Jump to content

Странен проблем - тракане на предно ляво колело


pepone88

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам един много странен проблем с предното ляво колело. Казвам странен защото всичко по него съм сменил преди по-малко от 500 км. (4 бр. носочи, биалетка, каре, лагер) Проблема е следният, когато съм в движение и наближавам светофар започвам да намалям леко и плавно с натискане на педала на спирачката и в този момент се чува едно тракане от лявото предно колело, и колкото повече намалям скоростта тракането се увеличава. Това не го прави всеки път, и при висока скорост извън градско го няма за сега преблема.

Благодаря Ви.

Редактирано от pepone88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тракането го има само при намаляне на скоростта. А й, както казах и 4 носача са сменени преди по-малко от 500 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тракането го има само при намаляне на скоростта. А й, както казах и 4 носача са сменени преди по-малко от 500 км.

И при мен така беше и голямо чудене се чудех от какво е,а то се оказа,че не съм затегнал хубаво джантата след смяна на летните гуми със зимни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен така беше и голямо чудене се чудех от какво е,а то се оказа,че не съм затегнал хубаво джантата след смяна на летните гуми със зимни.

оф и аз имам същия проблем, при ниска скорост тропа яко, все една е биалетка, ходих в два сервиза и не могат да открият какво е разбито. Когато карам с висока скорост няма тракане. Носачите ми са си оригиналните, но ако трябва ще сменям, но кой точно долен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен го има, даже не е тракане, а стържене

дискове и накладки съм сменил преди 1000км

тъпото е, че почне ли да стърже колата започва да спира много бързо, но това го прави само в града, с много ниска скорост

лагер може ли да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантата сваляш и гледаш дали е стегнат добре спирачния апарат и компонентите около него....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В много голям филм съм влязал колеги, свалих през почивните дни предната лява гума. С мойте скромни познания нищо нередно не видях. Монтирах обратно гумата но нямах "опашки" да вържа таса и реших да не го слагам докато не си купя. Запалих колата, газ до първия магазин,и до там нямаше нито тракане нито нищо.....пачнах да си мисля че наистена е от спирачния апарт, като загрее и неможе да изстине до следващия светофар и от там идва тракането, понеже таса му пречи да отдели температурата. Да, ама не... сложиш таса, и сигурно едно 20-30 км. съм навъртял в града.... тракане не чух. Водих колата и на мойстора при които смених всичко по колелото, човека каза всичко е наред. До ден днешен тракане не съм чул.

Благодаря Ви за всички предположения, ако има развитие по проблема ще пиша отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ако е от спирачния апарат, какво е решението....нов спирачен апарат или с някакви смазващи срейчета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ако е от спирачния апарат, какво е решението....нов спирачен апарат или с някакви смазващи срейчета?

може да се наложи просто почистване и смазване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

НЕ никакви спирачни апарати и глупости...Пресен случай...Тръгвам от Велниград към Пловдив...надолу по завоите дадох на аудито яко ръчка...добре се представи в завоите, исках да пробвам окачването...стигнах до Пловдив....разходки ала бала, и на връщане към хотела(бях на спа малко) се чуваше яко тракане, като изчезваше при натискане на педала на спорачката или когато увеличавах скоростта, но като връщах газта пак се чуваше тракането...Изпаднах в паника и веднага спрях-не точно но след 1-2 километра...установих, че 3 от предните десни болта са доста хлабави...хлабави около 3-4 оборота с ключа :wall: ....Така, че ако си карал по-екстремно може и от това да е или просто са се разхлабили малко :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...