Задава се глобално.

- не виждам кой ще добави бутон за "UP" както е при Туник.бг.... съмнявам се да има плъгин, ако искате потърсете!

:rolleyes:

Редактирано от staniola
Адрес на коментара

Това ли имаш предвид?

А когато даден потребител има повече от 20 30 40 50 теми и ги Up-не след въпросните 24/48/72 .... часа, какво се случва с обявата на Ганчо (примерно) която потъва на 3-та 4-та 5-та ... страница ? Та Ганчо каква вина има че продава само един/два/три ... артикула, но обявата му потъва и когато дойде момента да си я Up-не, цялата схема се разиграва отново и отново.

Ако да - няма решение. Поне аз не виждам. Освен всичко си мисля, че целта на форума е предимно разрешаването на технически проблеми и едва след това пазар на резервни части, та не смятам да гласувам "ЗА" за какъвто и да е приоритет относно целия раздел "Купува/продава".

Адрес на коментара

Много просто, ограничава се потребителите да имат 1-2 теми в подраздел, а не да се пуска отделна тема за всеки артикул.

Това е просто пример, което даваш и не си го виждал в други форуми нали :f_ck_you::musik:

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара

Аз съм за варианта на 24 часа да може да се ъпва. Ако някой иска спешно да купи или продаде нещо, 48 часа ще са му много. А обявата му може да е заминала назад, не защото не е интересна примерно, а понеже я е пуснал не в пиково време и не я евидял, който трябва. Защо тогавада не може по-често да я ъпва?

Аз съм за варианта на 24 часа да може да се ъпва. Ако някой иска спешно да купи или продаде нещо, 48 часа ще са му много. А обявата му може да е заминала назад, не защото не е интересна примерно, а понеже я е пуснал не в пиково време и не я евидял, който трябва. Защо тогавада не може по-често да я ъпва?

Адрес на коментара

Аз съм за варианта на 24 часа да може да се ъпва. Ако някой иска спешно да купи или продаде нещо, 48 часа ще са му много. А обявата му може да е заминала назад, не защото не е интересна примерно, а понеже я е пуснал не в пиково време и не я евидял, който трябва. Защо тогавада не може по-често да я ъпва?

+1

Адрес на коментара

Направете следния тест. Пуснете една обява и вище колко назад отива за 48 часа. Щом ви се струва доста : )

Колегите по горе бяха писали също че това е технически форум в който си помагаме, а не влизаме само да си "ъп-нем" темите и излизаме до утре и пак същото упражнение.

Пък и както казах и по рано от тема в този форум купува продава са ми звъняли след години...(около 2г.) без да преувеличавам. Ало.. обаждам се за купето валидна ли е обявата.

Така ми бяха звъняли и за още някакъв телефон може би след около 10-тина месеца след като го бях пуснал за продажба. Една девойка писала в гугъл "продавам телефон нокиа хххх" и хоп излиза моята обява и тя звъни. Само че не вижда че е от преди дооста време и в нея пише че е продаден : ) Сега ще кажете е да ти от къде си сигурен че е от тоя форум. Да и аз за товя я попитах как ми намери обявата? И тя повтори процедурата и ми обясни подбробно :respekt:

За това би било добре след определен период от време да се трият ако са неактивни.

Добрата практика от доста от форумите показва че на 48 часа е най удачният вариант. Но все пак това си е мое мнение което споделих с Вас и сега вече ми олекна и мисля да си лягам :stupid:

Айде честит ви пореден сняг :flehan:

Адрес на коментара

Няма ли да е по-добре да се напишат отделни правила само за Купува/Продава?

За целта обаче, трябва да има Х на брой модератори, на които да им се вмени в длъжност, следенето на правилата, само и единствено в тази част на форума и никоя друга.

ето примерни правила друг форум, с подфорум Купува/Продава(доказано работят от много години):

Тези правила са допълнение към ОБЩИТЕ ПРАВИЛА на форума и важат САМО за този раздел.

ПРАВИЛА ЗА РАЗДЕЛА КУПУВА/ПРОДАВА

1. Формулирайте темата и мненията си в дадена тема съобразявайки се с общите правила на форума към http://audibg.com

2. Задължително е при продажба на някаква стока, продавачът да определи и напише в самата тема реалистична цена. При неспазване на това правило се трие темата ! Директно се трият и фиктивни постове от рода "Цена - за правилата 1 лв."!

При купуване/търсене, поставяне на цена не е задължително, но е препоръчително да се направи - по този начин ще се предлагат само оферти, които търсещият може да си позволи.

За улеснение на останалите напишете от кой град сте и дали работите с куриерски фирми.

При приключване на сделката, укажете ясно това в самата тема или евентуално пуснете рапорт за затваряне на темата. Оставете да се вижда историята на продажбата и не редактирайте след това постовете си, както неправилно е направено например в тази тема.

