Jump to content

Датчик за температура. От 4 на 3 пина. Става ли?


rumenbos

Recommended Posts

Имам следния проблем: датчика който е за отчитане на температурата не ми работи, и не показва температурата на таблото. Показва само като вдигне кам 90С (проверено с климатроника) но не винаги. Датчика е с 4 пина, post-43436-0-39144500-1300305868_thumb.j post-43436-0-90079100-1300305922_thumb.j а в магазините излиза датчик който е с 3. Някой имал ли е такъв проблем, какво ще стане ако сложа този с 3-те пина, дали нещо друга няма да работи? Колата е Audi 100 2.5 TDI AAT

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола /бензинова е ,ама като гледам е същия/беше с четири пина и купих с три......няма проблем.

Просто е решено с някакъв симистор или нещо такова на тия "новите".

Стария като го отворихме беше с платка....направо като компютър "Правец".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика с четири пина е на "VDO" и струва над 200лв. и е с поръчка.

Този,който е с три пина е на "BEHR" и е 90лв.Няма проблем да се сложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз карам бензинов двигател ама имах същият проблем като теб и си взех с 3 пина и няма проблеми

аз си го взех 2-ра ръка 20лева и вече карам 5-6 месеца и всичко си е ок :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Малко да поизтупам тази тема. Имам явно проблем с този 4 пинов температурен датчик, сложен на АБФ а, същия като този от снимките, В един момент таблото ми отчита температурата, ту не, накрая умря тотално, сменях таблото за проверка, моето тръгна на другата кола, така че то не е проблемно, проверих и клемите към датчика, напръсках ги с контактен спрей, но без успех. Тук добре е описано, че или се сменя този датчик с оригинален такъв на VDO или с 3 пинов. Има ли някакво преправяне по жиците при преминаване от 4 към 3 пинов? Препоръки какво да взема също?

Някой дали  може да ми даде информация как са подредени жиците към пиновете, тъй като куплунга откъм зъба на температурния датчике счупен и не съм сигурен 2 от жичките дали отиват съответно едната на долния, а другата на горния пин.post-43436-0-90079100-1300305922.jpg

Поздрави.

Редактирано от okops
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-нагоре в темата съм писал за датчика.Вече пет години карам с датчик с три пина и си показва всичко.Датчика е на BEHR.

Имам един резервен куплунг с кабелите към него.Мога да погледна цветовете на кабелите и да ти кажа кой кабел къде е сложен,ако разбира се при мен и теб съвпадат цветовете им.

Ето нещо интересно.Дано да ти помогне:

http://www.sjmautotechnik.com/trouble_shooting/cooling.html

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...