Jump to content

Пак за разхода на 2,6


Satriani

Recommended Posts

След последното засичане на разхода - градско 17,3 на 100!

Имам няколко въпроса:

Това нормално ли е по дяволите?

Колата е карана на диагностика и всичко е ок. Няма кьорава грешка, не гълта въздух всичко е слънце.

Сменено е всичко което би могло да има връзка с разхода - гумички на дюзите, въздушен филтър...

Нямам катализатори, с резонансни гърнета съм.

Колата се кара с добавка ( Само Сонакс и Редекс ) за почистване на горивна система и дюзи.

Карам си както всички нормални хора....

Единствено не съм сменил горивен филтър - но знам дали той какво общо би могъл да има...

И друго - нещо не мога да схвана вашите коли какъв разход дават за да си направя сравнение и съдя само по това което ми казва колегата Вертер за неговия разход а именно - 14-15 градко.

Дали проблема не е, че карам колата на доста къси разстояния? Или трябва да чопля по-навътре в проблема...

Редактирано от Satriani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi V6, а защо на Verter харчи по-малко тогава?

И втори въпрос към теб: Ти ли си ходил преди доста време на диагностика под моста Чавдар и са ти правили някакви чистения на клапаните със специална добавка?

10х предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко са дълги разтоянията на които караш е много важно така че това че караш на кратки курсове е основната и 99% единствената причина за разход 17.3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A SATRIANI забравих да те поздравя за добрия вкус по отношение на автомобилите и най вече музикален.

чакай да се изфукам и аз това долу сам аз и ГОЛЕМИЯ!!! ако си меломан сигурно ще се сетиш кой е . аз сам пианист може да заформим някое рок или джаз сейшънче :dance:

post-2557-1138907276_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак да кажа, че карам с бензин А98, което ми сваля 1-1,5 литра от разхода с 95. моята стотица е една от най леките с този 2.6 двигател 1450 кг (нямам много екстри то само климатроника качва едно 50-60 кила)

Градското ми главно е в Люлин, все пак широки улици :) , по центъра много рядко слизам, Ники може и от това наистина да ти идва този разход :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм по-спокоен вече. Колата ме кефи страшно много но при самата мисъл, че може нещо да е разбъзикано се дразня много. Затова и съм се заял за тоя разход. Особено депресиращо ми подейства разхода на Влади (Verter) :dance: И от там като ми е влезнала тая муха в главата то не бяха диагностики не беше чудо. :)

Nasti и аз все си мисля че е от кратките разтояния но искам да съм сигурен, че не пропускам нещо дребно...

Иначе върви на пушка колицата. Не си я давам още....

П.П. Cecov6 , ти ли го слага тоя газов инжекцион или така я взе?

Редактирано от Satriani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi V6, а защо на Verter харчи по-малко тогава?

И втори въпрос към теб: Ти ли си ходил преди доста време на диагностика под моста Чавдар и са ти правили някакви чистения на клапаните със специална добавка?

10х предварително.

По първия въпрос: много зависи къде и кога си караш колата. На С4-ката за една събота и неделя (спокойно движение) минах 200 км в София с разход около 13.5/100 газ. В задръствания и по 20/100 ми харчи.

Казах, че разхода е нормален, от личен опит. Преди имах 2.6, какво ли не му правих, какво ли не сменях, е харчи си 18 и това си е. Водих я при всякакви светила, ефект почти никакъв.

По втория: Не, не са ми ги чистили клапаните под моста Чавдар. Бях при Мишо и той ми даде един сервиз в Драгалевци, където ми ги измиха. Естествено ефект НУЛЕВ.

Та... Карай си колата, спри да наливаш грешни пари, бездънна яма е това чувство, че нещо не е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, като гледам колата на CECOV6, неговата има дебитомер. А мойта нямаше... Вертер, твойта има ли? Направи ми впечатление, че бяга доста приятно, може и разхода да й е по-нисък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Satriani, както каза Nasti много зависи на колко кратки разстояния и колко често караш колата. ако са под 5 км по-добре изобщо не я карай, то в книжката на колата си го пише черно на бяло. през тези няколко км, дори колата да загрее, разходът е много по-голям от даденото по книжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всичко за отговорите. :respekt:

Вече съм спокоен и се кефя още повече на колицата.

Влади, ти си маняк батка... Глезиш си колицата както подобава и тя ти връща за грижите...

Специални благодрности на Audi V6 за участието в темата. В сервиза под моста чавдар ми обясняваха за някакво ауди 2,6 дето май било от клуба и му правили такива експерименти за почистване на клапаните. С някаква добавка която не се слага в бензина а колата работи само на нея. Разкачали системата, слагали външна помпа и колата изгаря около 4-5 литра от това нещо.. Почиствало идеално клапаните.. цена около 40лв. + работа.

