Jump to content

Радар Whistler xtr-575


Recommended Posts

Колеги,търся упътването на този радар на български понеже оригиналното е на английски, основните неща успявам да си ги преведа, но има някой които не успявам. Ще съм Ви, благодарен ако някой го има на български или ми даде линк откъдето мога да си го изтегля. Благодаря предварително на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента превеждам инструкцията за XTR-145/265/335. Не знам дали ще ти свърши работа защото твоят модел не е включен, но може и да ти помогне. Ще я кача, като приключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

XTR-145/265/335 са малко по-нисък клас и вероятно някои от функциите на 575 ще липсват.

Към колегата - кажи какво те мъчи и ще се опитаме да помогнем. :)

Редактирано от Ivo-G
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и без това повечето функции, като гледам, в БГ не ни вършат работа, като например РОР (нямаме лазерни радари), VG-2 (радар детекторите в БГ не са незаконни, не става въпрос за антирадарни устройства), така че може и да има полза от по-старите версии. Не съм свършил превода още, че ме занимават с едни глупости шефовете.

Колегата наистина най-добре да каже какво го тормози, пък аз пак ще го кача превода

Редактирано от yan4ika
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като цяло доста от нещата си ги превеждам, но тъй като не съм "first" с английският, а сега се сещам не успявам да си наглася пустия му компас все паказва 90-градуса, друго за което се сещам не мога да активирам функцията в която радара да ми говори(а доколкото прочетох когато си го поръчвах си я имаше тази функция) на коя честота ме засичат било Х,К,Ка....... Това е засега в общи линии.

Редактирано от mikele
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото видях в спецификациите този модел няма гласово известяване.

При мен (PRO78) в менюто има опция VOICE On/Off, но различните аларми

се разпознават лесно и заради различния звуков сигнал, предполагам и при

теб е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Porter,явно нещо ни се разминава инфото или гледаме различни спецификации тук пише,че има гласово известяване http://www.inesauto.com , дори когато гледах ревютата в You Tube го даваха да плямпа.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

POP няма нищо общо със лазер(Lidar) а означава радар със свръхбърз импулс(К, Ka Band), но засега в БГ е неизползваем понеже нямаме радари с POP mode. A според самия изобретател на POP режима(MPH Industries), измерването на скоростта c POP не е точно, а само приблизително...за да се прецени с превишена скорост ли е автомобила, и ако е така го стрелят на нормален режим. затова винаги POP OFF, освен това ако радар-детектора е с вкл. POP, има много фалшиви аларми, задейства се от други радар-детектори в близост до твоя...

Колега, аз имам XTR-695 и XTR-590 и при двата калибрирането на компаса се извършва по следния начин:

Натискаш еднократно MENU и първото меню за настройка е на компаса(CAL MODE). След това натискаш едновременно бутоните от другата страна(DARK+QUIET) и след това изписва на дисплея да карам две пълни обиколки, като ги завъртиш обиколките трябва да ти изписка и да излезе автоматично на основния си режим. Избери достатъчно широко място, където няма сгради или електропроводи и там пробвай да калибрираш компаса. При мен винаги се получава и от двата, като разликата им е не повече от 5 гр. Ако обаче при теб не се получава автоматично калибрацията,за да я завършиш след като си завъртял двете обиколки, натисни едновременно бутоните: Dark+Quiet.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благоря ти колега за инфото относно калиброването на компаса :steinigung:! А под две пълни обиколки какво разтояние да разбирам?

Редактирано от mikele
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... тук пише,че има гласово известяване http://www.inesauto.com ...

Там го пише само в инфото на български, а в дадения цитат от Whistler по-надолу в страницата го няма.

Ето какво пише в опътването:

Integrated Real Voice® (N/A on XTR-575)

T.e. не присъства при твоя модел.

Редактирано от Porter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...