3. Не е позволено да се създават няколко теми, за един и същ обект на продажба, на покупка или на замяна.

При пускане на нова тема с група продукти, в която фигурира дори и само един продукт от вече отворена стара тема, то новата се изтрива цялостно, така че помнете какво сте продавали (купували) досега.

Наказанията по тази точка са уорн и поставяне под модераторско наблюдение.

Правилото дублира вече съществуващо такова от общите правила на форума, но е добавено, заради зачестилите нарушения.

4. Задължително е да се пише в заглавието на темата какво продавате или купувате. Пример:"Продавам видеокарта GeForce4 MX440 / 128MB / 128bit". Вътре в самата тема сте длъжни да дадете максимума информация за стоката, която продавате. Снимките се поместват в самата тема (указание). Ако продавате повече от една част, задължително упоменете това в заглавието на темата. Ако нямате инфо за стоката, задължително споменете за това в темата си и то още при отварянето й. При нарушаване на това правило се трие темата !

5. Забранява се коментара на цените, които са определени от продавача, но не се забранява пазарлъка при интерес от страна на купувача. Постове от сорта на "Това го има за 2лв. на руския пазар" ще бъдат много строго наказвани. Всеки има правото да реши сам каква е цената на стоката която продава. Това е свободен пазар.

Абсолютно забранено е да се коментира продаваната стока от хора незаинтересувани от покупката й. Наказанието е XX% уорн !

Също така в раздела са забранени коментари и питания към модератори за техни действия. Такъв род въпроси се решават в специализираната тема за коментиране проблемите в раздела. При неспазване се прилага наказание с XX% уорн. При повторно неспазване ще има по-строги наказания.

6. Цената се определя от продавача. Предлагане на цени, които са с голяма разлика под цената определена от продавача, ще се трият директно.

От друга страна - определяне на цена, еднаква или по-висока от тази в официален магазин, на един и същ продукт, с едни и същи екстри към него, е крайно нежелателно и е възможно да бъде третирано от модераторите като изкуствено завишена цена с цел бъдещи ъпове с редукция на цената, така че сверявайте цената си, преди да я поставите! Помислете, че никой няма да предпочете да купи от човек дадена стока, при положение, че абсолютно същата стока се продава в магазина нова и с гаранция.

7. Абсолютно се забраняват постове с цел да вдигнат една тема по нагоре или да я върнат на първата страница. UP постванията са строго забранени ! Това също важи и за UP-ване на много стари и най-вероятно вече невалидни теми за покупко-продажби. Вдигането на тема може да се осъществи само в случай, когато има промяна в първоначалните условия, предлага се нова по-атрактивна цена или някакъв бонус към продаваната стока. Намалянето на цената трябва да е съобразено с дадените по-долу цифри. При неспазване се прилага предупреждение с XX%!

- За продукти с цена под 10 лева, минималното понижение на цената е 1 лев.

- За продукти с цена между 10 лева и 25 лева, минималното понижение на цената е 2 лева.

- За продукти с цена между 25 лева и 100 лева, минималното понижение на цената е 5 лева.

- За продукти с цена между 100 лева и 400 лева, минималното понижение на цената е 10 лева.

- За продукти с цена между 400 лева и 1000 лева, минималното понижение на цената е 25 лева.

- За продукти с цена между 1000 лева и 2000 лева, минималното понижение на цената е 50 лева.

- За продукти над 2000 лева, минималното понижение на цената е 100 лева.

Допускат се и промоционални цени за определен период, но след изтичане на съответния период, продавачът няма право да върне предпромоционалната цена, а е длъжен да направи редукция, съобразена с цифрите по-горе.

Същото важи и за затворени поради "ъпване" теми - нова тема се допуска само след редукция на цената.

/Пример: Ако някой е пуснал стока с цена 50 лв. и след това пусне пост "up", темата му се затваря и продавачът евентуално получава 20%. Нова тема със същата стока може да се пусне с цена 45 лв./

8. Забранява се предлагането на подобна стока в тема пусната от друг потребител. Ако имате еднаква стока за продаване сте длъжни да я обявите в нова тема. Това се отнася и за раздел "Купува" - ако търсите подобна стока, отворете си ваша тема. При неспазване - 20% уорн и триене на мнението !

9. Ако има двама купувачи, които спорят за дадена стока, наддаването трябва да се прави със стъпка минимум от 1 лев. Всякакви стотинкови наддавания ще се приемат като директна подигравка с форума и като гавра с продаващия стоката. Изключение правят случаите в които се продава стока чиято стойност е в стотинки . При неспазване се прилага наказание с ХХ% уорн !