Проблема е, че човека на когото са го правили не се е обадил после да каже какъв е ефекта. Та за това те питах дали не си бил ти.

Cecov6 - все още ми е интересно за твоя газов инжекцион. Моля те кажи ми ти ли си го слагал и ако е така къде? Много искам да видя нещо такова направено на V6 2,6 мотор.

Редактирано от Satriani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе като сте се заговорили за разход как ме виждате с В4 2,3 бенз.

18-25 ...........28 преди ми гореше извънградско 6.5-8 оба4е не вдига пове4е

от 120 штех да я запаля от яд към морето 2003, предишното ми беше яйце

80 1,8 160км 5 души без проблем резнах катализатора мале мале

бягааааааааа .... от миналата зима оба4е нещо зе да седи на 60 градуса

и да погорва яко тарпех,тарпех и взех 4е си смених термостата оба4е си гори

бая колко е вашия разход сутрин плая 2км обяд паля 2км ве4ер пак 2км

по4ти неможе да загрее миналата година до Поморие 198 лв А92 4е по евтин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

газовия инжекцион сам го сложил преди 1 месец при Любо от малкото /СБА/ в орландовци цена 1400лв с работата ,инжекциона е руски ама доста съм ровил по темата и мисля че не отстъпва по нищо на италианските, даже напротив

ако ти е толкова интересно как изглежда ще хварля една снимчица скоро

post-2557-1138996157_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, Любо инжекциона го знам. Той още преди 5 години се занимаваше с тия руски инжекциони. Водят го светило някакво :-) Лично аз съм пращал навремето хора при него и бяха доволни но не за газови а за други ядове..... Направо го бях забравил тоя човек. Учудвам се, че още е там.

Ще съм много благодарен на снимка и дано се засечем на някоя среща за по-подробен оглед. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ!!! Купих една а6 '95 г. 2.8 V6 quattro,тъй като колата е претърпяла леко произшествие,сега е в бокса.Та,доколкото знам харчи около 20л/100км бензин.В момента карам голф 2 с метанова уредбица и съм много на далавера откъм горивото.Ако някой знае нещо за това как седи въпроса със поставянето на газова /метан или пропан-бутанова/ уредба на този двигател,моля да ми помогне,защото скоро ще я подкарам,и наистина не ми се мисли за разхода... БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мене 3 неща:

1. Доколкото знам 2,8 харчи по-малко от моята (2,6)... чувал съм и за 11 разход!? Тук има колеги с опит с такива коли нека те да кажат.

2. За газта ~ 2000 лв. На мен ми звучи глупаво но ти си решаваш.

3. МНОГО ВНИМАТЕЛНО проучи въпроса и не прави компромиси с газовата ако все пак решиш. Избързаш ли или ако се стиснеш за парички - вероятноста да имаш ядове е голяма и колата ще ти излезе златна. Мотора хич не е евтин за поддръжка.

П.П. Помисли все пак! 2,8 на газ звучи странно ... според мен де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сатриани, твоята не е ли quattro, щото си мисля че е и това ти дига поне с 1л/100км, разхода, а и тва замерване да не си го правил в най-големия студ, щото моята с 1,8 двг харчеше средни 14/100 тогава! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ГОЛЯМО мое съжаление не е куатро.... Следващата може би ще е :flehan:

Като я купувах не можах да събера парички и човека си взе куатрото за по натам... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бате това 11 хич не го вярвам...и 15 да е пак ще викам ура :bia:

Забравих обаче да кажа, че е автоматик...това сигурно качва разхода?? или греша?Наистина не съм я карал и нямам идея колко харчи-просто чета тука за разхода на вашите коли и си викам..... Сега за газта какво да ти кажа-не съм решил,както ти каза на този двигател е доста смешно да му сложиш агу.Все пак имам съсед в варна,който има агу сервиз /той ми сложи метан на голфа и съм много доволен/ човека има бенц 124 3.0 и си е сложил метанец... Наистина незнам,разхода ще покаже.След някоя седмица почвам да я правя,знаете ли в коя морга мога да намеря калници и капак/ако някой знае и колко кинта вървят вечеее.../??Мисля,че по ходовата част нищо и няма...надявам се...За фарове и стопове-братовчеда има магазин за части в варна,и тях ще ги уредя.Все пак ако някой ми каже колко горе-долу вървят кристални фарове за модела /А6 '95 г./наистина ще съм признателен... :bia:

цецо,колко газ ти харчи колицата??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...