10. При обявяване на търг (който трябва да се обяви още в заглавието на темата), продавачът трябва да определи края на търга с указани дата и час (ако последният липсва, за краен час/минута се приема часът и минутата на пускането на темата), стартовата цена, блиц цената и задължително минималната стъпка на наддаване, която да не бъде стотинкова. Изключение правят случаите, в които се продава стока, чиято стойност е в стотинки! При нарушаване на това правило се трие темата !

Наддаванията могат да се правят до последната минута, включително. Например, ако крайният час на даден търг е 15 часа и 30 минути, наддаване, направено в 15.30 е валидно, а в 15.31 - невалидно. Ако има няколко участника, наддали в една и съща минута, за спечелил търга се приема този с последния пост.

При участие в търг, участвайте със суми, които наистина може да заплатите ако спечелите търга! Ако след края на търга се откажете по някаква (уважителна) причина - уведомете максимално бързо за това продавача и/или някой модератор. При неспазване на последното се получават XX% + временна забрана за писане във форума (по усмотрение).

11. Могат да бъдат продавани и купувани всякакви стоки и услуги, стига тези стоки и услуги да не са в разрез със законите които се прилагат в България към този момент. Коментари по отношение качество и продаваемост на стоката/услугата ще бъдат наказвани с XX% уорн ! Имайте предвид, че безсмислените шеги/постове в раздела са крайно нежелателни!

12А. Този форум/раздел е предназначен за продаване и купуване на лични стоки в ограничени количества. Това означава, че ако сте фирма/ET и/или искате да продавате масово даден продукт, то мястото на обявата ви не е тук, а някъде където ще трябва да си платите. Такива теми до момента бяха затваряни, а от този момент нататък ще бъдат трити директно, а потребителят, който ги е пуснал ще бъде предупреден - често с допълнително наказание, което ще гарантира, че ще се съобразява с това правило. Целта на правилото е да не превръща форума в място за комерсиално въртене на бизнес, защото той не е такова място, а е единствено за нормалните хора, които търсят да си закупят нещо в единична бройка (бройки) или да продадат нещо, което вече не им е нужно. Казаното важи с пълна сила и за селскостопанската продукция, дори и да е лично производство.

12Б. Допълнение от 05.01.2011: Всяка тема може да съдържа максимум 10 позиции за покупка или продажба, като впоследствие в същата тема нови позиции не могат да бъдат добавяни. При по-малко от 10 позиции се допуска добавянето на нови във времето, но във всеки момент може да бъдете помолен от модератор да опростите темата, ако междувременно е станала прекалено претрупана с нови постове, в които са добавени новите позиции.

Право на модераторите е да определят дали в конкретен случай става дума за масова продажба, както и дали умишлено не се заобикалят правилата с включване на повече бройки в позициите, определени от точка 12Б.

13. Забранени са изолирани постове, несъдържащи никаква конкретна информация относно сделката, от сорта "имаш мейл", "имаш ПМ", "Пиши ми на скайпа" и т.н. По преценка на конкретния модератор, такива постове е възможно да доведат до warn и moderated още при ПЪРВО провинение, така че моля - вземете го предвид.

14. За особено тежък спам в темите за покупко-продажби ще се считат фалшивите линкове, водещи до гласуване и/или трупане точки на съответния човек. Също така - линкове, водещи до други сайтове, в които се продават стоки могат да бъдат изтривани без предупреждение от модераторите (като го придружат с наказание по усмотрение), а при повторно поместване - потребителят получава по-строго наказание.

___________________________________________

Модераторският екип Ви благодари предварително за прочитането, асимилирането и прилагането на тези правила.

Тъй като ситуациите в живота понякога не са само бели и черни, екипът си запазва правото да преценява във всеки един отделен случай, доколко е нарушено дадено правило и какво наказание трябва да се наложи.

Не е необходимо да изпращате лични съобщения с протести. Правилата не са завинаги такива и могат да се променят (добавят) с времето. В този си вид сме установили, че изпълняват добре предназначението си вече доста време.

Ако все пак искате да коментирате нещо, свързано с раздела, моля да не пускате цяла тема само за това, както и да не ползвате темите за покупко-продажби.

Моля спазвайте правилата !

пс: хубаво е да има правила но още по-добре е тези правила да се спазват !!!

пс2: признавам си че дори и аз съм нарушавал правилата (справка може да си направи всеки) но за мен е смущаващ факта че и членове на модераторския екип го правят, това е лош пример за останалите !!!

Адрес на коментара

Колега в тоя форум няма значение какво мислят или искат потребителите.

Важното е администраторите с кой........

Това ще го спестя щото ще отнеса бан.

Адрес на коментара

Колега в тоя форум няма значение какво мислят или искат потребителите.

Важното е администраторите с кой........

Това ще го спестя щото ще отнеса бан.

Не е нужно да посочваш поименно :gruebel:

Темата се изчерпа много отдавна, то се знае защо :hilezh:

Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...